דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP: מרקז שולט בסקסנרינג
_g103230

MotoGP: מרקז שולט בסקסנרינג

מרקז מנצח, ובגדול! רוסי מנצח את לורנזו בקטן ומגדיל את הפער בראש הטבלה

מרקז מבשיל לעונת 2015. סוף השבוע בסקסנרינג היה בשליטתו המוחלטת של האלוף המכהן – מארק מרקז. מרקז הופיע לאימון הראשון ושלט ללא עוררין בכל המקצים המדודים, כולל מקצה החימום הבוקר. בדירוג הוא קובע שיא מסלול אבסולוטי של 1:20.336 דק', ובכך משלים תהליך שהחל באסן עם RCV213V שחלקו מעונת 2015 וחלקו מ-2014. המסלול בסקסנרינג הוא שמאלי בעיקרו (10 פניות שמאליות ורק 3 פניות ימניות), והמבנה הזה הופך את בחירת הצמיג לקריטי. מגוון תרכובות הצמיג ב-MotoGP הוא בלתי נתפס גם למי שמעורב במרוצים. נתחיל ונאמר שגם הצמיג הקשה ביותר הוא רך מאוד ביחס לצמיגים שנועלים אופנועים ספורטיביים בכביש הציבורי. בנוסף לצמיגים הרגילים בדרגות קשה, בינוני, רך ורך מאוד, ברידג'סטון מספקים לסקסנרינג גם צמיג קדמי א-סימטרי. בחירת הצמיג היא משימה מעט מסובכת, שכן השוני בין הדרגות השונות אינו לינארי, וכל דרגת קושי מביאה עמה יתרונות בצד חסרונות. על מנת לסבך לנו הצופים את החיים – צמיגים זהים מתנהגים אחרת על אופנועים שונים. כך אנו מקבלים את ההונדה של מרקז ופדרוסה עם צמיג קדמי קשה ואת צמד הימאהה של רוסי ולורזנו עם צמיג קדמי א-סימטרי.

בית ספר לזינוקים - חורחה לורנזו
בית ספר לזינוקים – חורחה לורנזו

הזינוק של לורנזו מתגלה כיצירת אומנות של מחשבת מרוצים – בחירת קו נכונה ונקודות בלימה מציבות אותו שלישי בפנייה מס' 1 וראשון ביציאה מפנייה מס' 2. רוסי, שזינק מהמקום השישי, משפר לרביעי כבר בהקפה הראשונה על חשבון הדוקאטים של יאנונה והרננדז. בהקפה החמישית רוסי עוקף את פדרוסה למקום השלישי בפנייה מס' 12 ומרקז עוקף את לורנזו למקום הראשון בפנייה מס' 13. לורנזו עוד מנסה לעקוף את מרקז על הבלמים בכניסה לפנייה מס' 1 שבקצה הישורת, אבל ללא הצלחה. מרקז של סקסנרינג 2015 הוא מרקז שאותו למדנו להכיר ב-2013 ו-2014, ואינו מזכיר במאום את מרקז של שבעת המרוצים הראשונים העונה. מרקז חוצה את הקו מעל 2 שניות לפני פדרוסה. לורנזו מאבד אחיזה עם רוסי ופדרוסה ומסיים במקום הרביעי. רוסי ופדרוסה נאבקו על המקום השני לאורך מרבית המרוץ, כששלוש הקפות לתום המרוץ פדרוסה שובר את רוסי ופותח פער של מעל לשנייה.

מה עוד היה לנו בסקסנרינג? סקוט רדינג נכנע לצמיג קר ומתרסק בפנייה 13 והאחרונה בהקפה הראשונה. אליו מצטרפים גם קלאדיו קורטי, שהחליף את שטפן בראדל הפצוע, דובי על הדוקאטי GP15 שנמצא בתקופה רעה ואינו מסיים שלושה מתוך ארבעת המרוצים האחרונים, הירושי אוימה רוכב המבחן של הונדה שמחליף את קארל אברהם, ומייק דה מיליו.

ה-GP יוצא לחופשת הקיץ שתמשך עד אינדיאנפוליס ב–9.8, ועד אז נלמד מתמטיקה. מרקז מקזז 9 נקודות מהיתרון של רוסי, אבל לרוסי פער של 65 נקודות שאמור להספיק לו מול מרקז. רוסי, שהוביל על לורנזו בנקודה בודדת בכניסה לאסן, יוצא לחופשה עם יתרון 13 נקודות על בן קבוצתו. תשעה מרוצים הם 225 נקודות, כך שבין רוסי ללורנזו הכל עוד יכול לקרות. לא נהמר, גם לא כנגד מארק מרקז.

מרקז חוגג, המרשל עם הכובע המוזר מתרגש...
מרקז חוגג, המרשל עם הכובע המוזר מתרגש…

טבלת האליפות לאחר הסבב העשירי

 1. ולנטינו רוסי, ימאהה, 179 נק'
 2. חורחה לורנזו, ימאהה, 166 נק'
 3. אנדראה יאנונה, דוקאטי, 118 נק'
 4. מארק מרקז, הונדה, 114 נק'
 5. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 87 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

2 תגובות

 1. Avatar

  קישור מישהו? פספסתי את המירוץ…

  משום מה ב motolink מראים רק מוטו 3(כתוב מוטוגיפי)

  • יש באמת טעות בין שמות הקישורים לבין קבצים הוידאו.
   נסה את מוטו 3 או 2 – אחד מהם זה ה-GP האמיתי.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן