דף הבית / חדשות / MotoGP סקסנרינג: 8 בום!
MotoGP-Sachsenring-2017-001

MotoGP סקסנרינג: 8 בום!

מרקז מנצח בפעם השמינית ברציפות בסקסנרינג וכובש את טבלת האליפות לראשונה העונה

מארק מרקז מגיע לסקסנרינג עם רצף מדהים של 7 פול פוזישן, החל ב-125 סמ"ק, דרך ה-Moto2 ועד ה-MotoGP, כשהוא מגבה את אותם פול פוזישנים ב-7 ניצחונות רצופים. זאת לא בעלות, זה קושאן בטאבו של האספלט של סקסנרינג!

MotoGP-Sachsenring-2017-005

מזג האוויר מנע הכנה ראויה של המכונות והרוכבים למרוץ. אימון חופשי ראשון ושלישי היו יבשים. אימון חופשי שני ומקצי הדירוג היו רטובים. אימון חופשי רביעי היה גם וגם. צמיגי המישלין, שאינם צפויים, דורשים מהרוכבים יותר זמן מסלול על מנת להבין אותם על בוריים. מרקז היה מהיר ביבש וברטוב. ויניאלס טס ביבש והתקשה למצוא סט-אפ לרטוב. רוסי סבל ממנוע מתפוצץ באימון החופשי הראשון ולא ממש מצא כיוון גם בשאר המקצים.

פטרוצ'י מנצל את זמן הרכיבה ברטוב ממקצה הדירוג Q1 על מנת להתברג גבוה במהלך מקצה הדירוג הקובע. פטרוצ'י כל כך מהיר, שהוא גורם למרקז לעבוד קשה מאד על פול פוזישן שמיני ברצף. מרקז נענה לאתגר כשהוא מקדים את פטרוצ'י ב-0.160 שנייה. סוגר את השורה הראשונה פדרוסה על ההונדה RCV213V. את הטוענים הנוספים לכתר האליפות נמצא החל מהמקום התשיעי, וברצף: רוסי, דובי וויניאלס. זה האחרון סבל כל כך במקצה הדירוג הקובע, כשאת התסכול ניתן לראות גם ללא מצלמה. לורנזו והדוקאטי GP17 של קבוצת המפעל זינקו מהמקום השישי. קראטשלאו על ההונדה של LCR רביעי.

הגשם אירח לנו שני אחים רוכבים שלרוב אינם בעשירייה הפותחת: פול אספרגרו עוצר את ה-RC16 של ק.ט.מ במקום השביעי ובמקום השמיני אלייש אספרגרו והאפריליה המשתפר. מקבוצת הרוקי'ז המהירים, יאמהה טק-3, היה זה דווקא יונס פולגר שהצטיין וזינק מהמקום החמישי, בעוד הרוקי המטאור, זרקו, מתקשה ומזנק מהמקום ה-19.

מרקז - 8 מ-8
מרקז – 8 מ-8

יום המרוץ היה סגרירי ומאיים להתגשם. רק מאיים. מרקז מזנק נהדר היישר אל המקום הראשון. אליו מצטרפים פדרוסה ולורנזו שזינק שישי. לורנזו הימר על צמיגים רכים מלפנים ומאחור, מה שהספיק לו לזנק היטב, להחזיק במקום השלישי למשך מספר הקפות, עד שהוא חוטף עקיפה אגרסיבית מיונס פולגר על ה-YZR-M1 של טק-3 בפנייה 8. מאותו רגע לורנזו נסוג לאחור עוד ועוד עד למקום ה-11.

דובי וויניאלס תקועים מאחור כשהם מתקדמים בצוותא מקום אחד בלבד. רוסי לעומתם משפר 3 מקומות אל המקום השישי, כשלאחר מרוץ שלם עם מאבקים רצופים עם פטרוצ'י, אלייש אספרגרו, דובי וויניאלס, רוסי מסיים במקום החמישי. לדובי וויניאלס לקח זמן רב להיכנס לקצב, ולויניאלס גם לקח זמן להכיר את צמיגי הסליקס ברמת קושי בינונית, אבל כשזה קרה – ויניאלס מתקדם מהמקום העשירי עד למקום הרביעי. דובי והדוקאטי GP17 הימרו על צמיגים רכים, איבדו אחיזה וקצב לקראת תום המרוץ, ודובי מסיים שמיני.

בחוד היו אלה מרקז, פדרוסה ופולגר שפתחו פער ורכבו בקצב מהיר. מרקז היה זה שהוביל בחמש ההקפות הראשונות, כשפולגר, אל מול הקהל הביתי, מתקדם תוך עקיפות אגרסיביות מהמקום החמישי אל המקום הראשון. בדרך פולגר עוקף את פטרוצ'י אחרי שחטף ממנו בזינוק בכניסה לפנייה 1, את לורנזו, את פדרוסה, ואת האלוף המכהן מארק מרקז. פולגר, לראשונה בחייו, מוביל מרוץ MotoGP כשמרקז הרעב נושף בעורפו.

או 8 בום
או 8 בום

מרקז בשלו, ובשלו זה להקיף את סקסנרינג בקצב מסחרר של 1:21 דקות להקפה באופן עקבי. מרקז המסחרר לוחץ את פולגר עד לקצה גבול יכולתו של האחרון. בהקפה ה-11 פולגר טועה בבלימה לפנייה 1 בקצה הישורת כשהוא מגיע מהר ובולם מאוחר מדי, ונותן, תחת לחץ, את ההובלה למרקז. זה האחרון לא טועה לכל אורכו של המרוץ, בעוד פולגר ממשיך לפספס את פנייה 1 מספר פעמים נוספות.

שתי הקפות לתום המרוץ פולגר בוחר בפודיום ראשון ב-MotoGP ומרקז משייט אל הניצחון. אל שני אלה מצטרף פדרוסה במקום השלישי – פודיום נוסף במרוץ חסר אירועים מבחינתו.

פולגר - פודיום ראשון ב-MotoGP לרוקי של טק-3
פולגר – פודיום ראשון ב-MotoGP לרוקי של טק-3

אם אחרי אסן האליפות הייתה צפופה, שהרי אחרי סקסנרינג האליפות הצטופפה לה עוד קצת. נכון למחצית העונה, 2017 היא העונה הצפופה מאז ומעולם במרוץ אחרי הכתר החשוב מכולם. מרקז מחזיק ב-129 נקודות אליפות והוא מנצל את החולשה היחסית של ויניאלס, רוסי ודובי בשביל לאחוז לראשונה העונה במקום הראשון באליפות. ויניאלס נאחז בציפורניו במקום השני עם 124 נקודות. דובי, שאך הוביל את הטבלה, יורד למקום השלישי עם 123 נקודות, ורוסי מאבד מקום אחד לרביעי עם 119 נקודות. 10 נקודות בין מרקז לרוסי. גם פדרוסה לא נמצא ממש הרחק לאחור עם 103 נקודות.

קשה לומר אם המומנטום בוחר במרקז, אבל אחרי שני פודיומים רצופים, סקסנרינג עלול להתגלות כציר שעליו הסתובבה האליפות.

קוסי את ויניאלס - 5 ו-4
קוסי את ויניאלס – 5 ו-4

חמישה שבועות של פגרה עד לברנו שבצ'כיה ולמרוץ ב-6.8.

תוצאות הסבב התשיעי, סקסנרינג

  1. מארק מרקז
  2. יוהאן פולגר
  3. דני פדרוסה
  4. מאבריק ויניאלס
  5. ולנטינו רוסי

טבלת האליפות לאחר הסבב התשיעי

  1. מארק מרקז, הונדה, 129 נק'
  2. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 124 נק'
  3. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 123 נק'
  4. ולנטינו רוסי, ימאהה, 119 נק'
  5. דני פדרוסה, הונדה, 103 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Suzuki-SV650-endLT-011

עופר-אבניר יוצאת במבצעי קיץ על אופנועי סוזוקי

מבצעי סוזוקי לקיץ 2018: ה-SV650 ב-44 אלף ש"ח, ויסטרום 650 ב-1,000 ש"ח הנחה, הנחות על DR-Z400S ו-DR650SE, ועוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO