דף הבית / חדשות / MotoGP: פיליפ איילנד 2015 – מושלם!
OK_G208384

MotoGP: פיליפ איילנד 2015 – מושלם!

פיליפ איילנד – מסלול מלהיב ונוף מרהיב, התפאורה המושלמת לאחד המרוצים הטובים בעידן המודרני של ה-MotoGP, אם לא המרוץ הטוב ביותר בעידן המודרני. נקודה.

אם קוראים לך מארק מרקז, אתה חוגג את 25 הנקודות של המנצח. למרקז היה מרוץ של עליות ומורדות, כולל ביקורים קצרים במקום הרביעי. אבל למרקז הייתה הקפה אחרונה מושלמת. את ההקפה האחרונה מרקז מתחיל שלישי כשהוא מפגר אחרי לורנזו ב-0.778 שניות. מרקז קובע את ההקפה המהירה של המרוץ בהקפה האחרונה, כשהוא טס סביב פיליפ איילנד ב-1:29.280, שזה 1.027 שניות מהר מלורנזו. הוא עוקף את לורנזו על הבלמים בירידה מ-Luckey Heights לפנייה 10, שומר על הקו הפנימי ומשאיר את לורנזו חסר נשימה כשהוא חוצה את קו הסיום רבע שנייה לפני לורנזו.

נכון להיום, רק מארק מרקז מסוגל להקפה שכזאת.

העקיפה של מרקז על לורנזו בהקפה האחרונה
העקיפה של מרקז על לורנזו בהקפה האחרונה

אם קוראים לך חורחה לורנזו, אתה חוגג 7 נקודות אליפות יותר מרוסי בפיליפ איילנד, אבל בו זמנית חושש שאותן 5 נקודות שאבדו כשמרקז שומר על הקו ביציאה מפנייה 10 עלולות לעלות לך בתואר האליפות. לורנזו לא מצליח לקחת את ההולשוט לפנייה 1 בזינוק, אבל בפנייה 8 על הגז בקו החיצוני לורנזו לוקח את ההובלה עד לישורת. בישורת הדוקאטי של יאנונה נותן תחושה שהימאהה של לורנזו עומד במקום. לורנזו עוקף שוב להובלה אחרי שיאנונה והדוקאטי מתנגשים בשחף. לורנזו נאלץ להמתין 5 הקפות בטרם הוא מנער את יאנונה. הוא מגדיל את הפער עד ל-1.3 שניות, אבל מרקז מוביל את רוסי ויאנונה במרדף מהיר. מרקז עוקף את לורנזו להובלה ומחזיק בה למספר הקפות. לורנזו, שבשלב מסוים נראה כמי ששרף את צמיגיו, מוצא שוב את אחיזה והקצב וחוזר להוביל על חשבונו של מרקז… עד לפנייה 10 בהקפה האחרונה.

4 רוכבים צמודים, מלא עקיפות
4 רוכבים צמודים, מלא עקיפות

אם קוראים לך אנדראה יאנונה, אתה חוגג את רכיבת חייך ואת המקום השלישי והאחרון בפודיום. כל זה אחרי התנגשות בשחף אומלל שעשה חור של ממש בחלק הימני של הפיירינג, ותוך מאבק לאורך כל המרוץ עם שלושה נפילים בדמותם של מרקז, לורנזו ורוסי. המאבק מול רוסי היה יוצא דופן, תוך שהם עוקפים האחד את השני אינספור פעמים, כולל מגע של ממש לקראת תום המרוץ.

על הגריד של 2015 יש רק שני רוכבים שהצליחו למנוע מרוסי נקודות אליפות בקרב ראש בראש. הראשון היה פדרוסה בארגון והשני הוא יאנונה.

יאנונה והשחף
יאנונה והשחף

אם קוראים לך ולנטינו רוסי, אתה חוגג יתרון של 11 נקודות בטבלת האליפות על חורחה לורנזו בן קבוצתך הטוען לכתר האליפות, אבל בו זמנית אתה חושש מאותן 3 נקודות אליפות שאבדו במרוץ התשה מול מרקז אבל בעיקר מול יאנונה. רוסי מדרג שביעי למרוץ כששוב הוא איטי בברור ממרקז ומלורנזו. הוא מזנק היטב ומיד עולה לשישי. 3 הקפות לוקח לרוסי למצוא את עצמו על המסלול ולהביא את הצמיגים לטמפרטורת עבודה. בהקפה הרביעית רוסי משחיל את פדרוסה וקראטשלאו למקום הרביעי ומשם נאבק עם יאנונה ומרקז על המקום השלישי והשני. רוסי מצליח להחזיק במקום השלישי למספר פניות בהקפה האחרונה, אבל את קו הסיום חוצה 128 אלפיות השנייה אחרי יאנונה במקום הרביעי והמאכזב.

רוסי - מרוצה ומאוכזב
רוסי – מרוצה ומאוכזב

רוסי מחזיק ביתרון 11 נקודות על פני לורנזו בטבלת האליפות. ביום ראשון הקרוב ב-09:00 בבוקר יזנקו רוסי ולורנזו למרוץ בספאנג, מלזיה. לורנזו, על מנת לא להיות תלוי ברוסי, חייב לנצח בספאנג וגם בוולנסיה. גם אז, לו רוסי מסיים שני במרוצים הנותרים, האליפות שלו ביתרון נקודה אחת. מה שאולי מעיד על רצונו העז של רוסי לזכות באליפות זו האכזבה הברורה שנראתה כשהוא נכנס לפיט שלו בתום המרוץ בפיליפ איילנד. מנגד, טפיחות השכם של לורנזו לפדרוסה ויאנונה בפארק פארמה על שהצליחו למנוע מרוסי את המקום השלישי בארגון ובפיליפ איילנד אולי מעידות על חולשה מנטלית כזאת או אחרת.

מרקז חוגג ניצחון אדיר במרוץ אדיר
מרקז חוגג ניצחון אדיר במרוץ אדיר

תוצאות הסבב ה-16, פיליפ איילנד

  1. מארק מרקז
  2. חורחה לורנזו
  3. אנדראה יאנונה
  4. ולנטינו רוסי
  5. דני פדרוסה

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-16

  1. ולנטינו רוסי, ימאהה, 296 נק'
  2. חורחה לורנזו, ימאהה, 285 נק'
  3. מארק מרקז, הונדה, 222 נק'
  4. אנדראה יאנונה, דוקאטי, 188 נק'
  5. דני פדרוסה, הונדה, 165 נק'

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן