דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP: לורנזו ממשיך את המומנטום בקטלוניה
EDPJ9YI3S2OH8Q3DE19C

MotoGP: לורנזו ממשיך את המומנטום בקטלוניה

ניצחון רביעי ברציפות ללורנזו, כשמרקז מתרסק פעם נוספת ויוצא מהמרוץ לאליפות

קטלוניה – הסבב השביעי לעונת 2015 והמרוץ הפותח לשליש האמצעי של עונת מרוצים בת 18 סבבים, אבל מה שאולי משמעותי יותר זו העובדה שעד פגרת הקיץ נותרו עוד שני מרוצים בנוסף לקטלוניה. הראשון באסן בשבת בעוד כשבועיים והשני שבועיים לאחר מכן בסקסנרינג. 75 נקודות בקופה עד לפגרת הקיץ, כשארבעה רוכבים לוטשים עיניים אל אותם 75 נקודות יקרות.

הדרך אל אותן 75 נקודות מתחילה בקטלוניה. לורנזו ישמח לנצח, אבל מרקז, רוסי ודובי נואשים לניצחון. לורנזו אחרי 3 ניצחונות רצופים משאיר אחריו שתי עונות מורכבות, מראה כושר מעולה והוא יעשה הכל כדי לנצח, אבל גם פודיום נוסף ישמור על המומנטום שבו הוא נמצא. מרקז, האלוף המכהן, נואש לניצחון. עם ניצחון בודד, שתי התרסקויות ופיגור של 49 נקודות מרקז חייב לנצח על מנת לשמור סיכוי סביר לאליפות שלישית ברציפות. ואולי, מעבר לפער הנקודות, הניצחון חשוב יותר למרקז על מנת לעצור את המפולת ולהשיב על כנו את הביטחון והאמונה ביכולתו וביכולת הצוות שלו לנצח מרוצים. הסברה בסצנת ה-MotoGP היא שהניצחון השני יגרור אחריו ניצחונות נוספים.

צמד סוזוקים במקום הראשון והשני על הגריד!
צמד סוזוקים במקום הראשון והשני על הגריד!

רוסי מוביל את טבלת האליפות מאז המרוץ הראשון העונה בקטאר, אבל הניצחון השני והאחרון שלו העונה היה בארגנטינה. רוסי אמנם עמד על הפודיום בכל מרוץ מאז ארגנטינה, אבל עם היכולת של לורנזו העונה, עקביות ופודיומים לא יספיקו עד לדגל השחמט במרוץ האחרון בוולנסיה. גם רוסי נואש לניצחון.

אחרון הנואשים לניצחון הוא דובי והדוקאטי GP15. דובי ממוקם שלישי בטבלת האליפות כשהוא מפגר אחרי רוסי ב-35 נקודות. ניצחון יהפוך את דובי מרוכב מוביל לרוכב שמתמודד על האליפות. גם לדוקאטי, שהניצחון האחרון שלה היה עם קייסי סטונר בפיליפ איילנד 2010, ניצחון יהווה זריקת עידוד משמעותית להמשך העונה.

השכינה אולי שורה מעל ירושלים עם תשעה קבין של יופי, אבל נראה שתשעה קבין של רוכבי מרוצים ירדו מעל ספרד ואיטליה. רובם, ככל הנראה, מעל ברצלונה שבקטלוניה. עבור מרקז, פדרוסה והאחים אלייש ופול אספרגרו זה מרוץ ביתי של ממש, וארבעתם גדלו בסמוך למסלול. גם וינאלס קטלוני שגדל מעט צפונית לברצלונה ולמסלול בקטלוניה. ויש, כמובן, את רוסי, שעבורו כל מסלול נראה כמו מסלול ביתי.

,ככה זה נראה בהתחלה
ככה זה נראה בהתחלה

על מנת לזכות ב-25 נקודות צריך להקיף את קטלוניה 25 פעמים. המסלול מקופל לתוך עצמו, כשהבסיס הוא הישורת הראשית באורך של 1,047 מטרים, והמהירות המקסימלית שנמדדה שייכת לדובי וה-GP14 – 346 קמ"ש. אורכו הכולל של מסלול 4.7 ק"מ, רוחבו 12 מטרים, ויש בו 8 פניות ימניות ו-5 שמאליות. למרוץ ה-MotoGP צפויים להגיע כ-100,000 צופים.

אלייש אספרגרו שובר בצורת ארוכה לסוזוקי (פול פוזישן אחרון של כריס ורמיולן באסן 2007) כשהוא עוצר את השעון על 1:40.546 דקות וזוכה בעמדת הפול פוזישן. בנוסף, הוא קובע את ההקפה המהירה אי-פעם לאופנוע בקטלוניה. על מנת להשלים מקצה דירוג מושלם עבור סוזוקי, הרוקי וינאלס עוצר את השעון 8 מאיות השנייה אחרי אלייש ומבטיח לסוזוקי גם את המקום השני על הגריד. לורנזו סוגר את השורה הראשונה. רביעי מזנק מרקז, שבהקפה מהירה אחרונה מאבד כמעט שליש שנייה בסקטור האחרון ואת עמדת הפול. אחרי מרקז ממוקם דובי ופדרוסה, שנאלץ לעבור דרך מקצה הדירוג Q1, והוא סוגר את השורה השנייה. רוסי מזנק שביעי ואחריו סמית' וקראטשלאו, שמצליח להתרסק לקראת תום הדירוג כשהוא בהקפה מהירה. יאנונה, שזינק מהפול פוזישן במוג'לו, נאלץ גם הוא לעבור דרך Q1 ומזנק מהמקום ה-12.

מזנקים למרוץ, וסוזוקי שסובלים מבעיית קלאץ' נשאבים לאחור במהירות האור. גם הריצה הארוכה מקו הזינוק לפנייה מס' 1 לא מועילה לסוזוקי, שנמצאים בחיסרון כוח מנוע וטובעים בים של ימאהות, הונדות ודוקאטים. לורנזו מזנק היישר למקום הראשון ואחריו דובי ומרקז.

רוסי - מנסה לרדוף אחרי לורנזו
רוסי – מנסה לרדוף אחרי לורנזו

אלייש והסוזוקי מנסים לשפר מיקום, ובכניסה לפנייה 4 נעזרים בקראטשלאו על מנת לצאת מהפנייה. קראטשלאו מתרסק, וחוזר לרכב רק בשביל להתרסק שוב בהקפה ה-3. מרקז לא ממתין לרגע, ולקראת תום ההקפה הראשונה עוקף את דובי ונצמד ללורנזו בחוד. פול אספרגרו על הימאהה מזנק ממקום 11 למקום הרביעי, ורוסי משפר משביעי לחמישי. רוסי מנצל יציאה רחבה של פול ומשפר למקום הרביעי, ומרקז מנסה להיצמד ללורנזו ולמנוע ממנו לברוח לפנים.

בתחילת ההקפה השלישית החוד מפוצל לשניים, כשלורנזו ומרקז בחוד ודובי ורוסי שנייה אחת מאחור. מרקז, שרודף אחרי לורנזו, בולם הרבה מאוחר מדי לפנייה מס' 10, כמעט פוגע בלורנזו וטס למלכודת החצץ בצדי המסלול. מרקז בחוץ בפעם השלישית העונה. הקפה לאחר מכן רוסי עוקף את דובי למקום השני, ויש לו פער של שנייה ומחצה על מנת לסגור על לורנזו. פול מחליק בלואו-סייד בכניסה לפנייה מס' 3 וזורק לפח זינוק מוצלח לדירוג גרוע.

אלייש, שמצליח להתקדם עד למקום הרביעי, מקבל מתנה מדובי את המקום האחרון על הפודיום כשדובי מאבד את האחורי בכניסה לפנייה מס' 4. בהקפה התשיעית פדרוסה, שזינק לאחור והתקדם אט אט, מצליח לעקוף את אלייש למקום השלישי בו יחזיק גם בתום המרוץ. אלייש מחזיק במקום הרביעי עד 5 הקפות לתום המרוץ, ואז מתרסק בלואו-סייד בכניסה לפנייה מס' 5.

בחוד לורנזו מנהל פער של כשתי שניות על רוסי. זה האחרון רוכב בקצב של לורנזו, ורק הדירוג הנחות יחסית מקשה עליו להתמודד על הניצחון. שבע הקפות לתום המרוץ לורנזו מאבד אחיזה לרגע ומאבד כחצי שנייה לרוסי. רוסי מנסה בכל כוחו להוריד את הפער לשנייה במטרה לנצל את החוק הבלתי כתוב שפער של שנייה נוטה להיעלם מעצמו. הוא אמנם מצליח לרדת אל מתחת לשנייה, אבל רק עם חציית דגל השחמט.

לורנזו - נראה מצוין
לורנזו – נראה מצוין

לורנזו מנצח בפעם הרביעית ברציפות העונה – שיא אישי של ניצחונות רצופים. רוסי מסיים שני ומוביל את טבלת האליפות בנקודה אחת על לורנזו. פדרוסה סוגר את הפודיום ובכך מראה על חזרה לכושר. יאנונה מצליח לעקוף את סמית' למקום הרביעי. וינאלס, שנסוג הרחק לאחור בזינוק, מצליח לעקוף את רדינג ומסיים שישי. בראדל מסיים שמיני, פטרוצ'י תשיעי, וסוגר את העשירייה הראשונה באוטיסטה – התוצאה הטובה ביותר העונה לאפריליה.

רוסי אמנם מגיע לאסן עם יתרון נקודה, אבל נכון לרגע זה האליפות נשלטת על ידי לורנזו. רוסי חייב לחזור ולנצח על מנת לשמור את המרוץ לאליפות בחיים, מה שאומר שרוסי חייב לדרג טוב יותר. מרקז מפגר אחרי רוסי ב-69 נקודות, וקטלוניה, כנראה, הייתה טעות אחת יותר מדי במרוץ לאליפות 2015

ואל תשכחו, בהולנד הנוצרים מאד אדוקים, כך שנתראה שוב על קו הזינוק בשעה 15:00 ביום שבת ה-27.6.

ה-מלך!
ה-מלך!

טבלת האליפות לאחר הסבב השביעי

  1. ולנטינו רוסי, ימאהה, 138 נק'
  2. חורחה לורנזו, ימאהה, 137 נק'
  3. אנדראה יאנונה, דוקאטי, 94 נק'
  4. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 83 נק'
  5. מארק מרקז, הונדה, 69 נק'

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

תגובה אחת

  1. Avatar

    נשמח לקבל קטעי וידאו לאלה שרוצים לראות את המילים הופכות למציאות!
    תודה על הסיקור

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן