דף הבית / חדשות / MotoGP: מבחני ספאנג והמישלינים
OK_G209905

MotoGP: מבחני ספאנג והמישלינים

צמיגי המישלין החדשים היו הנושא המרכזי במבחנים הראשונים בספאנג; רוכבי ימאהה התחברו אליהם, לוריס באז קצת פחות

המבחן הראשון לעונת 2016 הסתמן בשליטה של ימאהה. לורנזו, האלוף המכהן, מוביל את טבלת הזמנים באופן מוחלט, כשהוא הרוכב היחידי לרדת מ-2 דקות להקפה.

לורנזו - התחבר למישלינים
לורנזו – התחבר למישלינים

24 שעות מסלול שנחלקו למקצים של 8 שעות במשך שלושה ימים. הרוכבים גמעו את ספאנג 2,716 פעמים, שבסופן הציפייה להפתעה רבתי מתפוגגת, אבל כן חזינו במספר הפתעות קטנות.

נתחיל בצמיגים. לא שמישלין יצרן חדש בעולם המרוצים, אך לאחר מספר שנות היעדרות בהן ברידג'סטון היו ספק הצמיגים הרשמי של ה-MotoGP, ריחפה עננת סימן שאלה לגבי צמיגי מישלין. לורנזו אהב מאד את התנהגות הצמיג הקדמי, והדבר ניכר בזמני ההקפה שלו. מרקז הסתדר מעט פחות טוב עם המישלינים וגם אצלו זה ניכר בזמני ההקפה. בשונה מלורנזו את מרקז, לוריס באז חווה כשל מוחלט של צמיגי המישלין שלו. במהירות של 290 קמ"ש הצמיג האחורי מתפוצץ, כשבאז מאיץ לאורך הישורת הקדמית ושולח את האופנוע שמאלה ואת באז לפנים.

מרקז - התחבר פחות
מרקז – התחבר פחות

בתום המבחן ומעיון בטבלאות הזמנים אנו מוצאים את רוכבי קבוצת המפעל של ימאהה – לורנזו ורוסי – בראש. מרקז אמנם מסיים שלישי במקצה האחרון ופדרוסה עושה זאת במקצה הראשון, אבל קבוצת המפעל של הונדה על צמד רוכביה מתקשים להתרגל ל-RCV של 2016. בדוקאטי המצב דומה לזה שבהונדה, רק שלדוקאטי היה קלף בשרוול בדמותו של קייסי סטונר (בתמונה בראש הידיעה), אלוף 2007 עם דוקאטי ו-2011 עם ההונדה. סטונר, שפרש בעונת 2013 ממרוצים ורכב מאז עבור הונדה מספר פעמים, חידש את קשריו עם דוקאטי כשהוא מתמנה לשגריר של דוקאטי ולרוכב מבחן. סטונר רכב ביום השני וביום האחרון למבחנים, כשהוא מראה יכולת גבוהה מאד הממקמת אותו לפני צמד רוכבי קבוצת המפעל, דובי ויאנונה. רוכב דוקאטי נוסף בקבוצת הלוויין של פרמאק, שהראה יכולת גבוהה ואף מסיים ראשון את היום השני, הוא דנילו פטרוצ'י.

ולנטינו רוסי - תמיד מלך
ולנטינו רוסי – תמיד מלך

סוזוקי לא השכילו לנצל את השינויים והפגרה, ונכון למבחן הראשון ב-2016 לא ניכרת התקדמות בהשוואה לשלושת היצרנים המובילים –  ימאהה, הונדה ודוקאטי. אפריליה משתרכים הרחק מאחור.

מבין קבוצות הלוויין, קבוצת LCR עם קראטשלאו על ההונדה וקבוצת פרמאק עם פטרוצ'י ורדינג על הדוקאטי הראו יכולת גבוהה. צמד רוכבי טק-3, סמית' ואספרגרו, על גבי הימאהה לוויין מתקשים ומדורגים מחוץ מחוף לעשירייה הראשונה.

פדרוסה - מנסה להבין את ההונדה של 2016
פדרוסה – מנסה להבין את ההונדה של 2016

המבחן הבא במסלול הכה אהוב והכה מהיר – פיליפ איילנד. ניפגש אחריו.

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Benelli TRK702

בנלי: בקרוב יוצג המחליף של ה-TRK502

בעתיד הקרוב יציגו בבנלי מחליף לרב המכר ה-TRK502, אשר ייקרא TRK552 ויקבל שדרוגים במנוע, במכלולי השלדה ובמערכות האלקטרוניות

תגובה אחת

  1. Avatar

    או יהה פרק אותם סטונר!

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן