דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP לה-מאן: מרקז והונדה, הונדה ומרקז
MotoGP-Le-Mans-2018-006

MotoGP לה-מאן: מרקז והונדה, הונדה ומרקז

מרקז את מרקז ניצחונות שלא בערבון מוגבל - פותחים פער בראש הטבלה עם ניצחון נוסף המקביל להתרסקות המתחרים העיקריים

יוהאן זרקו הפך את העניין סביב המרוץ בלה-מאן לבאזז מטורף. רוכב צרפתי, בקבוצה צרפתית, במסלול צרפתי. רוכב על הימאהה YZR-M1 שמסמר את מסלול המרוצים בוגאטי עם מקום ראשון ושני בשלוש שנים האחרונות. הלא-ימאהה האחרון שניצח בלה-מאן היה מארק מרקז בבליץ הניצחונות של 2014.

זרקו, כהרגלו בשנה האחרונה, ממשיך להצל על צמד מוביסטאר-ימאהה ויניאלס את רוסי שמדרגים במקום השמיני והתשיעי בהתאמה. זרקו כובש עבור צרפת את עמדת הפול עם הקפה של 1:31.185 דקות, ושולח את הצרפתים הרבים שכבשו את החניון לחגוג אל תוך הלילה. מרקז מדרג שני כשהוא איטי בעשירית שנייה מזרקו. עשירית שנייה מפרידה גם בין מרקז לפטרוצ'י על הדוקאטי GP18 של קבוצת אלמה-פרמאק. יאנונה על הסוזוקי GSR-RR ממשיך את המומנטום מאוסטין וחרז ומדרג רביעי. דובי את לורנזו על הדוקאטי מפעל מדרגים חמישי ושישי בהתאמה. משלימים את העשירייה הראשונה ג'ק מילר והדוקאטי GP17 של קבוצת אלמה-פרמאק ודני פדרוסה על גבי ה-RCV213V של קבוצת רפסול-הונדה.

MotoGP-Le-Mans-2018-005

מבין רוכבי החוד, מי שהתקשה באמת היה קאל קראטשלאו על גבי ה-RCV213V ברמת המפעל של קבוצת LCR. קראטשלאו עולה להייסייד מהגיהינום במקצה הדירוג Q1 ששולח אותו לבלות את הלילה שבין שבת לראשון בבית החולים. קראטשלאו מזנק מהמקום ה-13.

מקצי האימון והדירוג הראו קצב מרוץ דומה לזרקו, מרקז, דובי ולורנזו, כשפטרוצ'י איטי במעט. מקצה החימום הראה שמרקז מחזיק ביתרון מסוים בקצב המרוץ. במרוצים האחרונים נוהג מרקז לעלות למקצה החימום בראשון בבוקר עם מיכל דלק מלא וצמיגים משומשים, ולמרות זאת הוא המהיר ביותר במקצה עם יתרון של חצי שנייה על פני דובי. מרקז גם מראה שהוא יכול לרכוב על צמיגים משומשים בקצב של 1:32 דקות להקפה ללא מאמץ.

מרקז - גם עם צמיגים משומשים
מרקז – גם עם צמיגים משומשים

הזינוק היה כולו של חורחה לורנזו על גבי טיל מונחה מדגם GP18 נעול בצמיגים רכים. לורנזו מזנק משישי לראשון כשהוא מושך איתו את זרקו ואת דובי. פטרוצ'י ומרקז נדחקים למקום הרביעי והחמישי בהתאמה. יאנונה מסתפק בשני פודיומים רצופים כשהוא מתרסק בפנייה הרביעית. רוסי מתקדם למקום השישי ואלכס רינס על גבי הסוזוקי GSR-RR מזנק מהמקום ה-15 בגריד אל המקום השמיני. ויניאלס מאבד שלושה מקומות למקום ה-11.

מרקז ללא ממהר, כשהוא הרוכב היחידי שבוחר בצמיג אחורי עם תערובת גומי קשה. גם הקדמי בדרגת קושי בינונית דורש חימום, ומרקז נותן לצמיגים שלו להגיע לטמפרטורת עבודה. דובי, שמתוסכל מאירועי חרז, ממהר לעקוף את זרקו לשני. בהקפה החמישית דובי עוקף את לורנזו בפנייה 3 ומצליח להוביל את המרוץ לשבריר עד שהוא מתרסק בלואוסייד בפנייה שש בהקפה החמישית. דובי, אפס נקודות.

רוסי - פודיום נוסף
רוסי – פודיום נוסף

לורנזו מוביל כשבצמוד אליו רוכבים זרקו ומרקז. מעט מאחור פטרוצ'י מושך איתו לעבר החוד את רוסי ואת מילר. מרקז מראה גלגל לזרקו, וזה האחרון לא מוותר. מי שנכנע בסוף היה הצמיג הקדמי של זרקו בפנייה 8, וזרקו מסיים את המרוץ בלואוסייד. גם זרקו, אפס נקודות.

מרקז יכול להסתפק בנקודות כשהרודפים אחריו בטבלת האליפות מתרסקים או מדשדשים מאחור. הוא אולי למד לאסוף נקודות ותארי אליפות בשנתיים האחרונות, אבל ב-2018 למרקז יש RCV213V שמתאים בול ל'מרקז סטייל'. לורנזו שוכח לסגור את הקו בכניסה לפנייה 6 בהקפה העשירית, ומרקז משחיל את האופנוע על אבן השפה והמגע מאלץ את לורנזו לזקוף את האופנוע.

לורנזו שבישל את הצמיגים הרכים שלו מסיים שישי לאחר שנכנע גם לפטרוצ'י, רוסי, מילר ופדרוסה.

לורנזו - בישל את הצמיגים
לורנזו – בישל את הצמיגים

מרקז מקיף את מסלול בוגאטי בקצב של 1:32 דקות להקפה שוב ושוב, עד שהוא מוריד את הקצב בהקפה האחרונה. בדרך פטרוצ'י ורוסי מצליחים מדי פעם לעמוד בקצב, אבל לא לאורך זמן. פטרוצ'י, שגם הוא רוכב על צמיגים רכים, מנצל אותם טוב מלורנזו ומצליח להגן על המקום השני. סוגר את הפודיום במקום השלישי ולנטינו רוסי, ששוב מוצא את המשהו המיוחד שמאפשר לו לרכוב טוב יותר במרוץ מאשר באימונים ובדירוג.

מרקז אוחז היטב בראש טבלת האליפות עם 95 נקודות. שני בטבלה ויניאלס עם 59 נקודות, 36 נקודות אחרי מרקז. צמודים לויניאלס זרקו עם 58 נקודות ורוסי עם 56 נקודות. קראטשלאו, שהוביל את טבלת האליפות בתחילת העונה, ממוקם שמיני עם 46 נקודות, וכך גם דובי.

ניצחון נוסף למרקז
ניצחון נוסף למרקז

האופנועים קרובים ביכולות, האימונים והדירוג צמודים, קצב המרוץ דומה, אבל מרקז יש רק אחד, ונכון לרגע זה, השילוב של מארק מרקז וההונדה RCV213V אינו ניתן לעצירה. בטח כשדובי, זרקו וקראטשלאו מתרסקים.

תוצאות הסבב החמישי, לה-מאן

 1. מארק מרקז
 2. דנילו פטרוצ'י
 3. ולנטינו רוסי
 4. ג'ק מילר
 5. דני פדרוסה

טבלת האליפות לאחר הסבב החמישי

 1. מארק מרקז, הונדה, 95 נק'
 2. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 59 נק'
 3. יוהאן זרקו, ימאהה, 58 נק'
 4. ולנטינו רוסי, ימאהה, 56 נק'
 5. דנילו פטרוצ'י, דוקאטי, 54 נק'

MotoGP-Le-Mans-2018-009

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

2 תגובות

 1. Avatar

  מוכרח להסכים עם אלמנט הלחץ לגביי דובי
  וזה חבל משום שהוא בפירוש יכול לנצח את מרקז
  מכל מקום התיאוריה שלי גורסתשדובי נ
  לחץ בעיקר מלורנצו!
  שקשור באופן עקיף אך ברור לdnfשל דובי בחרז
  לא סוד גדול מה שקורה בין השניים
  לורנצו בשנתיים האחרונות בעיקר מדבר גבוהה
  מדהים
  האם באמת חשב דובי שלורנצו יברח?
  על צמיגים רכים עם דוקאטי?
  ואם היה בורח זה היה משנה חשובים?התשובה היא לאו מוחלט!
  הפייטן של דובי הוא מול מ"מ
  בברכת יום טוב

 2. Avatar

  "מרקז מכונת הרכיבה המושלמת"?!!! אכן רוכב גדול, אך להשקפתכם ובמיוחד להשקפת המגיב יצחק פת ,שקראתי את תגובותיו גם במקומות אחרים, אין כל צורך בשאר הרוכבים שמתחתיו. רוסי אינו בשיאו כך כתב ושכח שרוסי נושק ל40 ועדיין בחוד החנית מרבית הזמן. מעניין מה יהיה עם מרקז כשיגיע לגיל 40? האם גם אז תרצה לגמור לו את הקריירה ??? הרי השגיו לא יהיו כשל היום ומה עם כל שאר הרוכבים ,שעדיין צעירים בגילם אך אינם מתקרבים לולנטינו בהשגיהם? בוא נשאיר את מרקז להתחרות עם עצמו כנגד השעון וזהו, מעניין אם מישהו חוץ מכם ואנשי מועדון המעריצים של מרקז ימשיך לצפות במוט וgp?

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן