דף הבית / חדשות / MotoGP: לורנזו חוזר לימאהה
lorenzo

MotoGP: לורנזו חוזר לימאהה

קבוצת ימאהה מכוונת גבוה ומחתימה את חורחה לורנזו כרוכב פיתוח ומבחן

חורחה לורנזו, שזכה בחמש אליפויות עולם – שלוש מהן עם ימאהה בקטגורייה הבכירה – ופרש בעונה האחרונה, ישמש כרוכב מבחן בקבוצת ימאהה.

קבוצת ימאהה מכוונת גבוה בעונות הקרובות. לאחר הארכת החוזה עם מאבריק ויניאלס, החתמת פאביו קואטררו לעונת 21 ו-22 והשארת דלת פתוחה לולנטינו רוסי בקבוצה לאחר עונת 2020, הודיעה קבוצת מונסטר-ימאהה על החתמת חורחה לורנזו כרוכב פיתוח ומבחן. בניין הכוח של ימאהה לשנים הבאות מראה את רצונם לחזור ולכבוש את ראש הרשימה מידיהם של הונדה ומארק מרקז.

על חורחה לורנזו, מספר 99 האגדי, הוכרז שייכנס השנה להיכל התהילה של הרוכבים. לורנזו זכה ב-5 אליפויות עולם במסלול הישגים שהחל בניצחון הראשון שלו ב-2003 והאחרון ב-2018, לסך של 68 ניצחונות. ב-2006 זכה באליפות בקטגוריית ה-250 סמ"ק, הישג אותו שכפל בעונת 2007. במרוצו הראשון בקטגוריה הבכירה זכה בפול פוזישן, והוא גרף את ניצחונו הראשון כבר במרוצו השלישי. את שלוש האליפויות בקטגוריה הבכירה סימן בשנים 2010, 2012 ו-2015 – שלושתן על-גבי ימאהה, איתה זכה ב-44 מרוצים. ב-2017 ביצע מעבר לדוקאטי וזכה איתם ב-3 ניצחונות נוספים, כשאת הקריירה הוא מסיים עם הונדה, לאחר תקופה רוויה בפציעות ובכישלונות.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

65479_TE 300i Jarvis Edition 2020

חדש בארץ: הוסקוורנה TE300i בגרסת ג'ארוויס

ההוסקוורנה TE300i הגיע ארצה בגרסת מחווה לאלוף האקסטרים-אנדורו גראהם ג'ארוויס הכוללת תוספות מכאניות ועיצוביות; המחיר: 74 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO