דף הבית / חדשות / MotoGP קטלוניה: ניצחון שני ברציפות לדובי
MotoGP-Cat-2017-006

MotoGP קטלוניה: ניצחון שני ברציפות לדובי

אחרי 166 מרוצי MotoGP אנדראה דוביציוזו עולה על הגל ומנצח בפעם השנייה ברציפות; ויש גם ענייני צמיגים - שוב

צמיגים

צמיגים במרוץ קריטיים למהירות ולניצחון. האחורי כמובן, אבל יותר מכך הקדמי, שאחראי על התחושה הכל כך חשובה שבין הרוכב למסלול. צמיג קדמי שאינו מתאים בדיוק מערער הביטחון של הרוכב ביכולת של האופנוע להתמודד עם פניות, שמהן, כידוע, יש יותר מישורות. מישלין הכינו ל-2017 שני סטים של צמיגים. הראשון בעל מבנה רך עשוי מגומי קשה והשני בעל מבנה קשה יותר אבל מגומי רך יותר. הרוכבים בחרו להתחיל את העונה עם הצמיגים הראשונים, ובלה-מאן בחרו לעבור לצמיגים מהסוג השני. גם ב-2012 היה שינוי שכזה באמצע העונה, ומכיוון שמערכת היחסים של רוכב עם הצמיגים שלו חורצת אליפות, סטונר הלך והתרחק מהאליפות ולורנזו התקדם עד לזכייה. בלה מאן מרקז, רוסי, דובי ופדרוסה בחרו עם הרוב להחליף צמיגים, בעוד ויניאלס ולורנזו העדיפו להמשיך עם הצמיגים אתם פתחו את העונה. למי זה עזר, למי זה הזיק ולמי זה לא שינה לכאן או לכאן?

דובי, ג'יג'י דלינייה – מנהל תכנית המרוצים של דוקאטי ותחזיות

אנדראה דוביציוזו, הרוכב האפור של קבוצת המפעל של דוקאטי, חיכה 166 מרוצים ב-MotoGP עד שניצח מרוץ יבש. הניצחון במוג'לו הופך אותו למועמד אמיתי לאליפות, בפעם הראשונה בקריירת ה-MotoGP שלו. בכך דובי משליך לפח את התחזיות: ויניאלס נגד מרקז נגד רוסי. ימאהה מול הונדה. אל הרוכבים מתווסף דובי ואל היצרניות מתווספת דוקאטי.

דוביציוזו ודלינייה - 2 רצוף
דוביציוזו ודלינייה – 2 רצוף

פרולוג קטלוניה

השינוי בצמיגים שלח את כל הרוכבים אל הלא נודע. מהלא נודע שבו רובם, אבל לא ארבעת רוכבי ימאהה. ה-YZR-M1 לא מצא אחיזה בטמפרטורה הגבוהה בקטלוניה, ולראשונה מאז שיטת הדירוג החדשה מוצאים את עצמם רוסי וויניאלס מקבוצת המפעל וזרקו את פולגר מקבוצת הלוויין טק-3 במקצה הדירוג Q1. רוסי וזרקו נתקעו שם כשרוסי מזנק 13 וזרקו מזנק 14. את הפול פוזישן כובש פדרוסה עם 1:43.870 דקות, ואחריו לורנזו על הדוקאטי GP17 ופטרוצ'י המפתיע על הדוקאטי של פרמאק. מרקז מזנק רביעי אחרי חמש התרסקויות באימונים, אלייש אספרגרו עם חמישי נפלא לאפריליה, דובי שביעי, פולגר מפתיע על הימאהה בשמיני ומאבריק ויניאלס רק תשיעי.

עיקרי קטלוניה

פדרוסה מזנק היטב אל ההולשוט. לורנזו עולה לווילי בזינוק, יורד ממנו, ואחרי מספר פניות עוקף את פדרוסה ומוביל את המרוץ. פטרוצ'י בזינוק מסוכן חותך את המסלול מימין לשמאל ומתנגש במרקז. מרקז שרגיל למגע ממשיך קדימה לשלישי ואז לשני, בעוד פטרוצ'י מתדרדר הרחק לאחור. פטרוצ'י עוד יתאושש בהמשך ויתקדם עד המקום הרביעי רק בשביל להתרסק שתי הקפות לתום המרוץ. רוסי שומר על מקומו בזינוק אבל ויניאלס ממשיך שבת נוראית ומזנק לאחור כשהוא נעצר במקום ה-15 בתום ההקפה הראשונה.

אנדראה דוביציוזו והדוקאטי GP17
אנדראה דוביציוזו והדוקאטי GP17

בחוד מוביל את המרוץ לורנזו כשאחריו מרקז, פדרוסה, דובי שזינק שביעי ופולגר. החמישה בחוד סטטיים למשך מספר הקפות, עד שבפנייה 5 בהקפה השישית מרקז בולם מאוחר, ה-RCV213V משתולל בפראות, אבל מרקז מפעיל את קסמיו והקדמי שומר על קו פנימי. מרקז דוחף את האופנוע מול לורנזו ועם בלוק-פס מהגיהינום ועובר להובלה. אובדן המומנטום של לורנזו עולה לו בשני מקומות נוספים. לורנזו וה-GP17 נסוגים לאחור עד המקום השמיני. בהמשך לורנזו מתאושש ומנצל את ההתרסקות של פטרוצ'י ומסיים רביעי.

רוסי והאין אחיזה של הימאהה שלו נתקעים במרכז השדה. רוסי מסיים שמיני.

ויניאלס והמעט אחיזה שלו, זינק לאחור והתדרדר למקום ה-15, מתקדם עקב בצד אגודל לאורכו של המרוץ ומסיים במקום העשירי והמאכזב.

מרקז - מחלץ מקום שני
מרקז – מחלץ מקום שני

במהלך המרוץ נראה שפדרוסה וה-RCV213V מצליחים להתמודד בישורת עם הטיל האדום של דוקאטי מדגם GP17 של דובי. רק למראית עין. פדרוסה נאלץ לנצל 110% בלימה מאוחרת בפנייה 1 כנגד דובי, וכך אי אפשר לרכב מרוץ שלם. בהקפה ה-17 דובי נכנס בקלילות בקו הפנימי לפנייה 1, משלים עקיפה ופותח גז עד לניצחון. פדרוסה, ששחק את צמיגיו כנגד דובי, מאבד את המקום השני למרקז ומסיים שלישי. מרקז מחליט לא לדחוף ולהסתכן בהתרסקות שישית בסופ"ש אחד. מקום שני ועשרים נקודות אליפות יעשו פלאים למרוץ האליפות שלו.

דובי אמנם חיכה 166 מרוצים לניצחון יבש ראשון, אבל את השני הוא מנצח ברצף.

פדרוסה - שלישי
פדרוסה – שלישי

 

אחרית קטלוניה

ויניאלס מציל משהו עם מקום עשירי בקטלוניה. עם שלושה ניצחונות ומקום שני ויניאלס מוביל את טבלת האליפות עם 111 נקודות. דובי עם 50 נקודות בשני ניצחונות רצופים ממוקם שני עם 104 נקודות. מרקז אחרי שני מרוצים בהם הוא מתרסק ורק ניצחון בודד עם 88 נקודות. פדרוסה עם 84 נקודות ורוסי עם 83 נקודות. אחרי שבעה מרוצים הפער בין ויניאלס בחוד הטבלה לרוסי בחמישי עומד על 28 נקודות.

2016 הייתה מעניינת עם שלושה מתחרים – מרקז, רוסי ולורנזו, שתי יצרניות – הונדה וימאהה, ותשעה מנצחים שונים. 2017 אולי לא תעמיד תשעה מנצחים, אבל נכון לרגע זה יש לנו חמישה מתחרים – ויניאלס, דובי, מרקז, פדרוסה ורוסי, על שלוש יצרניות – ימאהה, דוקאטי והונדה.

שבועיים פחות יומיים לאסן. ניפגש.

רוסי - טייר אישיוז
רוסי – טייר אישיוז

תוצאות הסבב השביעי, קטלוניה

  1. אנדראה דוביציוזו
  2. מארק מרקז
  3. דני פדרוסה
  4. חורחה לורנזו
  5. יוהאן זרקו

טבלת האליפות לאחר הסבב השביעי

  1. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 111 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 104 נק'
  3. מארק מרקז, הונדה, 88 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 84 נק'
  5. ולנטינו רוסי, ימאהה, 83 נק'
דובי - מבסוט
דובי – מבסוט

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

cb500f-002

הונדה: מבצעי חודש אפריל

הונדה יוצאת במבצעים על 4 דגמי אופנועים וקטנועים פופולריים לחודש אפריל 2018; הונדה CB500F ב-41 אלף ש"ח ו-CBR500R ב-43 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO