דף הבית / חדשות / MotoGP: מוטורלנד ארגון של הספרדים
argon011

MotoGP: מוטורלנד ארגון של הספרדים

מארק את מרקז, ניצחונות; כרגיל, בדרך הקשה

כל סבב MotoGP נפתח רשמית במסיבת עיתונאים ביום חמישי אחה"צ, שבה נוכחים מובילי האליפות ורוכבים אחרים בעלי עניין. אל מרקז, רוסי ולורנזו הצטרף פדרוסה כשהוא אחרי הניצחון במיזאנו, אלכס רינס רוכב ה-Moto2 שלקראת המרוץ הביתי צמצם את הפער מיוהאן זרקו לשלוש נקודות, ובראד בינדר שלו המרוץ בארגון הוא טייק 1בניסיון לזכות באליפות ה-Moto3. מרקז, המחויך, טען שמבחינתו אפשר לזכות באליפות גם מבלי לנצח מרוץ נוסף עד חודש נובמבר.

מסלול מוטורלנד ארגון
מסלול מוטורלנד ארגון

בימים שישי ושבת מרקז כובש את ארגון כשהוא מסיים ראשון בכל מקצה פרט לאימון חופשי 2. במקצה הדירוג, כבר בהקפה השנייה, מרקז עוצר את השעון על 1:47.117 וכובש את הפול פוזישן. ויניאלס ולורנזו סוגרים את השורה הראשונה כשהם בפיגור של 0.6 שניות ממרקז. רוסי מדורג שישי כשהוא איטי ב-0.8 שניות, ופדרוסה אחריו כשהוא איטי ב-0.9 שניות.

ארגון רשום על שמו של מרקז? לא בהכרח. בייחוד שהנמלה אוהב להקשות על עצמו.

מרקז - המהיר ביותר
מרקז – המהיר ביותר

הפניות הראשונות של ארגון היו אולי הדחוסות מזה זמן רב. רוסי מצליח לזנק משישי לרביעי. מרקז, ויניאלס ולורנזו מזנקים היטב מהשורה הראשונה בגריד. לורנזו נכנס בקו הפנימי לפנייה 1, אבל מרקז טס בחיצוני וחוסם ללורנזו את הקו הפנימי לפנייה 2. לפנייה 3 ויניאלס מגיע בטיסה, נוגע קלות במרקז ויוצא ראשון לפנייה 4 כשלורנזו שני ומרקז שלישי. בפנייה 5 תורו של מרקז לטוס, כשהוא חותך בקו הפנימי על מנת לצאת ראשון אבל ללא דרייב שיירה אותו לפנייה הבאה. החוד מתייצב כשוויניאלס מוביל ואחריו לורנזו, מרקז ורוסי. מרקז נרגע לרגע, שזה בדיוק עד לפנייה 15, שם הוא חולף על פני לורנזו על הבלמים. בהקפה הבאה מרקז עושה שידור חוזר בפנייה 15 ושולח את ויניאלס לשני. זאת בדיוק הנקודה ממנה חששו רוסי, לורנזו, ויניאלס וכל רוכב אחר שראה עצמו מועמד לניצחון. מרקז בחוד ועם קצב מרוץ גבוה משל מתחריו. המרוץ אמור היה להיגמר כאן ועכשיו, אבל מרקז הוא מרקז. בהקפה הבאה, הקפה מס' 3, מרקז בולם חזק מדי בכניסה לפנייה 7, הקדמי מאבד אחיזה עם המציאות ומרקז זוקף את האופנוע ובהצלה מרהיבה מאבד רק 4 מקומות. מרקז תקוע בחמישי אחרי דובי, שידוע כקשה לעקיפה.

רוסי מוביל את לורנזו וויניאלס
רוסי מוביל את לורנזו וויניאלס

רוסי, שזוכה במקום השלישי אחרי הטעות של מרקז, ממהר לסגור על לורנזו, עוקף ונצמד לויניאלס בחוד. רוסי ממתין מספר הקפות ואז תוקף את ויניאלס בפנייה 4. מרקז, שנתקע מעט מאחורי דובי, מנצל בחירת צמיגים רעה של דובי – צמיג אחורי בינוני בעוד רוכבי החוד כולם בחרו בצמיג אחורי קשה, ומתקדם לרביעי. שוב פנייה 15 ושוב מרקז עוקף את לורנזו לשלישי.

ויניאלס מאבד מעט מהריכוז, בולם מאוחר לפנייה 1, יוצא רחב ומעניק במתנה את המקום השני למרקז. חוד המרוץ מסתדר בצמדים כשרוסי מוביל על מרקז ושנייה אחריהם ויניאלס מוביל על לורנזו. מרקז מחכה הקפה בדיוק לתרגיל מספר 15, כשהפעם הקורבן הוא רוסי. מרקז מוביל ומכאן הוא מגדיל את הפער אט אט ברכיבה חפה מטעויות עד דגל השחמט.

לורנזו מוביל את ויניאלס במרדף אחרי רוסי והמקום השני. ויניאלס שוב טועה בבלימה, יוצא רחב ומאבד קשר עם לורנזו ורוסי. ויניאלס נאלץ להסתפק במקום הרביעי.

אבל ההמשך...
אבל ההמשך…

מנגד, לורנזו מעלה מעט את הקצב בעוד זה של רוסי יורד במעט. שש הקפות לתום המרוץ ולורנזו כבר יושב על האחורי של רוסי. ניסיון ראשון של לורנזו מסתיים כשרוסי טורק את הקו הפנימי בפנייה 1. לורנזו ממתין לפנייה 4 ועוקף את רוסי, שמשלם ביוקר על הבלימה המאוחרת והקו ההגנתי בפנייה 1. לורנזו ורוסי נאבקים על המקום השני. לורנזו, ששמר על האחורי טוב מרוסי, מנצל את האחיזה בקצוות על מנת לקבל דרייב והאצה טובה, בעוד רוסי מנצל את הקדמי וסוגר על הבלמים. הקפה לתום המרוץ, רוסי שרוצה לאבד פחות נקודות אליפות ולסיים לפני 'בן קבוצתו', תוקף את לורנזו בפנייה 12 כשהוא בולם מאוחר מאוד לקו הפנימי, רק על מנת לאבד את הקו ולהיזרק אל האספלט שמחוץ למסלול.

מרקז בדרייב לאליפות
מרקז בדרייב לאליפות

מרקז מנצח בפעם הרביעית העונה, לורנזו מסיים שני ורוסי שלישי, שכולו מריר.

מרקז מגדיל את הפער מרוסי ל-52 נקודות.

לורנזו מקטין את הפער מרוסי ל-14 נקודות.

ואנחנו צופים כי המאבק בין רוסי ללורנזו עוד יגיע לנקודת רתיחה.

מרקז חוצה את קו הסיום בווילי
מרקז חוצה את קו הסיום בווילי

ברכות לניקי היידן, ששב למרוץ אחד כמחליף של ג'ק מילר וזוכה בנקודה אחת כשהוא מסיים במקום ה-15.

ברכות, גם ובעיקר, לבראד בינדר, שלא ייבש אותנו כמו דני קנט – האלוף היוצא ב-Moto3, וסגר עניין כבר בארגון כשהוא מסיים שני, רק 30 אלפיות אחרי חורחה נאברו שממוקם שני באליפות. מקום שני שהוא כולו מקום ראשון, כשלבינדר יתרון 106 נקודות בעוד בקופה נותרו רק 100 נקודות אליפות.

הסבב הבא יתקיים במוטגי, יפן, בסוף השבוע של ה-16.10.16.

מרוצה מאוד הנמלה
מרוצה מאוד הנמלה

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-14

  1. מארק מרקז, הונדה, 248 נק'
  2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 196 נק'
  3. חורחה לורנזו, ימאהה, 182 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 155 נק'
  5. מאווריק ויניאלס, סוזוקי, 149 נק'

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן