דף הבית / חדשות / MotoGP חרז: בעיות צמיגים טורפות את הקלפים
MotoGP-Jerez-2017-006

MotoGP חרז: בעיות צמיגים טורפות את הקלפים

הסבב הרביעי בחרז טרף את הקלפים בגלל בעיות צמיגים ומחזיר את המתחרים למצב של תחילת העונה; מגיעים לרצף הסבבים האירופאי

באופן מסורתי בשנים האחרונות, חרז הוא הסבב הראשון באירופה אחרי שלושה מרוצים – קטאר, ארגנטינה, אוסטין. על הדרך, דורנה והסבב חגגו בחרז את המרוץ ה-3,000 מאז המרוץ הראשון באי מאן ב-1949. לא שיש ניקוד כפול במרוץ מילניום. תשאלו את דוהאן שניצח את מרוץ האלף השני.

רוסי מחבב מאוד את חרז ויש לו רקורד יוצא דופן של 9 ניצחונות על המסלול, כולל פול פוזישן וניצחון ב-2016. לורנזו מעולם לא זינק נמוך מהמקום השלישי על הגריד, וגם לו רקורד משובח בחרז. מרקז ופדרוסה אולי גדלו בקטלוניה, אבל שמחים גם הם לרכב בחרז שבאנדלוסיה. ויניאלס מגיע כולו מוכוון משימה לאחר שהתרסק באוסטין, וגם הוא ספרדי.

הזינוק לחרז 2017
הזינוק לחרז 2017

ואז, בוקה ומבולקה ביום האימונים הראשון. גשם יורד במקצה האימון הראשון, ולמקצה השני הרוכבים מקבלים מסלול שרובו יבש אבל עם אזורים לחים כאן ושם וגם בקו המרוץ. פדרוסה זורח באימון הראשון. גם בשני. באופן מפתיע, לורנזו שסבל קשות מתנאים כאלה על גבי הימאהה YZR-M1, מצליח להתמודד טוב יותר כשהוא רוכב על הדוקאטי GP17. רוסי, ויניאלס ומרקז משתרכים מאחור.

בשבת השמש זורחת והטמפרטורה של האספלט מאמירה. ככל שהטמפרטורה עולה הסדר שב על כנו. רוסי, מרקז וויניאלס שבים למקומם הטבעי בחזית, ואיתם פדרוסה, לורנזו וקראטשלאו. את מקצה הדירוג Q1 צולחים יאנונה על הסוזוקי ואלייש אספרגרו על האפריליה המשתפרת. מקצה הדירוג הקובע הפך לתחרות פרטית בין מרקז לפדרוסה. זה האחרון זרח לכל אורך האימונים, ומרקז ורוכבים נוספים כמו רוסי וויניאלס ניסו לרכב אחריו וללמוד משהו על חרז 2017. פדרוסה עוצר את השעון על 1:39.249 ומוותר על ההקפה האחרונה. מרקז שממוקם שני עוד נותן גז להקפה אחת נוספת לפני דגל השחמט. ההקפה עובדת לו עד פנייה 12 שבה מרקז מאבד 2 עשיריות שנייה ואת הפול פוזישן.

פדרוסה - דגל לדגל
פדרוסה – דגל לדגל

הזינוק היה ברובו חסר אירועים כשפדרוסה מזנק אל ההולשוט, מרקז שומר על המקום השני ויאנונה לשלישי. את העניין בחלקו הראשון של המרוץ מספק לנו יוהאן זרקו, אלוף ה-Moto2 והרוקי הזוהר של קבוצת ימאהה טק-3, כשהוא – שוב – תוקף את רוסי כולל מגע והחלפת מקומות, מתקדם לשלישי על חשבון ויניאלס, קראטשלאו ויאנונה, ולשני על חשבון מרקז. זרקו ממשיך לרכב היטב עד קו הסיום אותו הוא חוצה במקום הרביעי.

פדרוסה של חרז 2017 רכב באופן מושלם, כשמיד אחרי ההולשוט בפנייה 1 פדרוסה פותח פער של כ-1.5 שניות על מרקז ואז על זרקו ושוב על מרקז. הוא שולט בפער הקטן הזה של כ-1.5 שניות לאורך מרבית המרוץ תוך שהוא רוכב באופן עקבי בתוך 1:40 דקות להקפה. מרקז ניסה לדחוף כאן ושם לאורכו של המרוץ, אבל עם 3 הקפות לתום המרוץ מרקז מחליט על 20 נקודות ותודה רבה.

מרקז - 20 נקודות ותודה רבה
מרקז – 20 נקודות ותודה רבה

לורנזו והדוקאטי GP17 של קבוצת המפעל סוף סוף רואים מעט אור. זה מתחיל באימונים בתנאים משתנים בשישי, דרך שבת, ומעבר ישיר למקצה הדירוג Q2. לורנזו אולי נסוג למקום התשיעי במהלך ההקפה הראשונה, אבל דבר לא עוצר אותו בדרכו לכבוש – לראשונה – את המקום השלישי על הפודיום עם הדוקאטי. לורנזו עובר את רוסי, ויניאלס וזרקו, ונעזר בהתרסקות של קראטשלאו על מנת לסיים במקום השלישי.

לורנזו - מקום שלישי, פעם ראשונה עם הדוקאטי
לורנזו – מקום שלישי, פעם ראשונה עם הדוקאטי

ויניאלס ורוסי סבלו קשות מהשילוב בין הימאהה YZR-M1 לבין הצמיגים של מישלין. בחרז העסק פשוט לא עבד. רוסי אמנם התקדם עד למקום החמישי, אבל החל מההקפה העשירית רוסי מתחיל לסבול מירידה חדה באחיזה בשני צדי האופנוע. רוסי נסוג לאחור ומסיים עשירי.

גם ויניאלס לא מוצא אחיזה עם צמיגי המישלין. ניסיון לרכב עם צמיג אחורי קשה באימונים לא צולח. ויניאלס סובל מסחרור ניכר של הצמיג האחורי בפניות שמאליות, וכך הוא נאלץ, מחוסר ברירה, לרכב עם צמיג אחורי בינוני. הצמיג אמנם נותן לויניאלס אחיזה, אבל אורך חייו אינו מספיק ל-27 ההקפות בחרז. וינאלס חוצה את דגל השחמט במקום השישי.

ויניאלס ורוסי - הימאהה לא עבד טוב עם המישלינים בחרז
ויניאלס ורוסי – הימאהה לא עבד טוב עם המישלינים בחרז

גשם לא ירד בחרז, אבל 6 רוכבים לא מסיימים את המרוץ, שזה קצת יותר מרבע מהרוכבים. פנייה 1 שולחת את קראטשלאו ופול אספרגרו אל מחוץ למרוץ. מיד אחריהם באוטיסטה לוקח אתו את מילר. מילר, שכולו עצבים, דוחף את באוטיסטה באלימות כששניהם עדיין במלכודת החצץ שבצדי המסלול. יאנונה שב ומרסק את הסוזוקי GSX-RR בפתיחת עונה איומה, וכך גם טיטו רבאט.

חרז חילק את הקלפים מחדש בין הרודפים אחרי תואר האליפות. רוסי עדיין מוביל, אבל הפער עומד על 2 נקודות מויניאלס. מרקז שהתרסק בארגנטינה מפגר רק ב-2 נקודות אחרי ויניאלס. פדרוסה מצרף 25 נקודות בחרז לקופתו ומפגר רק ב-10 נקודות אחרי רוסי.

יוהאן זרקו - חיה!
יוהאן זרקו – חיה!

לה מאן, 21.5 יום ראשון בשעה 15:00, והעונה כאילו תתחיל מחדש.

MotoGP-Jerez-2017-010

תוצאות הסבב הרביעי – חרז

  1. די פדרוסה
  2. מארק מרקז
  3. חורחה לורנזו
  4. יוהאן זרקו
  5. אנדראה דוביציוזו

טבלת האליפות לאחר הסבב הרביעי

  1. ולנטינו רוסי, ימאהה, 62 נק'
  2. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 60 נק'
  3. מארק מרקז, הונדה, 58 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 52 נק'
  5. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 41 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Indian-Roadmaster-Jack-Daniels-001

אינדיאן: גרסת ג'ק דניאלס חמישית

גם השנה אינדיאן ייצרו מספר יחידות מוגבל לגרסת ג'ק דניאלס המיוחדת - והפעם לרואדמסטר עילית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO