דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP: לורנזו מוביל את הטבלה
CVPEOARK5NFZDVEWPS1M

MotoGP: לורנזו מוביל את הטבלה

הסבב בברנו היה אמנם משעמם מבחינת אקשן, אבל קרו בו מהלכים שישפיעו על המשך העונה

במרבית העונות בעת החדשה, במרוץ ה-11 של העונה, לתואר האליפות היה טוען ברור לכתר, אבל לא ב-2015. הרוכב הכשרוני בגריד והאלוף המכהן, מארק מרקז, חווה פתיחת עונה רעה שמעמידה את הסיכוי להגן על תוארו כרפה ביותר. מנגד, מרקז מנצח פעמיים ומסיים במקום השני פעמיים נוספות בארבעת המרוצים האחרונים. ולנטינו רוסי חווה עונה חלומית לרוכב בגיל 36 ובכלל, כשהוא מסיים על הפודיום בכל מרוץ. מתוכם רוסי מנצח בשלושה מרוצים, אבל עקביות לא תספיק לרוסי והוא חייב לחזור ולנצח מרוצים. חורחה לורנזו החל את העונה באופן מאכזב ואיבד נקודות יקרות. ארבעה ניצחונות רצופים החל מלה-מאן אוששו את לורנזו, כשהוא מוסיף ניצחון חמישי בברנו. ללורנזו מכשלה אחת – לורנזו חייב סבב עם תנאים מושלמים על מנת לנצח, ובניגוד למרקז ורוסי, נכון להיום לורנזו לא מסוגל לרכב סביב בעיות שצצות לו בחלק מהמסלולים.

ככה זה התחיל
ככה זה התחיל

שיטת הניקוד של הגרנד-פרי משנות ה-90 מחלקת את הניקוד כך: 25 נקודות למנצח, 20 למקום שני, 16 למקום שלישי, 13 למקום רביעי, 11 למקום חמישי, 10 למקום שישי, וכך הלאה נקודה פחות עד למקום 15 שזוכה בנקודת אליפות בודדת.

עד לתום העונה נותרו 7 מרוצים, שזה 175 נקודות אליפות בקופה. ללורנזו ורוסי 211 נקודות, כשלורנזו מוביל את הטבלה בזכות יתרון ניצחונות. מרקז מפגר אחרי צמד רוכבי ימאהה ב-52 נקודות, מה שאומר שהוא חייב לנצח מרוצים, והרבה, וגם אז רק תקלה של צמד רוכבי ימאהה תאפשר למרקז להגן על תוארו ולזכות בתואר אליפות שלישי ברציפות. ללורנזו ורוסי, כל סיום מרוץ שאינו בפודיום מסכן את תואר האליפות בצורה משמעותית. אם ניקח בחשבון שלמרקז אין ממש מה להפסיד, נקבל שכל מרוץ החל מסילברסטון ועד ולנסיה יהיה מלחמת חורמה של להיות או לחדול.

וכך זה היה מגמה אחורנית
וכך זה היה מגמה אחורנית

למרוץ מזנקת שורה ראשונה כיאה לאליפות 2015. לורנזו, בסוף שבוע מושלם, מזנק מהפול, במקום השני מרקז, וסוגר את השורה הראשונה רוסי. רוסי מאבד את ברנו כבר בפנייה מס' 1 כשהוא נסוג 2 מקומות אחורנית לחמישי. בכלל, הוא מאבד זמן רב בשתי ההקפות הראשונות, ועד שהוא מנער את יאנונה ודובי, רוכבי דוקאטי מפעל, רוסי מאבד מעל 2 שניות ללורנזו ומרקז בחוד.

לורנזו ומרקז מזנקים מושלם ושומרים על מיקום הגריד. בשליש הראשון של המרוץ הם רוכבים במבנה מכונס כשהם קובעים קצב לוהט ב-0.7 שניות מרוסי ושאר השדה. בתחילת השליש השני של המרוץ לורנזו מחליט לבדוק מה יש למרקז בארסנל לברנו, אז הוא מעלה את הקצב על מנת לגלות שלמרקז אין תשובה של ממש. הקפה פה והקפה שם מרקז עוד מצליח לקזז עשירית, רק כדי לאבד כמה עשיריות בהקפה שלאחר מכן.

כך זה המשיך
כך זה המשיך

בחציו השני של המרוץ שלושת רוכבי החוד מקיפים את ברנו בבדידות תוך שאינם מאיימים אחד על השני, וכל שנותר ללורנזו, מרקז ורוסי הוא לא לאבד ריכוז לפני שחוצים את דגל השחמט. את רוב האקשן בחלקו השני של המרוץ סיפקו לנו יאנונה, פדרוסה ודובי. אטם שמן שנפרץ ב-RCV213V של פדרוסה באימון מטיח את הספרדי – השביר ממילא – באספלט, ואת רוסי בלואו-סייד. פדרוסה רוכב דרך מחסום הכאב ונאבק על המקום הרביעי. יאנונה משתחרר מדובי את פדרוסה ומבטיח את המקום הרביעי לעצמו. פדרוסה ממשיך להיאבק בדובי כאילו גורל האליפות מוטל על הכף, ובסדרת עקיפות בהקפות האחרונות, כולל בהקפה האחרונה, הוא מצליח להקדים את דובי ב- 75 מאיות השנייה ולסיים חמישי.

וכך זה הסתיים...
וכך זה הסתיים…

תוצאות הסבב ה-11, ברנו

 1. חורחה לורנזו
 2. מארק מרקז
 3. ולנטינו רוסי
 4. אנדראה יאנונה
 5. דני פדרוסה
 6. אנדראה דוביציוזו

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-11

 1. חורחה לורנזו, ימאהה, 211 נק'
 2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 211 נק'
 3. מארק מרקז, הונדה, 159 נק'
 4. אנדראה יאנונה, דוקאטי, 142 נק'
 5. ברדלי סמית', ימאהה, 106 נק'

הסבב הבא ייערך בסוף השבוע של ה-30.8.15 בסילברסטון.

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

WSBK-JEREZ-2019-002

WSBK חרז: באוטיסטה מנצח, באוטיסטה מתרסק

דוקאטי ובאוטיסטה ממשיכים חלקית בדומיננטיות שלהם בסבב השישי במסלול חרז בספרד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO