דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP ספאנג: האחים מרקז
MotoGP-Sepang-2020-005

MotoGP ספאנג: האחים מרקז

מאבריק ויניאלס מנצח בסבב של ספאנג, אבל האחים מרקז לוקחים (שוב) צמד אליפויות עולם

אלכס מרקז, רוכב קבוצת אסטרלה גליציה, מסיים שני את מרוץ ה-Moto2 ופותח פער של 28 נקודות על בראד בינדר, רוכב קבוצת איו ק.ט.מ, ופער של 32 נקודות על תומס לוטי, רוכב קבוצת דיינוולט אינטקט. עם מרוץ בודד לסיום העונה ו-25 נקודות בקופה, כל תארי האליפות נסגרו. ב-Moto3 לורנזו דה לפורטה, רוכב קבוצת לאופרד, סגר אליפות עוד בפיליפ איילנד, ועל מנת לחתום בקלאסה, דה לפורטה מוסיף ניצחון גם בספאנג.

זאת הפעם השנייה שהאחים מרקז זוכים באליפות באותה העונה. הפעם הקודמת הייתה ב-2014, כשמארק מייצר בליץ של עשרה ניצחונות רצופים ואליפות, ואלכס הצעיר זוכה בתואר האליפות ב-Moto3. באופן מעט מפתיע, אלכס מרקז הוא הרוכב הראשון לזכות בתואר ה-Moto3 וה-Moto2.

מתחילים
מתחילים

מארק מרקז הפסיד את המרוץ בשני אירועים. הראשון, במקצה הדירוג הקובע Q2 מרקז ממריא את  ההונדה RC213V של קבוצת רפסול להייסייד, כשהוא בעקבותיו של פאביו קוארטררו, רוכב YZR-M1 של קבוצת פטרונאס ימאהה. מרקז מזנק נפלא מהמקום ה-11 דרך חור בקו הפנימי, והוא יוצא מפנייה 1 במקום החמישי. למשך מספר הקפות מרקז נתקע אחרי ג'ק מילר שרוכב על הדוקאטי GP19  של קבוצת פרמאק. מרקז, שמפצח את מילר והדוקאטי שלפניו, עוקף רק בשביל לגלות שמאבריק ויניאלס על YZR-M1 רשמי של קבוצת מונסטר-ימאהה פתח פער של 1.5 שניות. מרקז דוחף למגבלות האופנוע והצמיגים, טועה, ומאפשר לויניאלס להגדיל את הפער ל-2.5 שניות. יום עבודה בינוני למרקז מסתיים במקום השני בספאנג, רצף של עשרים ושלושה מרוצים בהם הוא מסיים כמנצח או שני, 20 נקודות אליפות ושיא נקודות אליפות – 395 נקודות בשמונה עשר מרוצים שאותו הוא גוזל מחורחה לורנזו מהאליפות ב-2010

מאבריק ויניאלס - ניצחון גדול
מאבריק ויניאלס – ניצחון גדול

ויניאלס, כאמור, רוכב נפלא עד לניצחון. זינוק טוב, פריצה קדימה ופתיחת פער על מרקז מאפשרת לויניאלס לנצל את יתרון מהירות הפנייה של הימאהה לתומו מבלי לסבול מנחיתות בהאצה ובמהירות סופית בישורת כתוצאה ממחסור כרוני וחמור של סוסים במנועו של הימאהה YZR-M1.

אם אתם תוהים כמה עדיפה מהירות הפנייה אך כמה חמור הוא המחסור במנוע, בא ולנטינו רוסי והוכיח לנו. רוסי מתקדם למקום הרביעי ונראה בעליל מהיר מאנדראה דוביציוזו, רוכב דוקאטי GP19 של קבוצת המפעל. הדוקאטי בולם היטב וטס החוצה מהפנייה, ורוסי שוב ושוב נאלץ לסגור את הגז מבלי לנצל את מהירות הפנייה העדיפה של הימאהה. דובי מסיים שלישי, בעוד רוסי המתוסכל מסיים שוב רביעי.

ימאהה - מהירות פנייה מעולה, אבל חסרים סוסים באורווה
ימאהה – מהירות פנייה מעולה, אבל חסרים סוסים באורווה

בפטרונאס ימאהה פאביו קוארטררו שוב זוכה בפול פוזישן, כשהוא שובר את שיא המסלול עם 1:58.303 דקות לספאנג. פרנקו מורבידלי מזנק שלישי. הצמד הראה קצב מרוץ מהיר בשישי ובשבת, אבל משהו בסט-אפ של קבוצת פטרונאס ימאהה לא עבד כראוי במרוץ. מורבידלי מסיים שישי וקוארטררו שחשב על ניצחון מסיים שביעי.

ה-GSX-RR של סוזוקי לא מחבב את ספאנג. מעט מפתיע לאור העובדה שהוא בעל מנוע 4 צילינדרים בשורה כמו הימאהה. אלכס רינס מסיים חמישי, והרוקי חואן מיר מסיים עשירי. מיר גם מציל את חורחה לורנזו שרוכב על RC213V של קבוצת רפסול מהבושה שבלסיים אחרי יוהאן זרקו, רוכב הונדה אידומצ'י LCR, כשמיר מתנגש בזרקו בשיא הפנייה ושולח אותו אל האספלט ואל מלכודת החצץ. קבוצת LCR חווה מרוץ מאכזב כשקאל קראטשלאו מתרסק גם הוא.

מרקז - 395 נקודות ב-18 מרוצים, שיא חדש
מרקז – 395 נקודות ב-18 מרוצים, שיא חדש

האפריליה RS-GP היה שמח להתחרות שוב בפיליפ איילנד. ספאנג חושף את כל החסרונות של האפריליה, כשאלייש אספרגרו מסיים במקום השלושה עשר ואילו יאנונה לא מסיים כלל. כך גם ק.ט.מ, כשפול אספרגרו הוא הרוכב המוביל במקום ה-11.

המרוצים נערכו תחת אבל, כששוב, ספאנג גובה את חייו של אחד הרוכבים. אפרידזה מוננדר, שרוכב בסבב גילוי כישרונות באסיה, מתרסק בפנייה 10 במרוץ הראשון בשבת וסופג פציעות קשות. מוננדר מפונה במסוק לבית חולים בקואלה למפור, אך ללא הועיל, והוא נופח את נשמתו. יהי זכרו ברוך.

דוביציוזו - פודיום מכובד
דוביציוזו – פודיום מכובד

הסבב האחרון לעונת 2019 יתקיים בוולנסיה בסוף השבוע של 17.11.19.

תוצאות הסבב ה-18, ספאנג

 1. מאבריק ויניאלס
 2. מארק מרקז
 3. אנדראה דוביציוזו
 4. ולנטינו רוסי
 5. אלכס רינס

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-18

 1. מארק מרקז, הונדה, 395 נק'
 2. אנדראה דוביציוזו, 256 נק'
 3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 201 נק'
 4. אלכס רינס, סוזוקי, 194 נק'
 5. דנילו פטרוצ'י, דוקאטי, 176 נק'

MotoGP-Sepang-2020-004

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

תגובה אחת

 1. Avatar

  אז מתי מרקז הצעיר עולה ל-motogp?

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן