דף הבית / חדשות / MotoGP מוג'לו: ריקוד הדסמוסדובי
MotoGP-Mugello-2017-006

MotoGP מוג'לו: ריקוד הדסמוסדובי

לראשונה מאז ימי קייסי סטונר, דוקאטי מצליחים לכבוש את המקום הראשון במוג'לו, במרוץ מלהיב

דוקאטי, לראשונה מאז קייסי סטונר – המאלף הידוע של הפרא האדום – מצליחים לכבוש את המקום הראשון במרוץ הכי דוקאטי שיש – מוג'לו.

למקום הראשון מתווסף גם המקום השלישי, החמישי, השמיני והתשיעי, ובכך דוקאטי מכריזים בעלות על מוג'לו 2017. חצי מרוכבי העשירייה הראשונה רכבו על גבי דוקאטי, ונהנו מהישורת הארוכה מאוד של מוג'לו, מכוח המנוע האדיר, מהמומנט הבשרני שירה אותם ביציאה מהפנייה האחרונה, ובתוספת ניצול הסליפ-סטרים – הדוקאטי היו בלתי ניתנים לעצירה. כמעט.

אנדראה דוביציוזו
אנדראה דוביציוזו

דוביציוזו איבד מקום אחד בזינוק כשלורנזו טס מהמקום השביעי לשלישי. זה האחרון רכב מספר הקפות במהירות מסחררת והוביל לראשונה העונה מרוץ על גבי הדוקאטי GP17. דובי השתהה מעט כשהוא מחמם את הצמיגים ואת עצמו אחרי קלקול קיבה מהגיהינום שתקף אותו בשבת בערב. דובי אולי היה איטי מעט בתחילה, אבל הלך וצבר מהירות לאורך המרוץ. דובי, כמו כל רוכבי דוקאטי, נהנה מהישורת הארוכה כדי להשאיר את ויניאלס, פטרוצ'י ורוסי מאחור. בנוסף למנוע האדיר דובי ניצל עד תום את היכולת שלו לבלום מאוחר ועמוק אל תוך הפנייה, וכך גם בפעמים שויניאלס היה קרוב לעקוף בפנייה 1 דובי דאג לנער אותו. בזווית צילום מתאימה, סכמת הצביעה של חליפת העור והדוקאטי GP17 הפכו למכונה אחת מושלמת.

ויניאלס זינק למרוץ מעמדת הפול, רכב היטב לאורכו של המרוץ, טעה פעם או פעמיים בבלימה בכניסה לפנייה, ואפשר לפטרוצ'י, שדורג תשיעי בזינוק, להתקדם עד למקום השני במהלך המרוץ. אבל ויניאלס היה הרוכב היחידי שיכול היה ראש בראש לדוקאטי GP16 של פטרוצ'י, כשבישורת ויניאלס והימאהה YZR-M1 מצליחים לבלום עמוק אל תוך פנייה 1 ובכך לשמור על המקום השני עד לקו הסיום.

ויניאלס - שומר על המקום השני
ויניאלס – שומר על המקום השני

פטרוצ'י סוגר את הפודיום כשהוא מזנק הרחק מאחור מהמקום התשיעי, מגביר את הקצב מהקפה להקפה, ובמרוץ חייו זולל בדרך את באוטיסטה, זרקו, יאנונה, פדרוסה, מרקז, לורנזו ורוסי.

רוסי אמנם סיים רביעי, אבל מוכרז לאלתר כנס של מוג'לו. רק ביום חמישי לפני עשרה ימים רוסי מאושפז ללילה אחד בבית חולים לאחר תאונת אימונים במוטוקרוס. רוסי התקשה מאד במהלך אימוני יום שישי, ובשבת מתאושש כשהוא מוביל את טבלת הזמנים באימון חופשי 3, מסיים שני באימון חופשי 4 ומדרג במקום השני ב-Q2. רוסי מזנק היטב אל ההולשוט, אבל מאבד את ההובלה ללרונזו. הוא נותן בראש בפניות, רק בשביל לחטוף מהדוקאטי של לורנזו בישורת. הריטואל חוזר על עצמו מספר פעמים עם לורנזו ולאחר מכן עם דובי. במחצית המרוץ רוסי נראה כמי שמארגן עקיפה על ויניאלס על מנת לזכות במקום השני, רק שבמקום עקיפה על ויניאלס, רוסי מקבל את פטרוצ'י בהפתעה בקו הפנימי של פנייה 14. נראה כי המהלך של פטרוצ'י וכאבי הפציעה גורמים לרוסי להסתפק במקום הרביעי.

רוסי - רביעי בלחץ
רוסי – רביעי בלחץ

מרקז התקשה במוג'לו החל מיום שישי, דרך שבת ועד למרוץ בראשון, ונראה כי ה-RCV213V של הונדה סבל מנחיתות במוג'לו. מרקז בסוף שבוע לא מוצלח מצליח לסיים שישי ולאסוף נקודות אליפות יקרות. פדרוסה אולי זינק מהמקום החמישי, אבל הלך אחורה במהלך המרוץ עד למקום העשירי. קראטשלאו, לראשונה מזה זמן רב, נאלץ לזנק מהמקום ה-13 לאחר שלא עלה בידו לעבור ממקצה הדירוג Q1 למקצה הדירוג Q2. לדאבונו, פדרוסה בניסיון עקיפה מאבד את האופנוע בלואו-סייד בקו הפנימי ואוסף אתו את האופנוע של קראטשלאו הרחק אל תוך מלכודת החצץ.

ויניאלס מסיים שני, בכיסו 105 נקודות, והוא מגדיל את הפער בטבלת האליפות ל-30 נקודות על רוסי ול-37 נקודות על מרקז. המרוויח הגדול הוא דובי, שכובש את המקום השני כשבאמתחתו 79 נקודות. אנחנו עדיין סבורים שהמאבק האמיתי יתחולל בין ויניאלס למרקז, כשרוסי ינסה לנצל טעויות של השניים הללו אם יקרו.

דוקאטי - הכי חזק על הגריד
דוקאטי – הכי חזק על הגריד

כל זאת ועוד, כבר ביום ראשון הקרוב כשהקרקס יעצור בקטלוניה.

תוצאות הסבב השישי, מוג'לו

  1. אנדראה דוביציוזו
  2. מאבריק ויניאלס
  3. דנילו פטרוצ'י
  4. ולנטינו רוסי
  5. אלבארו באוטיסטה

טבלת האליפות לאחר הסבב השישי

  1. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 105 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 79 נק'
  3. ולנטינו רוסי, ימאהה, 75 נק'
  4. מארק מרקז, הונדה, 68 נק'
  5. דני פדרוסה, הונדה, 68 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן