דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP מוג'לו: דוקאטי, רוסי ואיטליה
MotoGP-Mugello-2018-004

MotoGP מוג'לו: דוקאטי, רוסי ואיטליה

דוקאטי כובשים בסערה את המקומות 1 ו-2 על הפודיום, ורוסי מצליח להשחיל הקפה מהירה, לזכות בעמדת הפול ולסיים על הפודיום; סוף שבוע איטלקי במוג'לו

רוכבי קבוצת המפעל של דוקאטי חולקים ביניהם 45 נקודות אליפות במסלול הבית של דוקאטי באיטליה. רוסי הוא הטריגר שפותח את חגיגות ה-GP, כשהוא מצליח לזכות בעמדת הפול במקצה דירוג צפוף ומותח.

על מנת להבין כמה טריקי היה המרוץ במוג'לו נגלה כי רק 3/4 מהרוכבים שזינקו למרוץ סיימו אותו. 6 רוכבים מגריד של 24 רוכבים לא סיימו את המרוץ, מחציתם לא סיימו את ההקפה הראשונה – והמרוץ היה יבש לגמרי.

3/4 מהרוכבים לא סיימו
3/4 מהרוכבים לא סיימו

באימונים היו אלה יאנונה, מרקז, לורנזו, רוסי דובי וויניאלס שהראו קצב מהיר. זרקו לא מצליח לשמר את הקצב מהמרוצים הקודמים, ופדרוסה, שהתקשה מאוד, זינק מהמקום ה-20. מקצה הדירוג הקובע היה כולו שליפות של הקפות מהירות. רק דגל השחמט שהונף בתום 15 דקות של מקצה גרם לעשן הצמיגים לשקוע. רוסי, כאמור, שולף הקפה של 1:46.208 וקובע שיא חדש לדו-גלגלי במוג'לו. 3 מאיות אחריו חונה חורחה לורנזו על הדוקאטי GP18, שקיבל מיכל דלק מעוצב במיוחד על מנת להקל על פלג גופו העליון של לורנזו. עשירית מרוסי סוגר את השורה הראשונה מאבריק ויניאלס על ה-YZR-M1 של מוביסטאר ימאהה.

ולנטינו רוסי - פול פוזישן ומקום שלישי
ולנטינו רוסי – פול פוזישן ומקום שלישי

יאנונה, שהיה המהיר מכולם באימונים, רק רביעי בדירוג. חמישי פטרוצ'י רוכב GP18 של קבוצת אלמה-פרמאק והמאיים הראשי על האוכף של לורנזו בקבוצת המפעל של דוקאטי. מרקז, שהיה מהיר כשד במקטעים הראשון והשני במוג'לו, מאבד זמן רב במקטע השלישי ומזנק שישי. מיד אחריו דוביציוזו, שהמוטו שלו דומה לשל רוסי: אני מדרג בינוני ונותן גז ביום ראשון. זרקו לא מצליח לשחזר את היכולת ואת הפול פוזישן מלה-מאן ומזנק תשיעי. ראוי לציון הרוקי פרנקו מורבידלי, אלוף ה-Moto2 המכהן, שבמרוץ השישי שלו משתחל למקצה הדירוג Q2 ומזנק מהמקום ה-12.

הטמפרטורות בבוקר במוג'לו מאמירות משמעותית מאלה שהיו במהלך האימונים בשישי ושבת. מרקז כבר בחימום בודק צמיגים קשים מלפנים ומאחור, ואילו השאר רוכבים על צמיגם רכים או בדרגת קושי בינונית.

חורחה לורנזו - ניצחון ראשון עם דוקאטי, מדגל לדגל
חורחה לורנזו – ניצחון ראשון עם דוקאטי, מדגל לדגל

מרקז, שאינו ידוע כמזנק חד כתער, טס אל פנייה מס' 1 כשבכניסה הוא כבר שני, אבל אז בולם מאוחר, יוצא רחב לרביעי, ובהפיכת כיוון לפנייה 2 השמאלית נעזר בפטרוצ'י ושומר על המקום השלישי. לורנזו מזנק מצוין כהרגלו היישר אל ההולשוט, נכנס ראשון לפנייה מספר מס' אחת ויוצא ממנה ראשון. לורנזו ממשיך לרכוב מרוץ מושלם כשהוא מנקב כרטיסיה של 1:48 דקות להקפה כמעט עד דגל השחמט ומנצח את המרוץ בפער של שש שניות מאנדראה דוביציוזו, בן קבוצתו בדוקאטי. קשה לומר לאן מועדות פניו של לורנזו וקשה לומר מה מתחולל בראשם של מנהלי דוקאטי. לורנזו מאושר עם ניצחון ראשון בדוקאטי, ובקבוצה תוהים למה זה לקח ללורנזו 18 חודשים ומעל 17 מיליון יורו. כך או כך, לורנזו כבר הודיע שבסוף העונה הוא עוזב את הקבוצה.

מארק מרקז - ניסה להציל את ההחלקה, ללא הצלחה
מארק מרקז – ניסה להציל את ההחלקה, ללא הצלחה

מרקז, כמו בלה-מאן, בוחר בצמיגים קשים מלפנים ומאחור, והוא הרוכב היחידי על הגריד שרכב על אחורי קשה באימונים ובוחר בו למרוץ. שלא כמו בלה-מאן, מרקז תוקף כבר מאורות הזינוק. בהקפה השלישית הוא מנשל את רוסי מהמקום השני ומתחיל לרדוף אחרי חורחה לורנזו. שתי הקפות לאחר מכן מרקז בולם לפנייה 10 כשהצמיג הקדמי מאבד אחיזה. הוא מושך את האופנוע עם ברך ומרפק תקועים באספלט בניסיון לזקפו, אבל במוג'לו הפיזיקה מנצחת ומרקז מסיים בחצץ. הוא חוזר לרכוב ומסיים במקום ה-16 עם אפס נקודות.

דובי מנצל את ההחלקה של מרקז, עוקף את רוסי בארבייטה 1 ומנסה לסגור פער של חצי שנייה מלורנזו. כאמור, לא היום ולא במוג'לו. דובי נכנע לקצב הרצחני העקבי של לורנזו, ולאחר שדובי ניסה הוא בוחר במקום השני ובעשרים נקודות אליפות לאחר שני מרוצים רצופים שאותם לא הצליח לסיים.

אנדראה דוסיציוזו - מקום שני אחרי 2 מרוצים ללא נקודות
אנדראה דוסיציוזו – מקום שני אחרי 2 מרוצים ללא נקודות

המאבק העיקרי היה על המקום השלישי והאחרון בפודיום. נטלו בו חלק רוסי, יאנונה, רינס, קראטשלאו ופטרוצ'י. המיקום של כל אחד מרוכבים אלה היה תלוי רמת אחיזה רגעית של הצמיגים איתם בחר להתחרות. יאנונה היה הראשון לחוות ירידה באחיזה, אבל מיד אחריו היו אלה רוסי ופטרוצ'י, שגם הם חוו ירידה באחיזה של צמיגי הסליקס שאיתם בחרו להתחרות. לקראת תום המרוץ רוסי מצליח לנער מעליו את יאנונה ואפילו לאיים במשהו על דובי במקום השני.

לורנזו מנצח לראשונה על הפרא האדום של דוקאטי, דובי מסיים שני ורוסי סוגר את הפודיום לשמחת האיטלקים.

יאנונה ורינס - מקומות 4 ו-5 לסוזוקי
יאנונה ורינס – מקומות 4 ו-5 לסוזוקי

ומשהו קטן על משחק הכיסאות ב-MotoGP: יאנונה וסוזוקי כבר לא, החל מהעונה הבאה. פטרוצ'י רוכב את כל עונת 2018 כשהוא תר למושב ב-2019 אחרי שאלמה-פרמאק הודיעו לו כבר בתחילת העונה שלא ב-2019. לורנזו אמנם טען, ובצדק, שהוא הצליח לעשות את מה שרוסי לעולם לא הצליח בדוקאטי, וזה לנצח, אבל כלל לא בטוח שלורנזו רוצה עונה נוספת על הפרא האדום של דוקאטי. לא ברור מה חושבים בדוקאטי על הניצחון הראשון של לורנזו. מה שברור – מושבי מפעל הולכים ונעלמים. הקטומים בחרו בזרקו, סוזוקי שמים עין על חואן מיר, אלוף ה-Moto3 המכהן שזוכה להצלחה גם ב-Moto2. ואולי, לפי שמועה חדשה, לורנזו בקבוצת לוויין של ימאהה כשעכוזו מונח על ה-YZR-M1 שכל כך אהוב עליו, במימון פטרונאס ענק הדלקים ממלזיה.

נתראה בעוד שבועיים בקטלוניה.

פודיום לרוסי במוג'לו
פודיום לרוסי במוג'לו

תוצאות הסבב השישי, מוג'לו

 1. חורחה לורנזו
 2. אנדראה דוביציוזו
 3. ולנטינו רוסי
 4. אנדראה יאנונה
 5. אלכס רינס

טבלת האליפות לאחר הסבב השישי

 1. מארק מרקז, הונדה, 95 נק'
 2. ולנטינ רוסי, ימאהה, 72 נק'
 3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 67 נק'
 4. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 66 נק'
 5. יוהאן זרקו, ימאהה, 64 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

2 תגובות

 1. Avatar

  פולגז אתם ישנים בעמידה!! שום מילה על הארצברג רודיאו?!

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן