דף הבית / חדשות / MotoGP: ערפול כמעט מוחלט בתאילנד
MotoGP-Thai-Test-2018-007

MotoGP: ערפול כמעט מוחלט בתאילנד

אם מהמבחן בספאנג רובם יצאו מרוצים, מהמבחן בצ'אנג בתאילנד רובם יצאו מעורפלים; סיכום מבחני טרום העונה מצ'אנג, תאילנד

המבחנים לקראת עונה חדשה הם אבני דרך לבחינת כיוונים ותהליכי הפיתוח של היצרנים השונים. מידע אובייקטיבי נאסף על-ידי אין סוף חיישנים במהלך רכיבות מבחן, אימונים ומרוצים. מנגד, הרוכבים מציפים את ראשי הצוותים והמהנדסים השונים במידע סובייקטיבי על התנהגות האופנוע. אם מהמבחן בספאנג רובם יצאו מרוצים, מהמבחן בצ'אנג בתאילנד רובם יצאו מעורפלים.

המסלול למבחן השני, מסלול צ'אנג במחוז בורירם שבתאילנד הוא המסלול החדש וה-19 במספר לעונת 2018. המסלול שתוכנן על ידי הרמן טילקה הגרמני הוא מעט אופנוטריקי, אבל אולי אנחנו סתם רומנטיקנים זקנים שחושבים שפיליפ איילנד, לגונה סקה ואסן של פעם הם אמות מידה אבסולוטיים למסלול מרוצים לאופנועים.

משהו טוב קורה להונדה
משהו טוב קורה להונדה

צ'אנג מזכיר במשהו את המסלול באויסטריך שנכבש על-ידי דוקאטי כך שהונדה ויאמהה עלו לרכב במגננה. פדרוסה, זרקו ומרקז הוכיחו – שוב יש לומר – שכל הניתוחים טובים עד לרגע בו הרוכבים נותנים בגז על האספלט.

קבוצת רפסול-הונדה על צמד רוכביה מרקז את פדרוסה, יחד עם יוהאן זרקו על גבי הימאהה לוויין של קבוצת טק-3, היו היחידים לצלול אל מתחת ל-1:30 דקות להקפה. קאל קראטשלאו על גבי הונדה RCV213V ברמת מפעל של קבוצת LCR מדורג רביעי בדירוג הכללי. ברור שנכון לרגע זה משהו מאוד טוב קורה להונדה.

ימאהה - מאוד לא מרוצים
ימאהה – מאוד לא מרוצים

בדוקאטי מתקשים כשדובי מדורג שביעי ולורנזו מדורג במקום ה-16. אותו לורנזו שהוביל את המבחן בספאנג. ג'ק מילר על הדוקאטי של פראמאק ממשיך להפתיע ומדרג שישי, כשדנילו פטרוצ'י מדורג תשיעי. לג'יג'י דלינייה ולדוקאטי GP18 יש עדיין דרך לעשות.

בסוזוקי מחייכים בצד של אלכס רינס, שממשיך את ההתקדמות מאז שבה אליו בריאותו באמצע העונה שעברה. בצ'אנג, רינס מדרג במקום החמישי ומתחיל להזכיר לסוזוקי אחד בשם ויניאלס שרכב אצלם פעם. מנגד, אנדראה יאנונה ממשיך להתקשות.

אבל זרקו על גרסת 2017 של ה-M1 - מבסוט
אבל זרקו על גרסת 2017 של ה-M1 – מבסוט

בימאהה כאוס מוחלט. ויניאלס מסיים את המבחן כשהוא מדורג שמיני, רק 0.493 ש' איטי מפדרוסה, אבל ללא כיוון וללא דרך. בראיון בתום היום השלישי והאחרון למבחן ויניאלס כל כך מתוסכל, שהוא שולח אותנו לימאהה בכדי לקבל תשובות. רוסי, כמובן, יותר מבוגר ויותר לויאלי, אבל לא פחות מתוסכל, כשהוא אומר בתום המבחן שהבעיה של הימאהה YZR-M1 ברורה אבל קשה לפתרון. ויניאלס מאבד זמן בכניסות לפניות בעוד רוסי מאבד זמן ביציאות מהן, ועל הכל מעיב ובגדול יוהאן זרקו, שרוכב על הימאהה YZR-M1 של 2017 ומשיג תוצאות טובות משל רוסי את ויניאלס.

לדוקאטי עוד יש עבודה
לדוקאטי עוד יש עבודה

אפריליה וק.ט.מ ממשיכים לרדוף אחרי היצרנים המובילים ולפניהם עוד עונת למידה.

מבין הרוקי'ז זה מקרוב באו. המהיר ביותר הוא טקאקי נקאגמי על ההונדה השני של קבוצת LCR, כשהוא מדורג במקום העשירי. מעט אחריו, במקום ה-13, מדורג פרנקו מורבידלי, אלוף ה-Moto2 מבית היוצר של אקדמיית VR46 של ולנטינו רוסי. שאר הרוקי'ז ובהם תומס לוטי על גבי ההונדה של מארק VDS, האפיז שיירין על גבי הימאהה של טק-3 וקסבייר סימון על גבי הדוקאטי של אווינטייה, משתרכים מאחור.

רק עוד מבחן אחד בקטאר שיתחיל ב-1.3 ויימשך שלושה ימים – ולעסק!

רינס וסוזוקי - ממשיכים להשתפר
רינס וסוזוקי – ממשיכים להשתפר
ק.ט.מ - בהתקדמות, אבל יש עוד הרבה עבודה
ק.ט.מ – בהתקדמות, אבל יש עוד הרבה עבודה

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן