דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP: סבב 6, מוג'לו
lorenzo

MotoGP: סבב 6, מוג'לו

ניצחון חלק ללורנזו בסוף שבוע מושלם, התרסקות של מרקז, ופודיום נוסף לרוסי

השיטה – מאת לורנזו וימאהה. לורנזו מנצח במוג'לו בפעם השלישית ברציפות תוך שהוא עושה זאת במפגן רכיבה מרשים. בדומה לניצחון בחרז ובלה מאן, לורנזו מראה קצב מהיר החל מהדגל הירוק במקצה האימון הראשון בשישי ועד לדגל השחמט בתום המרוץ. זינוק טוב, חימום צמיגים, רצף של הקפות מהירות לפתיחת פער, ואז ניהול הפער כמוביל. במוג'לו הפער בשיאו עמד על מעט יותר מ-8 שניות, כשבתום המרוץ לורנזו חוצה את קו הסיום 5.5 שניות לפני יאנונה במקום השני.

השיטה – מאת רוסי וימאהה. קשה באימונים. תהליך מציאת הסט-אפ המתאים לא בא לרוסי בקלות. ברוב המקצים רוסי ממוקם בחצי השני של העשירייה הראשונה ומדורג בשורה השנייה או השלישית לזינוק. לעתים רוסי והצוות מוצאים פתרון לחימום ביום המרוץ ולעתים רוסי מצליח לזנק סביר. אבל נכון ל-2015, לא משנה מה היה עד ההקפה החמישית במרוץ – בתום המרוץ רוסי מבקר על הפודיום.

השיטה – מאת דובי ויאנונה רוכבי דוקאטי. אופנוע מוצלח בדמות ה-GP15 וצמד רוכבים טובים – שווה פודיום בכל מרוץ אבל מבלי לקטוף את הניצחון.

ככה זה התחיל
ככה זה התחיל

אבדן דרך – מאת מרקז והונדה. נכון לכתיבת שורות אלה, מרקז, סנטי הרננדז- ראש הצוות, אמיליו אלזמורה- המנטור, והונדה, חווים אבדן דרך. ניצחון בודד באוסטין, שתי התרסקויות, פודיום נוסף בחרז, מקום רביעי בלה מאן ומקום חמישי בקטאר. על מקצי האימון והדירוג של מרקז בשבת במוג'לו בהמשך.

ביום חמישי האחרון הרוכבים מחממים כיסאות במסיבת העיתונאים המסורתית טרם המרוץ. רוסי, לורנזו, מרקז, דובי, יאנונה ודנילו פטרוצ'י על הדוקאטי של קבוצת פרמאק. ביום שישי הרוכבים מחממים מנועים למקצה האימון הראשון במוג'לו. ה-GP מבקר ב-18 מסלולים לאורך העונה המפוזרים על פני חמש היבשות. למעט המסלול באוסטין שאותו איננו מחבבים, לכל המסלולים האחרים יש אספקטים המאפיינים ומייחדים אותם. בתוך אלה יש מספר מסלולים שהם סוג של קודש הקודשים של מרוצי האופנועים. מוג'לו שבאיטליה הוא אחד מהם. מסלול ארוך שסופר 5.2 ק"מ של אספלט משובח ברוחב 14 מטר. במוג'לו 6 פניות שמאליות, 9 ימניות וישורת ארוכה-ארוכה שסופרת 1,141 מטרים ואת אנדראה יאנונה שסוגר 350.8 קמ"ש. יצירת מופת של אספלט טהור.

לורנזו, דובי ויאנונה מהירים החל משישי בבוקר. יאנונה זוכה בפול-פוזישן הראשון שלו כשאחריו לורנזו ודובי. רוסי, כהרגלו, מתקשה להיות מהיר במהלך האימונים ומדורג במקום השמיני. מרקז מגלה יכולת סבירה בשישי כשהוא מדורג שני ורביעי בשני המקצים. את מקצי האימון בשבת מרקז ינסה לשכוח. זה מתחיל במקצה האימון השלישי והסופר-חשוב שקובע את עשרת הרוכבים שעוברים למקצה הדירוג הקובע – Q2, שאותו מרקז מסיים 9 אלפיות שנייה אחרי וינאלס ובמקום ה-11. מיקום זה שולח אותו להתמודד במקצה הדירוג המקדים Q1, שממנו עולים 2 המקומות הראשונים למקצה הדירוג הקובע. מרקז, שסובל מבעיה קשה באחיזה של הצמיג האחורי, מסיים את המקצה במקום השלישי כשהוא מפגר ב-18 מאיות השנייה אחרי אלייש אספרגרו והסוזוקי. יום רע בהחלט לאלוף המכהן, ומרקז מזנק למוג'לו מהשורה החמישית, מהמקום ה-13.

דוביציוזו, מרקז, יאנונה
דוביציוזו, מרקז, יאנונה

מרוץ

האורות כבים, ויאנונה בתזמון מושלם משחרר את הקלאץ' במה שנראה כזינוק פסול, אבל רק נראה. לורנזו ודובי גם הם מזנקים היטב ומתקוטטים על ההובלה לאורך ההקפה הראשונה, שבסופה לורנזו הוא זה שמוביל את המרוץ. מרקז מזנק כטיל מהמקום ה-13, ועל הבלמים לפנייה מס' 1 הוא כבר ממוקם שישי. בהמשך ההקפה מרקז חולף על פני אלייש אספרגרו לחמישי, ומיד לאחר מכן את סמית' לרביעי.

רוסי מאידך מתדרדר מהמקום השמיני בזינוק למקום ה-11. בהקפות הבאות מרקז חולף על פני יאנונה ודובי למקום השני. את שניהם מרקז עוקף על הבלמים לפנייה מס' 1. מרקז עוד מנסה להתקרב ללורנזו, אבל האחרון נותן בגז. בהקפה הרביעית לורנזו כבר 1/3 שנייה מהיר ממרקז, ומאותו הרגע לורנזו לא מרפה עד לפתיחת פער של מעל 8 שניות.

הרחק מאחור רוסי מתקדם בעצלתיים. בהקפה הרביעית רוסי ממוקם 9. חולפות ארבע הקפות נוספות ורוסי מתקדם למקום השביעי, ורק במחצית המרוץ רוסי מצליח להצטרף כרוכב חמישי לצמד רוכבי רפסול-הונדה וצמד רוכבי דוקאטי מפעל במאבק על המקום השני. לורנזו טס הרחק אי-שם בחוד, כשמאחור מתנהל קרב צמוד ועיקש בין יאנונה, מרקז, דובי, פדרוסה ורוסי, שהצטרף באיחור ואחרי שהשתמש בצמיגיו על מנת להתקדם מהמקום ה-11.

איזה מלך!
איזה מלך!

בהקפה ה-15 דובי נאלץ לפרוש בגלל תקלה טכנית לא ברורה שגרמה לרעד קשה בחלקו האחורי של הדוקאטי GP15 שלו. נותרו 4 רוכבים שרודפים אחרי המקום השני. יאנונה מוביל למשך מספר הקפות על מרקז שצמוד אליו, כשמעט מאחור פדרוסה ורוסי. מרקז, שרוצה לשים את ידיו על המקום השני, תוקף את יאנונה בפנייה מס' 1, אבל משאיר מטר וחצי בצד הפנימי שדרכו חולף יאנונה. מרקז ממשיך להיאבק, כשבהמשך ההקפה הוא מצליח גם לעקוף וגם לשמור על הקו ועל המקום השני. או אז מגיעה לה הישורת הארוכה ארוכה של מוג'לו, וכוח המנוע העדיף של הדוקאטי שולח את יאנונה למקום השני. מרקז, שרוכב את ה-RCV213V של 2015 על הקצה של הקצה 18 הקפות רצופות, מאבד את הקדמי בכניסה לפנייה השלישית כשהוא רודף אחרי יאנונה. לרגע נראה שמרקז עוד מצליח להציל את האופנוע, ואז גם האחורי מאבד את עצמו ומרקז נחבט בלואו-סייד ומסיים את המרוץ. את רוסי זה לא מעניין, ופדרוסה הוא הקורבן הבא שלו בדרכו לפודיום שישי ברציפות ב-2015.

בהקפות האחרונות של המרוץ רוסי מנסה לסגור על יאנונה במקום השני. יאנונה, שעדיין רוכב פצוע מאז התרסק במבחן פרטי של דוקאטי במוג'לו, לא מוותר ומצליח לשמור על פער של כשנייה מרוסי. את דגל השחמט מניפים עבור לורנזו ואחריו יאנונה ורוסי. במקום הרביעי מסיים פדרוסה, שמתחיל לחזור לעניינים, ואחריו סמית', פול אספרגרו, ווינאלס. שמיני מסיים רוכב המבחן של דוקאטי – מיקלה פירו, ואחריו פטרוצ'י שביצע חיסול ממוקד באלייש אספרגרו והסוזוקי בהקפה ה-3. את העשירייה הראשונה סוגר הרננדז, בן קבוצתו של פטרוצ'י בפרמאק.

פרט למרקז, דובי ואלייש אספרגרו לא סיימו את המרוץ גם אלכס דה-אנג'ליס, מילר, היידן, בראדל וקראט שלאו, שהתרסק גם בחימום וגם 3 הקפות לתום המרוץ.

14.6, בדיוק שבועיים מהיום, אורות הזינוק יכבו בקטלוניה. רוסי עדיין מוביל על לורנזו בשש נקודות., והוא יכול להוביל את טבלת האליפות גם אחרי קטלוניה לו רק יסיים מקום אחד אחרי לורנזו. מרקז מפגר ב-49 נקודות אחרי רוסי, ואם מרקז מתכנן לשמור על כתר אליפות 3 ברציפות – הוא בוחר דרך קשה מאד לעשות זאת.

טבלת האליפות לאחר הסבב השישי

  1. ולנטינו רוסי, ימאהה, 118 נק'
  2. חורחה לורנזן, ימאהה, 112 נק'
  3. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 83 נק'
  4. אנדראה יאנונה, דוקאטי, 81 נק'
  5. מארק מרקז, הונדה, 69 נק'
מבסוט לורנזו...
מבסוט לורנזו…

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

WSBK-Imola-2019-002

WSBK: הסתיים רצף הניצחונות של דוקאטי

אחרי בליץ פתיחת העונה של המדהים של דוקאטי בסופרבייק העולמי, יש מנצח חדש-ישן - ג'ונתן ראיי והקוואסאקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO