דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP סקסנרינג: 9/9 למרקז – אבל גם ימאהה בתמונה
MotoGP-Sachsenring-2018-002

MotoGP סקסנרינג: 9/9 למרקז – אבל גם ימאהה בתמונה

מרקז בשליטה מוחלטת, משיג את הניצחון התשיעי מתוך 9 מרוצים שלו בסקסנרינג; רוסי בתוצאה הטובה ביותר שלו העונה, וויניאלס שם את הימאהה השני על הפודיום

במספרים

9/9 למארק מרקז שמנצח בפעם התשיעית ברציפות בסקסנרינג אחרי שהוא משלים פול פוזישן תשיעי רצוף מאז 2010.

46/46 – מרקז יוצא לחופשה כשהוא מחזיק ביתרון 46 נקודות על רוכב מספר 46, הלא הוא ולנטינו רוסי, שממוקם שני בטבלת האליפות.

18 שנים אחרי שזינק לראשונה למרוץ GP ביפן מודיע דני פדרוסה על פרישה בתום העונה. פדרוסה פורש כשבאמתחתו 3 תארי אליפות. תואר ב-125 סמ"ק ב-2003 ושני תארים רצופים ב-250 סמ"ק ב-2004 ו-2005, וכמעט אליפות ב-MotoGP ב-2012.

יוצאים לדרך
יוצאים לדרך

בצמיגים

רוכבים רבים התקשו במציאת הצמיג האופטימלי למרוץ בסקסנרינג. הגדיל לעשות ולנטינו רוסי, שגם על הגריד התייעץ עם הד"ר לצמיגים של מישלין, כשבסופו של דבר רוסי בחר לרכוב עם צמיגים בתרכובת בינונית מלפנים ומאחור. הדאגה לאורך חיי האחיזה של צמיגי הסליקס של מישלין בכל דרגות הקושי הייתה רבה, ורוכבים רבים החליפו לצמיג טרי על הגריד ממש לפני הזינוק. לורנזו בחר בצמיג רך מלפנים וצמיג בדרגת קושי בינונית מאחור. מרקז בחר בצמיג קדמי קשה שהולם את סגנון הרכיבה הייחודי והאגרסיבי שלו, בעוד לצמיג האחורי הוא בחר צמיג רך.

לורנזו - המפסיד הגדול
לורנזו – המפסיד הגדול

במנצחים

מארק מרקז לוקח את ההונדה RCV213V וחוצה ראשון את קו הסיום, ובכך ממשיך את המומנטום מאסן. מרקז נדחף על ידי פטרוצ'י למקום השלישי בזינוק, נתן לצמיג הקשה מלפנים להגיע לטמפרטורת עבודה, ואז תקף את פטרוצ'י למקום השני ואת לורנזו שבמקום הראשון. בין עקיפה אחת לשנייה מרקז רוכב בצורה רגועה ונשלטת, בלי דרמה. השליטה האבסולוטית שלו נגלית שוב, כשעשר הקפות לסיום רוסי והימאהה YZR-M1 סוגרים את הפער ל-0.6 שניות ומרקז מגיב באבחה, מנצל את האחיזה של הצמיג האחורי הרך שעליה שמר בקפידה למשך 20 הקפות מהירות, וצולל אל תחום ה-1:21 דקות להקפה. אחרי שני-שליש מרוץ רוסי חסר את הנשימה ואת האחיזה לאתגר את מרקז.

רוסי - מקום שני בסקסנרינג
רוסי – מקום שני בסקסנרינג

ולנטינו רוסי ומאבריק ויניאלס לוקחים את צמד הימאהה YZR-M1 של קבוצת המפעל מוביסטאר-ימאהה למקום השני והשלישי בהתאמה. רוסי וגם ויניאלס מצליחים להוציא מהימאהה יותר ביום המרוץ, ועוד במסלול ובטמפרטורת אספלט שהייתה אמורה להקשות על ימאהה להשיג תוצאה טובה. פודיום כפול לימאהה הוא דחיפה מורלית חשובה, אבל הקשיים של ה-YZR-M1 הרשמי בעינם עומדים.

דנילו פטרוצ'י מוציא מהדוקאטי GP18 של קבוצת אלמה-פרמאק יותר ממה שמוצאים ממנו דובי את לורנזו בקבוצת המפעל. פטרוצ'י מזנק מהמקום השני ומסיים במקום הרביעי, והוא הרוכב הפרטי המוביל בסקסנרינג, אבל הניצחון שלו הוא המר משל כולם. זה נגמר כשויניאלס שודד מפטרוצ'י את המקום השלישי והאחרון על הפודיום הקפה ומחצה לתום המרוץ. זה התחיל במקצה הדירוג הקובע Q2, כשפטרוצ'י רוכב אגודל בצד העקב של לורנזו ומנצל את לורנזו כסמן ואת האופנוע של לורנזו כמגן רוח על מנת לקבוע הקפה מהירה ב-32 אלפיות השנייה. למרקז נותרו שתי הקפות בדירוג, כשבהקפה הראשונה הוא מתקדם למקום השני. בפנייה הראשונה של ההקפה האחרונה מרקז מאבד מעט את הקדמי, מאבד זמן יקר שאותו הוא מחזיר במקטעים השני והשלישי ומצליח לשדוד את עמדת הפול מפטרוצ'י, כשהוא מהיר מפטרוצ'י ב-25 אלפיות בלבד. על הדרך, מרקז קובע שיא מסלול חדש כשהוא עוצר את השעון על 1:21.270 דקות להקפה.

מרקז - 9/9
מרקז – 9/9

במפסידים

לורנזו מראה יכולת ומהירות רבה בהקפה בודדת או לאורך מספר הקפות, ובכך חוזר לסורו טרם הניצחונות במוג'לו וקטלוניה. לורנזו מוביל את המרוץ לאורך 12 הקפות, ואז מאבד אחיזה בצמיג הקדמי הרך שלו. מרקז אמנם לא נזקק לכך על מנת לעקוף את לורנזו, אבל רוסי, ויניאלס, פטרוצ'י ובאוטיסטה ניצלו עד תום את הסליק-מרגרינה של לורנזו ועקפו, ולורנזו מסיים במקום השישי.

דובי הראה קצב מרוץ טוב באימונים בשבת, אבל לא הצליח לייצר הקפה מהירה מספיק ונאלץ לכתת את צמיגיו במקצה הדירוג המקדים. למרוץ דובי מזנק מהמקום החמישי כשהוא הממרח שבין ויניאלס ברביעי לרוסי בשישי. רוסי וויניאלס סיימו על הפודיום, בעוד דובי לוקח את הדוקאטי GP18 של קבוצת המפעל וחוצה את דגל השחמט במקום השביעי בלבד.

זרקו שוב מתקשה, מפספס את מקצה הדירוג Q2 ומסיים את המרוץ במקום התשיעי אחרי שזינק מהמקום ה-13. זרקו עדיין נראה כמי שמחפש משהו שאבד לו כשהוא מתרסק בלואו-סייד בלה מאן.

ויניאלס - על הפודיום
ויניאלס – על הפודיום

קאל קראטשלאו שוב מרסק את ההונדה RCV213V ברמת המפעל של קבוצת LCR כשהוא רוכב בחוד.

ראויים לציון אלבארו באוטיסטה, רוכב דוקאטי בקבוצת אנחל נייטו, שרוכב את המרוץ הטוב שלו העונה ומסיים במקום החמישי. לבאוטיסטה זה כנראה מעט מדי ומאוחר מדי ועתידו הוא בסופרבייק ולא ב-MotoGP. גם ברדלי סמית', רוכב ה-RC16 של ק.ט.מ, רוכב היטב כשהוא מצליח להתקדם 6 מקומות בזינוק למקום העשירי וגם מצליח לשמור עליו לכל אורכו של המרוץ.

אחרי פגרת קיץ קצרה של שלושה שבועות, ניפגש בברנו שבצ'כיה ב-5.8 ושבוע לאחר מכן במסלול דוקאטי בשפיילברג שבאוסטריה.

MotoGP-Sachsenring-2018-006

תוצאות הסבב התשיעי – סקסנרינג

 1. מארק מרקז
 2. ולנטינו רוסי
 3. מאבריק ויניאלס
 4. דנילו פטרוצ'י
 5. אלבארו באוטיסטה

טבלת האליפות לאחר הסבב התשיעי

 1. מארק מרקז, הונדה, 165 נק'
 2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 119 נק'
 3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 109 נק'
 4. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 88 נק'
 5. יוהאן זרקו, ימאהה, 88 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

2 תגובות

 1. Avatar

  תיקון טעות:
  ימאהה במקום השני השלישי וזרקו ברביעי.

  איציק

 2. Avatar

  כרגיל יצחק פת ,משגר את משנתך בכל המדיות המוטוריות הקשורות לנושא, אך למרבה הצער אתה מומחה קטן מאוד, שרק מתימר להבין בנושא מורכב מעבר להבנתו.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן