דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP ספאנג: האליפות תוכרע בוולנסיה
MotoGP-Sepang-2017-001

MotoGP ספאנג: האליפות תוכרע בוולנסיה

אנדראה דוביציוזו מנצח במרוץ גשום בספאנג ומשאיר סיכוי תאורטי לזכות באליפות בסבב האחרון בוולנסיה בעוד שבועיים

אנדראה דוביציוזו, אחרי ניצחון נפלא במוטגי ומרוץ נוראי בפיליפ איילנד, היה חייב לאחוז בתשע נקודות אליפות יותר ממרקז בתום המרוץ בספאנג על מנת להשאיר לעצמו סיכוי תאורטי לזכות בתואר האליפות. מהכותרת ברור שהצליח לו. אנדראה דוביציוזו של 2017 הוא דובי שעבר מטמורפוזה, או שמא נקרא לו מטמורדובי. דובי אלוף עולם מימי זכייתו בתואר ב-125 סמ"ק. במשך שתי העונות שלאחר מכן דובי נלחם ראש בראש עם לורנזו ומפסיד לו את האליפות פעמיים, כשהונדה מודה בעונה השנייה שה-NSR250 אינו כלי מתאים כנגד ה-RS250 של אפריליה. ב-MotoGP דובי רוכב של מרכז העשירייה הראשונה, ובאמתחתו ניצחון אחד בדונינגטון ב-2009 וניצחון נוסף בספאנג ב-2016. מאז מוג'לו, דובי וה-GP17 של דוקאטי מבשילים ביחד: ניצחונות במוג'לו, קטלוניה, אוסטריה, סילברסטון, מוטגי ובמרוץ האחרון בספאנג, ודובי והדוקאטי במרוץ האליפות עד לקו הסיום בוולנסיה.

מטמורדובי
מטמורדובי

דובי היה מהיר ממרקז לאורך מרבית האימונים. מרקז מוצא שפה משותפת עם האספלט של ספאנג באימון חופשי 4, כולל הצלה יוצאת דופן. מרקז תוקף את מקצה הדירוג כשהוא הראשון לעלות למסלול, והוא טס בהקפה המדודה הראשונה כשג'ק מילר בעקבותיו. מרקז מושך את הבלימה אל תוך הפנייה האחרונה שמחברת בין הישורת האחורית לישורת הראשית, ומתרסק בלואו סייד. הוא ממהר לפיטס, חוזר למסלול ומדרג ראשון באופן זמני. או אז מתחילה סערה רבתי, כשאת הפול פוזישן מחזיקים באופן זמני לורנזו, דובי, רוסי, זרקו, ובסוף מגיע דני פדרוסה על ההונדה RCV 213V של קבוצת המפעל ושודד את הפול ב-17 אלפיות השנייה מיוהאן זרקו, שרוכב על הימאהה YZR-M1 של קבוצת הלוויין טק-3. דובי מזנק שלישי כשהוא איטי מזרקו בשבע אלפיות קטנטנות. אחריהם לפי הסדר מזנקים רוסי, ויניאלס ולורנזו, כשמרקז מזנק שביעי.

מרקז - שחרר וסיים רביעי
מרקז – שחרר וסיים רביעי

כשפרנקו מורבדלי מסיים שלישי וזוכה באליפות ה-Moto2 נפתחות ארובות השמיים ומטביעות את האספלט בנהרות של גשם. האופנועים נעולים צמיגי גשם, כשמרבית הרוכבים בוחרים צמיגים בדרגת קושי בינונית. מבין הראשונים לזנק רק פדרוסה וזרקו בוחרים בצמיג גשם אחורי רך.

מרקז, שאינו ידוע ביכולת זינוק מטורפת, משגר את עצמו מיד כשכבים האורות האדומים, משתחל דרך ששת הרוכבים שלפניו, צולל ראשון לפנייה 1 ויוצא רחב, מאבד מקום לזרקו ומגן על המקום השני מפני לורנזו. דובי רביעי ולוקח לו 4 הקפות לחמם את עצמו, את האופנוע ולהבין את האספלט של ספאנג.

דובי - ניצחון שישי השנה
דובי – ניצחון שישי השנה

הגשם מכה חזק בצמד רוכבי מוביסטאר-יאמהה. רוסי וויניאלס, ובהתאמה ראשי הצוותים שלהם סלבנו גלבסורה ורמון פורקדה, לא מצליחים למצוא סט-אפ מתאים לגשם עם ה-YZR-M1 של 2017. רוסי מתדרדר למקום ה-11 לאחר מגע עם פול אספרגרו והקטום בזינוק. ויניאלס מסיים את ההקפה הראשונה במקום ה-13. שניהם ישתפרו במהלך המרוץ, אבל זה יספיק לרוסי למקום שביעי ולויניאלס למקום התשיעי. מי שכן נהנה מהגשם היה דנילו פטרוצ'י על ה-GP17 של קבוצת פרמאק. פטרוצ'י סובל מתקלה טכנית במהלך ההקפה המקדימה, מאבד את מקומו בזינוק ונאלץ לצאת לדרכו אחרון. הוא מסיים שישי לאחר שהחל אחרון.

לורנזו - איבוד הקדמי מנע את הצורך בהוראות קבוצתיות
לורנזו – איבוד הקדמי מנע את הצורך בהוראות קבוצתיות

דובי עוקף את מרקז לשלישי. זרקו, לורנזו ודובי רוכבים בקצב משלהם כשהם מחליפים הקפות מהירות תדיר. זרקו סובל מבעיות אחיזה בצמיג האחורי הרך, מאבד את ההובלה ללורנזו ואת המקום השני לדובי. כשמרקז רביעי, כל תוצאה אחרת פרט לניצחון ומרקז אלוף בספאנג עכשיו. מרקז מנצל את קשייו של זרקו ומקצץ חצי שנייה, רק בשביל להיקלע לבעיות אחיזה משל עצמו, והוא מחליט להסתפק במקום הרביעי.

בחוד טסים להם צמד רוכבי דוקאטי, כשלורנזו מוביל ודובי מיד אחריו. ניצחון ראשון ללורנזו על הדוקאטי או סיכוי לאליפות לדובי. הדיון על הוראות כאלה או אחרות בקבוצת דוקאטי קורסה מתייתרות כשלורנזו מאבד את הקדמי בפנייה האחרונה, יוצא רחב ודובי טס תחתיו. דובי של 2017 הוא רוכב-על. רכיבה מהירה וחלקה של דובי מותירה את לורנזו כשנייה מאחור. דובי חוצה את קו הסיום בווילי ארוך ועם סיכוי לתואר.

זרקו - שלישי מכובד!
זרקו – פודיום מכובד!

מרקז ודובי ימשיכו בוולנסיה, רק שלמרקז הרבה יותר ניסיון במרוצי קלאץ'. ככה מרקז זכה באליפות הראשונה שלו ב-125 סמ"ק וכך גם באליפות הראשונה של ב-MotoGP ב-2013. דובי חייב לנצח בכל מקרה. מקום שני ועשרים נקודות לדובי לא יספיקו עם יתרון של 21 נקודות למרקז. גם אם דובי מנצח, על מרקז עדיין לסיים במקום ה-12 ומטה.

מרקז, דובי, ולנסיה – יום ראשון, 12.11, מזנקים ב-,15:00 ומרקז או דובי יזכו באליפות ב-15:45.

מקום 2-1 לקבוצת המפעל של דוקאטי בספאנג
מקום 2-1 לקבוצת המפעל של דוקאטי בספאנג

תוצאות הסבב ה-17, ספאנג

  1. אנדראה דוביציוזו
  2. חורחה לורנזו
  3. יוהאן זרקו
  4. מארק מרקז
  5. דני פדרוסה

טבלת האליפות בתום הסבב ה-17

  1. מארק מרקז, הונדה, 282 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 261 נק'
  3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 226 נק'
  4. ולנטינו רוסי, ימאהה, 196 נק'
  5. דני פדרוסה, הונדה, 185 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן