דף הבית / חדשות / MotoGP: סבב ראשון, קטאר
GF3LASX3KGSV3FG1L775

MotoGP: סבב ראשון, קטאר

סבב פתיחת העונה בקטאר אולי לא היה רווי בעקיפות, אבל הוא היה כולו מפגן של רכיבה משובחת

עונת היובש לאוהדי ה-GP הסתיימה אמש בשעה 17:00 עם מרוץ Moto3 שבו שבעה רוכבים חוצים את הקו בהפרש של 0.7 שניות. למנת הביניים הוגש מרוץ Moto2 שכלל זינוק פסול של כשליש מהגריד, ולמנה העיקרית הוגש לנו מרוץ MotoGP שאולי לא היה רווי עקיפות, אבל היה כולו מפגן ראווה של רכיבה משובחת.

בחירת הצמיגים הסתיימה ממש על הגריד כשלורנזו בוחר להמיר את הצמיג האחורי מבינוני לרך, בעוד רוסי ומרקז דבקים בצמיג אחורי בינוני. שלושתם רכבו על צמיג קדמי בתרכובת קשה. צמד רוכבי המפעל של דוקאטי, יאנונה ודובי, רוכבים על צמיגים רכים בשני צדי האופנוע.

לורנזו מרוצה, רוסי מאוכזב
לורנזו מרוצה, רוסי מאוכזב

לורנזו, כהרגלו, מזנק היטב. מרקז מאבד שלושה מקומות ומוצא את עצמו חמישי אחרי רוסי. רוסי שזינק חמישי, משתלט על ווילי קטן ומתקדם לרביעי, בעוד יאנונה ודובי נצמדים ללורנזו בחוד. המפסיד הגדול בזינוק הוא וינאלס, שמתדרדר למקום שביעי אחרי פדרוסה. כבר בסליפ- סטרים של ההקפה הראשונה הימאהה של לורנזו טובע בין הדוקאטים של יאונה ודובי. למשך מספר הקפות יהיו רוכבי דוקאטי המובילים, עד שיאנונה ודובי יאבקו באגרסיביות על המקום הראשון. ידו של דובי על העליונה ויאנונה דוחף חזק מדי, מאבד את הקדמי ומתרסק. פרישתו של יאנונה מותירה ארבעה רוכבים בחוד – דובי, לורנזו, מרקז ורוסי. מעט מאחור רוכבים פדרוסה ווינאלס מבלי לאיים על החוד ומבלי לאיים האחד על השני.

קצת לפני מחצית המרוץ מחליט לורנזו לקחת את ההובלה לידיו ולנהל את המרוץ מהחוד. על כל זיג מהרוכבים הרודפים לורנזו עונה בזג משלו, כשהוא מגדיל לעשות וקובע את ההקפה המהירה במרוץ בהקפה העשרים מתוך עשרים ושתיים. מאחור יהיה זה רוסי שינוע כמטוטלת במקום הרביעי. לעתים מתרחק ולעתים מתקרב ונראה כמאיים על המקום האחרון בפודיום. מאבק של ממש אנו רואים בין דובי למרקז על המקום השני. לקראת תום המרוץ מרקז עוקף את דובי לשני רק כדי לגלות שלדובי ולדוקאטי יש יתרון בישורת ובכניסה לפנייה מס' 1. מרקז כמו מרקז עוד ינסה פעם אחרונה בפנייה האחרונה, אבל לדובי רק נותר להדק את הקו ולתת למרקז לצאת רחב.

ובסיום, לורנזו חוצה את הקו הראשון, אחריו דובי, ומרקז שסוגר את הפודיום. רוסי מסיים רביעי, פדרוסה חמישי ווינאלס המאוכזב במקום השישי. מי היה מאמין שנאמר שישי מאכזב לווינאלס והסוזוקי.

צמד הדוקאטי - חזקים עד שיאנונה התרסק
צמד הדוקאטי – חזקים עד שיאנונה התרסק

לורנזו מתחיל את מסע ההגנה על התואר בניצחון, וזו הפעם הראשונה בה הוא מצליח לעשות זאת. דובי מראה ליאנונה מהי אגרסיביות מועילה ומהי אגרסיביות שלילית. מרקז מבסוט מ-16 נקודות אליפות ומכך שהצליח לאלף את ההונדה הסורר לצמיגי המישילין והאלקטרוניקה האחידה. רוסי מאוכזב במקום הרביעי, וכך גם פדרוסה בחמישי ווינאלס בשישי.

ניפגש שוב בארגנטינה שבועיים מהיום.

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

CBR600RR Teaser

עכשיו זה רשמי: הונדה CBR600RR חדש

הונדה משחררת סרטון רשמי ראשון של ההונדה CBR600RR החדש - ברוך שובך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO