דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP: ניצחון מאבריק לימאהה בפיליפ איילנד
MotoGP-Phillip-Island-2018-004

MotoGP: ניצחון מאבריק לימאהה בפיליפ איילנד

מאבריק ויניאלס שובר בצורת ארוכה של יותר משנה - לקבוצה ולו, ומנצח במסלול האוסטרלי; מרקז שובר את שלדת הזנב בהתנגשות עם זרקו, ופורש

מאבריק וינאלס שובר בצורת אישית ארוכה, מאז לה-מאן 2017, ואת רצף המרוצים ללא ניצחון בימאהה, מאז אסן 2017, כשהוא חוצה ראשון את קו הסיום בפיליפ איילנד

המסלול המהיר, צמיגי מישלין ותוכנה אחידה מבטיחים מרוצים צמודים, מותחים ומלאי הפתעות בפיליפ איילנד. גם המרוץ אתמול היה כזה.

מרוץ מהיר, צמוד ומותח - הזינוק
מרוץ מהיר, צמוד ומותח – הזינוק

רוכבים רבים הראו קצב מהיר באימונים, למשל יאנונה וויניאלס שהיו עקביים יותר ומעט מהירים יותר. אבל מרקז הוא מרקז ואת עמדת הפול הוא כובש בתזמון מושלם שבריר לפני שטיפות גשם מפחידות את שאר הרוכבים במקצה הדירוג הקובע Q2 מלתת 100% על המסלול. מרקז וה-RCV213V  עוצרים את השעון על 1:29.199 דקות. משלימים את השורה הראשונה ויניאלס וזרקו על גבי הימאהה YZR-M1. יאנונה, שהיה מהיר מאוד, נדחק למקום הרביעי. רוסי שמיני ודובי תשיעי.

יאנונה - מרוץ ללא טעויות ומקום שני
יאנונה – מרוץ ללא טעויות ומקום שני

מזנקים. מרקז מפספס את הבלימה לפנייה 1 ויוצא ממנה חמישי. בהקפה השנייה הוא יחזור ויוביל את המרוץ. בין לבין היו אלה מילר על הדוקאטי GP17 של קבוצת אלמה-פרמאק, יאנונה ורינס על גבי הסוזוקי GSX-RR, ודובי על גבי הדוקאטי הרשמי, שניסו את מזלם בהובלה. המזנקים הגרועים היו ויניאלס וזרקו. ויניאלס נסוג ממקום שני לתשיעי וזרקו נסוג משלישי לשמיני.

מרקז מוביל את המרוץ כשצמוד אליו דובי שזינק מהמקום התשיעי. פיליפ איילנד, כאמור, מקבץ את הרוכבים, ומאפשר ניסיונות עקיפה מרובים. הצפיפות הרבה מסמרת שיער. מרקז, במקום השלישי, טס בישורת כשהוא מסיים את ההקפה החמישית ומשפר את הקו בגישה לפנייה 1 – פניית דוהאן הסופר-מהירה. יוהאן זרקו על הגז במהירות של 320 קמ"ש פוגע בצמיג האחורי של מרקז. ה-YZR-M1 מתרומם, ובדרכו למטה פוגע בשלדת הזנב של ה-RCV213V ושובר את אותה ואת הבולם. זרקו קם מזירת התאונה על רגליו ומרקז נאלץ לפרוש מהמרוץ.

ימאהה, דוקאטי וסוזוקי - צמודים
ימאהה, דוקאטי וסוזוקי – צמודים

את הבלגן בחוד מנצל ויניאלס, שאחרי זינוק גרוע מוצא את הקצב ומתקדם לעבר החוד. ויניאלס נצמד לדובי בהקפה השביעית, והקפה אחת לאחר מכן ויניאלס עוקף את דובי על מנת שלא לראות אותו שוב עד קו הסיום. ויניאלס רוכב היטב ופותח פער, שבשיאו יעמוד על 4 שניות, ומנהל אותו עד לניצחון.

מאחור היו אלה יאנונה, דובי, באוטיטסה שמחליף את לורנזו הפצוע, רינס, רוסי ומילר שנאבקים על מקום בפודיום. יאנונה מפסיק לטעות, מצליח לעקוף את דובי לשני ואז למשוך את שניהם משאר הרודפים. יאנונה מסיים שני ומוסיף פודיום לסוזוקי. דובי מסיים שלישי במסלול שבו הדוקאטי התקשה באופן מסורתי מאז עזב קייסי סטונר.

דוביציוזו , מביא את הדוקאטי לפודיום
דוביציוזו , מביא את הדוקאטי לפודיום

ואחרי כל זה – מרקז עדיין אלוף עונת 2018.

תוצאות הסבב ה-17 – פיליפ איילנד

  1. מאבריק ויניאלס
  2. אנדראה יאנונה
  3. אנדראה דוביציוזו
  4. אלבארו באוטיסטה
  5. אלכס רינס

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-17

  1. מארק מרקז, הונדה, 296 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 210 נק'
  3. ולנטינו רוסי, ימאהה, 195 נק'
  4. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 180 נק'
  5. קאל קראטשלאו, הונדה, 148 נק'
ניצחון ראשון של ימאהה מאז אסן 2017
ניצחון ראשון של ימאהה מאז אסן 2017

MotoGP-Phillip-Island-2018-005

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Motogo-Andalicia-2020-009

MotoGP אנדלוסיה: ההמנון הצרפתי ממשיך להתנגן בעוז

אחרי הטירוף של המרוץ הקודם האופנועים והרוכבים עבדו קשה ומתחו את מגבלות העמידות ואת כוח הסבל; חלקם לא שרדו את התנאים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO