דף הבית / חדשות / MotoGP: פיליפ איילנד – מערכה שנייה לקראת 2016
australia-testmaverick-vinales25

MotoGP: פיליפ איילנד – מערכה שנייה לקראת 2016

סדרת המבחנים השנייה של העונה מתקיימת בפיליפ איילנד, אוסטרליה, ויש הפתעות מכיוון סוזוקי

כשבועיים לאחר שלורנזו וימאהה שולטים באופן מוחלט במבחנים בספאנג, ה-MotoGP מגיע לשלושה ימי מבחן במסלול פיליפ איילנד שבאוסטרליה. בחצי הכדור הדרומי שורר קיץ עכשיו, אבל את יום המבחן הראשון פקד מזג אוויר משתנה. המסלול השתנה מיבש לרטוב למתייבש מספר פעמים לאורכו של היום. מכיוון שבמבחנים מדובר ולא במרוצים, מרבית הרוכבים בחרו שלא להסתכן. הגדילו לעשות אנדראה דוביציוזו מקבוצת המפעל של דוקאטי שלא עלה כלל על המסלול ואלייש אספרגרו מסוזוקי שביצע 2 הקפות. בתום שמונה שעות מסלול דנילו פטרוצ'י על הדוקאטי של פרמאק מוביל את טבלת הזמנים, כשאחריו מאווריק וינאלס על הסוזוקי ובראדלי סמית' על הימאהה של טק 3. מבין ארבעת הטוענים לכתר 2016 רוסי ממוקם שישי, מרקז ה-12 ולורנזו ופדרוסה סוגרים את השדה במקומות האחרונים.

מרקז - שני ביום השני, ראשון ביום השלישי
מרקז – שני ביום השני, ראשון ביום השלישי

בימים השני והשליש למבחנים הרוכבים זוכים לשעות מסלול יבשות, וכך הם יכולים להמשיך ולבחון לעומק את האופנועים לקראת המרוץ הראשון בקטאר. אם במסלול בספנג ימאהה שלטו ללא עוררין, על המסלול בפיליפ איילנד התמונה שונה. בשני ימי המבחן היבשים הפער בין מוביל טבלת הזמנים לרוכב הקבוע האחרון עמד על 1.5 שניות ביום השני ועל 1.9 שניות ביום השלישי, כשאופנועי היצרנים השונים מפוזרים לאורכה של הטבלה.

ימאהה עדיין נראים מעט טוב יותר מהונדה, אבל מרקז מוצא דרך לתקשר על הצמיגים החדשים של מישלין ועם מערכת ניהול המנוע האחידה, ומסיים שני ביום השני וראשון ביום האחרון של המבחנים. ההפתעה של המבחנים מגיעה מכיוונה של סוזוקי ובידיו של מאווריק וינאלס, שהוא בכלל הרוכב מספר 2 של סוזוקי. וינאלס מוביל את הטבלה ביום הראשון וביום השני. ביום השלישי הוא מסיים במקום השני, רק 0.141 שניות אחרי מרקז. וינאלס אף קובע את ההקפה המהירה ביותר במבחנים ביום השני, כשהוא עוצר את השעון על 1.29:131 דקות. מנגד ובשונה מהמבחנים לקראת 2015, רוכבי דוקאטי, על מסלול יבש, ממשיכים לאכלס את חלקה השני של טבלת הזמנים. נראה כי לדוקאטי קושי בפיתוח האופנוע לקראת 2016.

וינאלס - מפתיע
וינאלס – מפתיע

רק לשם השוואה לעונה שעברה עם צמיגי הברידג'סטון ומערכות ניהול מנוע פרטיות, מרקז קובע הקפת פול פוזישן כשהוא עוצר את השעון 1.28:364 דק'. 0.8 שניות הם פער מהותי בעולם המרוצים.

עיון בטבלאות הזמנים מראה כמה רוכבי הסדרה הקבועים חשובים בתהליך פיתוח האופנוע. במבחן בפיליפ איילנד רכב צודה טקויה, רוכב מבחן מטעם סוזוקי, כשבשני המקצים היבשים טקויה איטי מוינאלס בכארבע שניות. הפער העצום של 4 שניות אומר שיחסית לוינאלס, טקויה אפילו לא מתקרב לבדיקת מגבלות מעטפת הביצועים.

המבחן הבא בקטאר בעוד שבועיים, ב-2-4.3. העונה תפתח באותו המקום ביום ראשון 20.3 בשעה 20:00 שעוננו.

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Vespa-GTS300-HPE-001

חדש בארץ: וספה GTS 300 בגרסת הומאז' למרוצים

הווספה GTS 300 בגרסת Racing Sixties מעוצבת בהשראת עולם המרוצים של שנות ה-60; המחיר: 34 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO