דף הבית / חדשות / MotoGP מיזאנו: שוויון
MotoGP-Misano-2017-005

MotoGP מיזאנו: שוויון

במרוץ הביתי של רוסי, בלי רוסי, ובמזג אוויר גשום, מרקז ודוביציוזו מתקוטטים ומסיימים בשוויון; בעוד שבועיים שובר שוויון בארגון

מזג האוויר במיזאנו האיר פנים לרוכבים בשישי ובשבת. מסלול יבש, צמיגי סליקס ורכיבה על המגבלות. מיזאנו הוא מסלול קצר, והקפה בו אורכת כ-1.33 דקות לערך. מבנה המסלול והעובדה שרבים בחנו בו במהלך העונה מצופפת את השדה לתוך מסגרת של שתי שניות, כשבתום אימון חופשי שלוש, אם בוחנים את טבלת הזמנים המשולבת, מגלים שמרקז המהיר ביותר וסאם לואס רוכב גרסיני אפריליה סוגר את הטבלה כשהוא איטי ממרקז ב-1.945 שניות. צפוף.

צפוף פה, צפוף
צפוף פה, צפוף

בדירוג מרקז מוותר על שתי ההקפות הראשונות על מנת לנער רוכבים שדבוקים לו לאגזוז של ה-RCV213V. בהקפה השלישית מרקז קובע זמן מהיר ומדורג זמנית ראשון. בניסיון לשפר את זמניו מרקז מתרסק ומזנק מהמקום השלישי. דובי על ה-GP17 מדיח את מרקז באופן זמני, רק בשביל לגלות שויניאלס על גבי ה-YZR-M1 מקדים אותו לפול פוזישן ב-0.162 שניות. לורנזו מדרג חמישי ופדרוסה שביעי.

ביום ראשון מזג האוויר האיר פניו לחקלאים. גשם שוטף את מיזאנו. העבודה הסיזיפית של מציאת סט-אפ מושלם למסלול יבש נזרקת לפח, והקבוצות והרוכבים מנסים לכוון סט-אפ למסלול רטוב בעשרים דקות של חימום. מרקז מחייך כשהוא מוביל את השדה בשנייה שלמה להקפה. מי שבאמת סובל ממזג האוויר הוא פדרוסה, שבגלל משקל הנוצה שלו לא מצליח לחמם את הצמיגים כלל. ואם כבר שאלתם, כולם על צמיגי גשם רכים מלפנים ומאחור.

היציע של דוקאטי במיזאנו
היציע של דוקאטי במיזאנו

15:00 מזנקים. השורות הראשונות מזנקות היטב וכל הרוכבים המובילים נמצאים בחוד. לורנזו מצליח לזנק מהמקום החמישי אל מתחת למרקז בכניסה לפנייה 1 ולדחוק את האחרון למקום השני. המזנק המצטיין הוא ג'ק מילר על גבי ההונדה של קבוצת מארק VDS, כשהוא מזנק מהמקום ה-14 למקום השביעי. גם פטרוצי על הדוקאטי מתקדם מהמקום השמיני אל השישי. לורנזו והדוקאטי GP17 של קבוצת המפעל רוכבים את החלום, כשבהקפה השישית לורנזו מוביל את המרוץ בפער של שלוש שניות. לורנזו מתעורר בהיי-סייד אכזרי הקפה אחת לאחר מכן.

כשרבע מרוץ מאחורינו, דנילו פטרוצי והדוקאטי של פרמאק מובילים את המרוץ, כשצמודים אליו מרקז ודובי. מעט מאחור ויניאלס נאבק במילר, מיקלה פירו רוכב המבחן של דוקאטי ולוריס באז על הדוקאטי של אווינטיה. ויניאלס מצליח להגן על המקום הרביעי ובכך לצמצם למינימום את אובדן הנקודות לדובי את מרקז.

מרקז ופטרוצי - ראש בראש
מרקז ופטרוצי – ראש בראש

בין לבין, רוכבים רבים נופלים שדודים למזג האוויר הגשום ולמסלול הרטוב. קארל אברהם מתרסק כבר בפנייה השלישית וחוזר לרכב, כך גם לוריס באז שמגדיל להתרסק פעמיים ועדיין לסיים. קאל קראטשלאו מתרסק בלואו-סייד, חוזר לרכב ואף מצליח להוסיף 3 נקודות אליפות כשהוא מסיים במקום ה-13. לא מסיימים כלל את המרוץ ראבט, יאנונה, לואס, אלייש אספרגרו וברברה, בנוסף ללורנזו שמתרסק מהחוד.

לקראת תום המרוץ פטרוצי ומרקז מגבירים את הקצב, ודזמודובי מחליט לוותר על הסיכון ולהסתפק במקום השלישי ושש עשרה נקודות אליפות. מנגד, מרקז לא מצליח להתאפק והמחשבה על מקום שני ועשרים נקודות אליפות מעוררת בו חלחלה. מרקז מגביר את הקצב ונצמד לגמרי לפטרוצי. בהקפות האחרונות מרקז כבר ממש צמוד. במעבר האחרון בישורת מרקז מנצל את הסליפסטרים ובלימה מאוחרת על מנת לצלול למקום הראשון בפעם הראשונה במרוץ. פטרוצי, שרואה שוב את הניצחון נשמט, לוחץ חזק וכמעט מאבד את הקדמי בפנייה הרביעית. מרקז מנצל את הטעות הראשונה של פטרוצי ופותח פער שמבטיח לו את הניצחון.

מרקז בניצחון נוסף
מרקז בניצחון נוסף

מיקלה פירו, רוכב המבחן של דוקאטי, מסיים חמישי. אלכס רינס, הרוקי של קבוצת סוזוקי, מנצל את המצב ורוכב היטב למקום השמיני. קבוצת ק.ט.מ רואה את צמד רוכביה, ברדלי סמית' ופול אספרגרו, מסיימים במקום העשירי והאחד עשר בהתאמה.

דובי בוחר שלא להסתכן ואוסף 16 נקודות אליפות. מרקז, שלא יכול שלא להסתכן, מנצח את המרוץ, זוכה ב-25 נקודות ומשתווה לדובי בניצחונות (4) ובנקודות (199) העונה.

דובי כמו מרקז - 4 ניצחונות ו-199 נקודות
דובי כמו מרקז – 4 ניצחונות ו-199 נקודות

בין סילברסטון לפני שבועיים ולקו הסיום במיזאנו, רוסי מאבד את הסיכוי לאליפות כשהוא מערסל רגל שבורה. פדרוסה מתרחק מאוד כשהוא מצליח לגרד 2 נקודות אליפות במיזאנו. המרוץ עדיין צפוף כשבין מרקז ודובי לויניאלס מפרידות 16 נקודות אליפות בלבד.

שובר שיוויון – ארגון שבספרד בעוד שבועיים בדיוק.

ויניאלס. חסר לנו רוסי
ויניאלס. חסר לנו רוסי

תוצאות הסבב ה-13, מיזאנו

  1. מארק מרקז
  2. דנילו פטרוצי
  3. אנדראה דוביציוזו
  4. מאבריק ויניאלס
  5. מיקלה פירו

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-13

  1. מארק מרקז, הונדה, 199 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 199 נק'
  3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 183 נק'
  4. ולנטינו רוסי, ימאהה, 157 נק'
  5. דני פדרוסה, הונדה, 150 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

פול גז

פול גז – להיט הקיץ הקולנועי ואופנועי השטח של ק.ט.מ

הסרט הישראלי 'פול גז', שייצא לאקרנים בתחילת אוגוסט, הוא דרמת מתח והתבגרות הכולל ספורט מוטורי ורכיבת שטח, ומככבים בן אופנועי ק.ט.מ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO