דף הבית / חדשות / MotoGP מוג'לו: חוזקה, חולשה ומזל רע
,
,

MotoGP מוג'לו: חוזקה, חולשה ומזל רע

מרוץ מרתק במוג'לו. רוסי סובל ממזל רע במרוץ הביתי, ולורנזו ומרקז מתקוטטים עד לקו הסיום. ההפרש בסוף - 19 אלפיות השנייה

מוג'לו 2016 היה מרוץ שלושה חלקים. בחלקו הראשון ולנטינו רוסי מחפש דרך לעקוף את חורחה לורנזו בקו הפנימי ובקו החיצוני של פנייה 1 ובפניות ה-S-ים שכל כך מאפיינות את מוג'לו. לורנזו מצליח להגן על המקום הראשון אפילו כשרוסי מראה לו גלגל קדמי פעמיים. רוסי נראה שלוקח פאוזה קטנה על מנת ללמוד את לורנזו לאורך המסלול במוג'לו הידוע כקשה לעקיפה. עוברת הקפה אחת והמנוע של רוסי שובק תחתיו ורוסי נאלץ לפרוש בהקפה התשיעית.

חלק ראשון
חלק ראשון

מזל. רוסי מצליח לראשונה מאז 2008 לזכות בעמדת הפול במוג'לו, כשהוא רוכב בצמוד לבן קבוצתו העתידי וינאלס ומנצל את הסליפ-סטרים. רוסי בפול צובע את מוג'לו בצהוב ומלהיב את הקהל לקראת המרוץ עצמו. למזלו הרע של רוסי זה נגמר במנוע מפוצץ. למזלו הטוב של לורנזו המנוע שלו מתפוצץ במקצה החימום בבוקר המרוץ ולא במרוץ עצמו.

חולשה. וינאלס ויאנונה, שמסיימים את מקצה הדירוג במקומות השני והשלישי בהתאמה, משליכים את הדירוג המוצלח לעזאזל בזינוק כושל. שניהם נסוגים למקום ה-11 בהקפות הראשונות של המרוץ, אבל שניהם יתאוששו בהמשך. וינאלס מסיים שישי ומעט מאכזב אחרי הפודיום הראשון בלה מאן, יאנונה מסיים את המרוץ במקום השלישי, כשחוץ מהפתיחה המזעזעת הוא רוכב בקצב של המובילים.

מזל רע
מזל רע

חלק שני. לורנזו משתחרר מלפיתתו של רוסי רק בשביל ליפול לצבתות של מרקז. לורנזו, שמזנק מהמקום החמישי אל המקום הראשון ביציאה מפנייה 1, רוכב מהיר ומדויק לאורך המרוץ כולו אבל לא מצליח לייצר קצב שינער מעליו את מרקז. וכך, פער של כמעט שנייה בין לורנזו למרקז עם פרישתו של רוסי, הופך למרוץ צמוד עד ההקפה שלפני האחרונה. בהקפה האחרונה המאבק בין לורנזו ומרקז רותח עד לקו הסיום ממש.

חוזקה. הימאהה של לורנזו ורוסי מכוון באופן מושלם למסלול במוג'לו. היציבות על הבלמים בכניסה לפנייה והיכולת להאיץ מוקדם ביציאה ממנה מקלות מאוד על מלאכתם של לורנזו ורוסי.

חולשה. ההונדה של מרקז מתקשה לייצר האצה יציבה ביציאה מפנייה. בטרום עונה זה היה בגדר מגפה שנפתרה חלקית בקטאר. מרקז, שעדיין סובל מהבעיה, נאלץ לרכב חזק ועל הקצה על מנת להרוויח זמן בכניסה לפנייה ועל הבלמים, ובכך מסכן את עצמו לאורך מרוצים שלמים.

מרקז
מרקז

דובי, שמדרג 13 ומאכזב, מפצה בזינוק משובח שמביא אותו אל המקום השלישי. בהמשך המרוץ דובי נחלש. המאבק בין דובי ויאנונה על המקום השלישי מאפשר לפדרוסה לסגור את הפער. גם דובי וגם יאנונה ינצלו את חוזקו של המנוע בדוקאטי שלהם כנגד פדרוסה. דובי, שרכב על הקצה, מפספס לגמרי את הבלימה לפנייה 1 ומסיים חמישי כשבמקום הרביעי מסיים פדרוסה.

חלק שלישי, הקפה אחרונה. מרקז, שמתיש את עצמו עם בלימות מאוחרות ומהירות פנייה גבוהה, לא מוותר. הוא מכוון לקו מעט פנימי על מנת לבלום מאוחר לפנייה 1 ולסגור את הקו, אבל ההונדה בועט בבלימה ולא מאפשר למרקז לעקוף. בכניסה לפנייה 4 מרקז מצליח להיכנס בקו הפנימי ולשמור על הקו ביציאה מפנייה 5, עקיפת S מושלמת. מרקז מוביל. לורנזו, במהלך מפתיע ב-S-ים של ביונדטי, מצליח לעקוף את מרקז בביונדטי 1 אבל מאבד את ההובלה ביציאה מביונדטי 2. לורנזו בקו הפנימי לפנייה האחרונה, אבל מרקז מצליח לשמור על ההובלה בקו החיצוני. בריצה לקו נראה שהמרוץ של מרקז, אבל אז ההאצה הלקויה של ההונדה ביציאה מהפנייה ושימוש מושכל של לורנזו בסליפ-סטרים מאפשרים ללורנזו להקדים את מרקז ב-19 אלפיות השנייה לקו הסיום. וואו.

19 אלפיות השנייה
19 אלפיות השנייה

הסבב הבא יתקיים בסוף השבוע של ה-5.6 בקטלוניה.

טבלת האליפות לאחר הסבב השישי

  1. חורחה לורנזו, ימאהה, 115 נק'
  2. מארק מרקז, הונדה, 105 נק'
  3. ולנטינו רוסי, ימאהה, 78 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 66 נק'
  5. מאווריק ויניאלס, סוזוקי, 58 נק'

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן