דף הבית / חדשות / MotoGP מוטגי: מרוץ על 10 נקודות
MotoGP-Motegi-2017-003

MotoGP מוטגי: מרוץ על 10 נקודות

דוביציוזו ומרקז נלחמים ראש בראש על 10 נקודות, והתוצאה היא אחד מסיומי המרוצים המותחים שראינו העונה, כל זה במזג אוויר גשום וסגרירי

מזג אוויר סגרירי וגשום קיבל את פני הרוכבים בהגיעם ליפן. גשם ליווה את כל מקצי האימון והדירוג, וגם את המרוץ. הסיכון במרוצים רטובים עולה פלאים, ודווקא לרוכבים שמתחרים על האליפות יש מה להפסיד. כשמרוץ האליפות צמוד כל כך – אפשר להפסיד הכל. גם את האליפות.

זה התחיל גשום וצמוד
זה התחיל גשום וצמוד

4 מקצי אימון חופשי, שני מקצי דירוג ו-18 הקפות במרוץ היו רק פרומו עבור מארק מרקז ואנדראה דוביציוזו. המרוץ עבורם החל 6 הקפות לדגל השחמט. החוד בתחילת המרוץ היה צפוף והלך והתמעט ככל שנקפו ההקפות על האספלט ספוג הגשם של מוטגי. באמצעו של המרוץ פטרוצ'י מוביל את שלישיית החוד, כשאליו צמודים מרקז ודובי. על המקום הרביעי נאבקים זרקו, רינס המפתיע ויאנונה על הסוזוקי. מרקז מחליט שלא להמתין עוד, עוקף את פטרוצ'י ומשתמש בו כטריז בינו ובין דובי. דובי, שרואה את האליפות בורחת לו, עוקף במהרה את פטרוצ'י ושומר על מרקז במרחק תקיפה. מרקז מנסה לשבור את דובי ומאתגר אותו בקצב מהיר במזג אוויר גשום במיוחד. דובי נענה לאתגר וה-GP17 של דוקאטי וג'יג'י דלינייה משתף עמו פעולה.

ה-GP17 של דוביציוזו משתף פעולה
ה-GP17 של דוביציוזו משתף פעולה

 

16 נקודות אליפות עומדות לזכותו של מרקז. ניצחון שלו והפער גדל ל-21 נקודות. רק שדובי חושב שיהיה יותר נחמד לקצץ 5 נקודות מהפער ולהעמידו של 11 נקודות לטובת מרקז. חושב ועושה. 6 הקפות לתום המרוץ, דובי צמוד למרקז בפנייה 3 ומקמט את האופנוע שלו לקו הפנימי בפנייה 5 ומוביל את המרוץ. עכשיו תורו של דובי לאתגר את מרקז, כשלאורך ההקפה דובי פותח פער של שנייה. מרקז נח הקפה אחת ומיד לאחר מכן טורף את הפער לדובי, צולל באגרסיביות לקו הפנימי של פנייה 3 וסוחף את דובי למלחמת עקיפות כשביציאה מפנייה 9 ידו של מרקז על העליונה.

מרקז מוביל על דוביציוזו
מרקז מוביל על דוביציוזו

נותרו שתיים וחצי הקפות למרוץ, ומרקז, כשהוא רוכב על הקצה, מצליח להחזיק את דובי חצי שנייה מאחור. למשך שתי הקפות זה מצליח למרקז, עד שביציאה מפנייה 8 בהקפה האחרונה מרקז, תחת לחץ של דובי, טועה ופותח מצערת מעט מוקדם מדי. הצמיג האחורי של ה-RCV213V מאבד אחיזה לשבריר. מרקז מציל וממשיך, אבל המומנטום אבד. דובי צולל אל הישורת האחורית, לוקח קו פנימי ובולם מאוחר על מנת להיכנס ראשון אל פניית ה-90 מעלות המפחידה. מרקז אמנם צולל ראשון לפנייה האחרונה, אבל יוצא רחב. דובי חוצה את קו הסיום 0.249 ש' לפני מרקז, כשפטרוצ'י סוגר את הפודיום.

דובי מנצח - על הפנייה האחרונה
דובי מנצח – על הפנייה האחרונה

ויניאלס ורוסי מחפשים אחיזה לאורך כל סוף השבוע. לרוסי זה מספיק עד שהוא מתרסק בהקפה השישית. ויניאלס מצליח לסיים את המרוץ במקום התשיעי. באופן תאורטי יש לויניאלס עדיין סיכוי לאליפות, אבל באופן מעשי הוא מניף דגל לבן במרוץ אחר הכתר של 2017. שוב היה זה יוהאן זרקו על גבי ה-YZR M1 של קבוצת הלוויין טק-3 שהיה המצטיין מבין רוכבי ימאהה. זה מתחיל בפול פוזישן שני העונה וממשיך בכך שהוא מסיים שמיני ולפני ויניאלס.

לורנזו, שרכב היטב באימונים ובדירוג, אפילו מצליח להוביל את המרוץ בפתיחתו. עקיפה אגרסיבית על זרקו הכוללת מגע ביניהם מערערת את ביטחונו של לורנזו, ושוב, כמו פעמים רבות העונה, לורנזו מאבד קשר עם החוד ומסיים שישי.

יאנונה רביעי - המיקום הטוב העונה שלו ושל סוזוקי
יאנונה רביעי – המיקום הטוב העונה שלו ושל סוזוקי

גשם הוא גן עדן לאנדרדוג, וכך אנו מוצאים את צמד רוכבי המפעל של סוזוקי במקצה הדירוג Q2 כשהם חוצים את דגל השחמט עם יאנונה רביעי ורינס חמישי. גם אלייש והאפריליה מנצלים את הגשם על מנת לסיים במקום השביעי.

ואלכס רינס חמישי - גם הוא על סוזוקי
ואלכס רינס חמישי – גם הוא על סוזוקי

שלושה מרוצים לתום העונה, 75 נקודות אליפות מונחות על קו הסיום של פיליפ איילנד, ספאנג וולנסיה. בצד אחד מרקז על גבי ההונדה RCV213V שרוכב אינטואיטיבי, ומנגד דובי שרוכב על גבי הדוקאטי GP17 באופן מחושב הרבה יותר. באוסטריה ובמוטגי דובי מנצח את מרקז במאבק ראש בראש. מנגד, במיזאנו ובארגון דובי מאבד למרקז 25 נקודות אליפות.

האליפות לא תוכרע בפיליפ איילנד ביום ראשון הבא, אבל אנחנו בטוחים שיהיה מעניין.

גשם - גן עדן לאנדרדוג
גשם – גן עדן לאנדרדוג

תוצאות הסבב ה-15, מוטגי

  1. אנדראה דוביציוזו
  2. מארק מרקז
  3. דנילו פטרוצ'י
  4. אנדראה יאנונה
  5. אלכס רינס

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-15

  1. מארק מרקז, הונדה, 244 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 233 נק'
  3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 203 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 170 נק'
  5. ולנטינו רוסי, ימאהה, 168 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BMW-Cruiser-1

ב.מ.וו: כך ייראה האופנוע עם מנוע הבוקסר החדש

ב.מ.וו 'נתפסו' בוחנים את האופנוע הראשון שיישא את מנוע הבוקסר החדש בנפח 1,800 סמ"ק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO