דף הבית / חדשות / MotoGP: מלחמות בסילברסטון
image005

MotoGP: מלחמות בסילברסטון

אחד הקרבות האיכותיים והמרתקים שראינו ב-MotoGP התרחש אתמול בסילברסטון; יש מנצח חדש - הרביעי במספר העונה, ויש יצרן חדש שמנצח

שוב, קבלו את עונת 2016!

הבטחנו עונה מעניינת עם ספק צמיגים חדש, אלקטרוניקה אחידה, צמד יצרנים במגמת שיפור – סוזוקי ודוקאטי, ורוכב צעיר שמבריק בטרום עונה. לשמחתנו, ה-MotoGP מקיים, ואל מילר, יאנונה וקראטשלאו מצטרף היום מאבריק ויניאלס והסוזוקי GSX-RR.

תמונה יפהפייה מסילברסטון, במקרה לורנזו מופיע בה
תמונה יפהפייה מסילברסטון, במקרה לורנזו מופיע בה

הסוזוקי המשתפר וויניאלס, שכוכבו החל לזרוח כבר בטרום העונה, חיכו לרגע המתאים. אם דוקאטי נזקקו למסלול באוסטריה, סוזוקי נזקקו למזג האוויר בסילברסטון. יתרונותיו של הסוזוקי GSX-RR באים לידי ביטוי בטמפרטורות נמוכות. בטמפרטורה נמוכה לסוזוקי יתרון ברור באחיזה, וככל שהטמפרטורה עולה לסוזוקי קשה יותר לייצר אחיזה בהטיה. 18 מעלות צלזיוס באוויר ובאספלט של סילברסטון היו בדיוק מה שנדרש למאבריק ויניאלס.

ויניאלס היה מהיר בכל מקצי האימון היבשים. למזלו, רק מקצה האימון הרביעי והדירוג היו רטובים. בדירוג, הצוות של ויניאלס משפר את הסט-אפ לאופנוע ומאפשר לויניאלס לדרג שלישי אחרי קראטשלאו ורוסי. קראטשלאו היה מהיר ביבש וברטוב, וכמו בברנו, גם בסילברסטון ידע מתי ללחוץ. קראטשלאו קובע 2:19.265 דקות להקפה רגע לפני שהגשם מתגבר, ובך מבטיח את הפול פוזישן. רוסי מקיף כשנייה לאט ומזנק שני. מרקז מדרג חמישי ולורנזו ממוקם תשיעי ולא מפתיע.

ככה זה התחיל
ככה זה התחיל

מזנקים. שלישיית החוד כבר טסה לפנים כשפול אספרגרו רוכב קבוצת טק 3 ולוריס באז רוכב קבוצת אוינטייה נתקלים אחד בשני בפנייה 2 ומתרסקים, כשגם הם וגם האופנועים שבים וחוצים את המסלול. מונף דגל אדום. המרוץ יזנק מחדש.

המרוץ מקוצר  בהקפה אחת ל-19 הקפות. הזינוק מתבצע בנוהל זינוק מקוצר שבו הרוכבים מתייצבים על הגריד עם מכונאי אחד בלבד וללא כל הטקס, המטריות והנערות. הצמיגים גם הם היוו אתגר. רוכבים השתמשו בצמיגים בכל רמות הקושי האפשריות, אבל דווקא בסילברסטון בחירת הצמיגים לא הייתה מהותית לביצועים על המסלול. החוד, שוב, מזנק היטב, ושוב תוך מספר פניות ויניאלס אוחז בהובלה אותה לא ישמוט עד לדגל השחמט. ויניאלס עושה זאת ברכיבה מבריקה מבלי לטעות לאורך המרוץ כולו. הפער בין ויניאלס לרודף המתחלף אחריו הולך וגדל, עד לשיאו בהקפה ה-14 כשהוא עומד על 5.1 שניות.

ויניאלס - כמעט מדגל אל דגל
ויניאלס – כמעט מדגל אל דגל

מאחורי ויניאלס המהומה רבה. על המקום השני נאבקים בעוז מרקז, רוסי, קראטשלאו, יאונונה ודובי. בתחילה היו אלה מרקז, רוסי וקראטשלאו שנאבקו ראש בראש על המקום השני. לקראת אמצע המרוץ יאנונה נכנס לקצב, ותוך מספר פניות מתקדם משישי לשלישי ומיד לשני על חשבונו של רוסי. אחיזתו של יאנונה במקום השני מסתיימת כשהוא מתרסק בלואו-סייד. מרקז, שממוקם רביעי וקרוב לרוסי, נזכר שבעברו הלא רחוק היה הרוכב הפרוע של ה-MotoGP, ובניגוד גמור למרקז של 2016 הוא פותח במאבק אגרסיבי עם רוסי. העקיפה האגרסיבית הראשונה נזקפת לזכותו של מרקז, אבל רוסי מחזיק אחריו, ובמשך מספר הקפות הם נאבקים ראש בראש פנייה אחרי פנייה. בשלב הזה ידו של מרקז על העליונה והוא סוגר על קראטשלאו במקום השני. ושוב, רוכב לפנינו מרקז הפוחז כשהוא צמוד לקראטשלאו. מרקז עוקף ונעקף חזרה, אגרסיבי בטירוף ומחפש כל דרך למקום השני, עד שהוא נכנס הרבה מהר מדי לפנייה 7 וטס אל מחוץ למסלול. מרקז מצליח לחזור במקום החמישי ובהקפה האחרונה משפר לרביעי על חשבונו של פדרוסה בן קבוצתו. לורנזו מסיים שמיני.

מרקז מוביל את קראטשלאו ורוסי. זה לא החזיק יותר מדקות ספורות,
מרקז מוביל את קראטשלאו ורוסי. זה לא החזיק יותר מדקות ספורות,

מיזאנו, בשבוע הבא

ויניאלס וקראטשלאו יגיעו למיזאנו על גלי המומנט של המרוצים האחרונים. מרקז איבד רק 3 נקודות לרוסי, אבל הפער ללורנזו הולך וגדל ל-64 נקודות. גם מרקז וגם רוסי יגיעו למיזאנו מחיוכים. לורנזו, מנגד, ייאלץ למצוא את עצמו מחדש.

ברכות לויניאלס ולסוזוקי
ברכות לויניאלס ולסוזוקי

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-12

  1. מארק מרקז, הונדה, 210 נק'
  2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 160 נק'
  3. חורחה לורנזו, ימאהה, 146 נק'
  4. מאבריק ויניאלס, סוזוקי, 125 נק'
  5. דני פדרוסה, הונדה, 120 נק'

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Indian-Roadmaster-Jack-Daniels-001

אינדיאן: גרסת ג'ק דניאלס חמישית

גם השנה אינדיאן ייצרו מספר יחידות מוגבל לגרסת ג'ק דניאלס המיוחדת - והפעם לרואדמסטר עילית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO