דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP: מוג'לו צבועה באדום של דוקאטי
MotoGP-Mugello-2019-002

MotoGP: מוג'לו צבועה באדום של דוקאטי

ניצחון שלישי ברציפות של דוקאטי במוג'לו, כשהפעם עושה זאת דנילו פטרוצ'י בניצחון הראשון שלו

דוקאטי מנצחים במוג'לו בפעם השלישית ברציפות, כשהפעם עושה זאת עבור דוקאטי לא אחר מדנילו פטרוצ'י. דובי סוגר את הפודיום בשלישי, באמצע ממרח רפסול כתום בדמותו של מארק מרקז וה-RCV213V של הכנף האדומה – הונדה.

לראשונה העונה קיבלנו מרוץ שבו שלושת הטוענים לכתר – מרקז, דובי ורינס – נאבקים כתף אל כתף, גלגל אל גלגל, מאפקס אחד למשנהו, ממש עד לדגל השחמט.

רינס - מוביל לרגע
רינס – מוביל לרגע

רוסי, הגלגל הרביעי בחבורת החוד, על גבי הימאהה YZR-M1 של קבוצת מונסטר-ימאהה, אמור למנף את המרוץ הביתי על מנת לשפר את מצבו בטבלת האליפות. אמור. בפועל, היה זה אחד הסבבים הרעים של רוסי מזה שנים. רוסי, שוב, לא מצליח לעבור ישירות אל מקצה הדירוג הקובע Q2. אליו מצטרפים גם חורחה לורנזו על גבי ה-RCV213V של קבוצת המפעל רפסול-הונדה, וגם אלכס רינס על גבי ה-GSX-RR של סוזוקי. לורנזו עדיין מחפש פתרון ארגונומי להונדה, אבל רוסי ורינס משחקים חתול ועכבר עם עצמם ועם השעון. שניהם רוכבים לאט מאוד בהקפה האחרונה על מנת לגלות את דגל השחמט מתנפנף. רינס מזנק מהמקום ה-13 ורוסי מהמקום ה-18. רוסי ממשיך מדחי לדחי כשבתחילה הוא מתנגש ברוכב סוזוקי חואן מיר ומטיס את שניהם למלכודת החצץ. בהמשך רוסי סוגר את הבסטה כשהוא מתרסק בלואוסייד בפניית ארבייטה 2 ופורש. רינס ממשיך להקשות על עצמו עם דירוג גרוע לזינוק. ברכיבה חלקה רינס מגיע לחוד ואף מוביל לרגע, אבל כנגד הדוקאטי GP19 וההונדה RCV213V המנוע של הסוזוקי מספיק למקום הרביעי בלבד.

פטרוצ'י - ניצחון ראשון מרשים במיוחד
פטרוצ'י – ניצחון ראשון מרשים במיוחד

מרקז מזנק אל ההולשוט, רק שבמוג'לו להונדה אין את הקצב להיעלם בחוד. בהקפה השישית פטרוצ'י עוקף את מרקז אל המקום הראשון. זה האחרון לא מוותר, ובמאבק בצלילה לפנייה 1 ובפניות שלאחר מכן מרקז נסוג למקום החמישי. דובי, שניצח לפני שנתיים במוג'לו והזניק את הקריירה שלו, מנסה את מזלו בחוד. במשך שלוש הקפות דובי מוביל את המרוץ כשהוא קובע קצב איטי יחסית של 1:48 דקות להקפה בניסיון לשמור על הצמיגים. האיטיות היחסית של דובי יוצרת רכב משא, כשמאחור מצטברים לא פחות מתשעה רוכבים ובהם פטרוצ'י, רינס, מילר, מרקז, קראטשלאו, בניאיא, נאקגמי, קוארטררו וויניאלס. הראשון בקבוצת החוד לנטוש הוא פרנצ'סקו בניאיא, שמרסק את הדוקאטי של קבוצת פרמאק. ג'ק מילר והדוקאטי GP19 של קבוצת פרמאק הוא הקרון השני להתנתק, כשמיד אחרי הקפה מהירה הוא מתרסק בלואוסייד.

רוסי - אחד הסבבים הגרועים של הדוקטור
רוסי – אחד הסבבים הגרועים של הדוקטור

דובי, שהוא סוג של רוכב מהנדס, מאט את פטרוצ'י, מרקז ורינס. פטרוצ'י בוחר לנסות לנצח את המרוץ הראשון שלו ב-MotoGP כשהוא מוביל בחוד, וכך מיד לאחר העקיפה על דובי פטרוצ'י מגביר את הקצב ל-1:47 דקות להקפה. קראטשלאו ונאקגמי, רוכבי קבוצת הונדה LCR, מאבדים מגע עם החוד ואיתם גם רוכבי ימאהה YZR-M1 – ויניאלס מקבוצת המפעל מונסטר-ימאהה וקוארטררו מקבוצת פטרונאס-ימאהה.

דובי - סוג של מהנדס
דובי – סוג של מהנדס

לקראת תום המרוץ פטרוצ'י מוביל, ואליו צמודים דובי, מרקז ורינס. זה האחרון סובל, כאמור, מנחיתות בכוח מנוע ביציאה מפניות ובישורת וללא שום אפשרות לנצל את הסליפסטרים שיוצרים שלושת האופנועים לפניו. מרקז, שרכב מאחורי דובי ופטרוצ'י, מתכנן מהלך עקיפה. דרייב נפלא מהפניוה האחרונה וניצול מושלם של החור באוויר שיוצרים לפניו שני הדוקאטים מאפשרים למרקז לעקוף את דובי וגם את פטרוצ'י, רק שמרקז לא מצליח להדק את הקו בפנייה 1. בקו הפנימי משתחלים להם פטרוצ'י וגם דובי. מגע נוצר בין הרוכבים כשבתום המהלך פטרוצ'י ראשון, מרקז שני ודובי שלישי. הסדר נשמר עד לקו הסיום.

מרקז - גם הוביל את המרוץ המשובח
מרקז – גם הוביל את המרוץ המשובח

דנילו פטרוצ'י החל להתחרות בסופרבייק בקטגוריות הסופרסטוק 600 ולאחר מכן 1000. אחרי שנים מתסכלות ב-MotoGP בקבוצת איודה על אופנועי ה-CRT ועונה אחת בקבוצת איודה ART, פטרוצ'י בדרך לפרוש. את ההזדמנות שפטרוצ'י מקבל בקבוצת פרמאק הוא מנצל במלואה. הוא צובר ביטחון וניסיון שמתורגם לפודיומים. בדוקאטי קורסה מעריכים את אישיותו ואת הדבקות שלו באימונים ובמרוצים, ואחרי ארבע עונות הם בוחרים להעניק לפטרוצ'י את מקומו של לורנזו בקבוצת המפעל. החוזה לעונה אחת בלבד, כשלעונה הבאה – 2020 – מתחרה איתו על המושב ג'ק מילר רוכב קבוצת פרמאק-דוקאטי. אנחנו מניחים שהניצחון במוג'לו מבטיח לפטרוצ'י עונה נוספת בקבוצת המפעל של דוקאטי.

בעוד שבועיים הסבב השביעי בקטלוניה.

דנילו פטרוצ'י - ניצחון אדיר
דנילו פטרוצ'י – ניצחון אדיר

תוצאות הסבב השישי – מוג'לו

  1. דנילו פטרוצ'י
  2. מארק מרקז
  3. אנדראה דוביציוזו
  4. אלכס רינס
  5. טקאקי נקגאמי

טבלת האליפות לאחר הסבב השישי

  1. מארק מרקז, הונדה, 115 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 103 נק'
  3. אלכס רינס, דוקאטי, 88 נק'
  4. דנילו פטרוצ'י, דוקאטי, 82 נק'
  5. ולנטינו רוסי, ימאהה, 72 נק'
דוביציוזו מפרגן לבן קבוצתו
דוביציוזו מפרגן לבן קבוצתו

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן