דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP: רוסי בפער, מרקז מאבד סיכוי בסילברסטון
YGQQ9XMNM90WZ4YAOFGL

MotoGP: רוסי בפער, מרקז מאבד סיכוי בסילברסטון

מרוץ על הקצה, שבסופו ולנטינו רוסי חד כתער

25 רוכבים מונה הגריד של ה-MotoGP, מתוכם רק שישה רוכבים מחזיקים באמתחתם ניצחון במרוץ MotoGP. דובי ניצח מרוץ אחד מוכה גשם בדונינגטון, היידן ניצח שלושה מרוצים מתוכם שניים בלגונה סקה ואחד שייזכר לדורות באסן, כשקולין אדוארדס מתרסק בשיקיין האחרון. רוסי מחזיק ב-86 ניצחונות, לורנזו ב-38 ניצחונות, פדרוסה ב-26 ניצחונות ומרקז ב-22 ניצחונות. לזינוק בסילברסטון עמדו שלושה רוכבים עם סיכוי לאליפות: לורנזו – מוביל הטבלה, רוסי – עם מספר נקודות זהה, ומרקז שמפגר ב-52 נקודות אחרי צמד הרוכבים של ימאהה. השלישייה המדוברת מתחלקת לשני סגנונות שונים בדרך לנצח מרוצים. רוסי ומרקז מצד אחד ולורנזו בקצה השני של הסקאלה. באליפות כל כך צמודה, האופן בו המתמודדים נוהגים לנצח מרוצים עלול להיות משמעותי לגורל האליפות. לורנזו מחזיק ב-38 ניצחונות, רובם הושגו בסבבים מושלמים בהם לורנזו שלט במקצי האימון, הדירוג והמרוץ עצמו, וכמעט חצי מניצחונותיו הושגו כשהוא מוביל החל מהפנייה הראשונה ועד דגל השחמט. מנגד, רוסי את מרקז נוהגים לנצח מרוצים גם בסבבים שרחוקים מלהיות מושלמים. מרקז אמנם מדרג טוב מרוסי, אבל לשניהם יש קושי בזינוק. רוסי ומרקז שניהם ניצחו רק שני מרוצים כל אחד בהם הם הובילו מהפנייה הראשונה ועד דגל השחמט. בתנאים מיטביים לורנזו, כמעט, אינו ניתן לעצירה. בתנאים אחרים לורנזו מתקשה, בעוד רוסי ומרקז פורחים.

רוסי - תמיד היה טוב ברטוב
רוסי – תמיד היה טוב ברטוב

סילברסטון היה מרוץ בתנאים אחרים. שישי ושבת היו יבשים ובתנאים מושלמים, אבל לחימום הבוקר נפתחו ארובות השמיים. המרוץ הוכרז כיבש, אבל גשם שהחל לרדת מעט לפני הקפת החימום שלח את כל הרוכבים לפיטס, לאופנוע החלופי המותאם לגשם. מכיוון שכל הרוכבים נכנסו לפיטס לזינוק מקצה פיט-ליין, הונף דגל אדום על מנת שלא לסכן את הרוכבים בזינוק פרוע. אופנועים לגשם, גריד מחודש, הקפת חימום וזינוק.

מרקז מזנק היטב מעמדת הפול ואיתו לורנזו ופול אספרגרו. לורנזו יוצא ראשון מפנייה מס' 1, רוסי שומר על מיקום הגריד שלו ומתייצב רביעי, בעוד פדרוסה שזינק שלישי נשאב לאחור. מרקז מאבד שני מקומות במהלך ההקפה הראשונה לפול ולרוסי, רק על מנת לעקוף את שניהם לקראת תום ההקפה הראשונה. בהקפה השנייה רוסי עוקף את מרקז לשני ומושך את שניהם לעבר לורנזו שמוביל בחצי שנינה. עוד חצי הקפה, ובשתי פניות רצופות רוסי עוקף את לורנזו להובלה ומיד אחריו גם מרקז עוקף את לורנזו למקום השני. לורנזו ימשיך ויתקשה במשך המרוץ כולו, ויסיים רביעי תודות להתרסקויות של רוכבים אחרים כמו קראטשלאו ומילר. רוסי ומרקז משאירים את לורנזו מאחור ופותחים פער שבשיאו יגיע אל מעל שבע שניות. לורנזו מאבד את המקום השלישי לפדרוסה, פטרוצ'י ודובי, ומתדרדר עד למקום השישי. למזלו של לורנזו, צמד רוכבי טק-3, פול וסמית', מפגרים אחריו בכמעט שמונה שניות.

איזה אושר!
איזה אושר!

רוסי, שהיה ראשון בחימום הרטוב, קובע קצב מרוץ מהיר. מרקז נראה כיכול לקצב שקובע לרוסי. הלחץ המתמשך של רוסי גורם למרקז לרכב מעט מעבר למגבלות עד שמרקז מתרסק בהיי-סייד מוזר בפנייה מס' 1 בהקפה ה-13 של המרוץ. רוסי מאבד 5.5 שניות מהפער על פטרוצ'י במקום השני תוך מספר הקפות. 4 הקפות לתום המרוץ מצליח רוסי לעצור את מפולת הזמנים על 1.6 שניות. בהקפות הנותרות יהיה זה רוסי שיגדיל את הפער עד שהוא חוצה ראשון את דגל השחמט 3 שניות לפני פטרוצי, על הדוקאטי של פרמאק, במקום השני. את הפודיום סוגר דובי על הדוקאטי מפעל.

למרקז, עם התרסקות רביעית העונה, נסתם הגולל על הסיכוי לזכות באליפות שלישית רצופה ב-MotoGP. לרוסי, עם הניצחון הרביעי העונה, יתרון 12 נקודות על לורנזו. לורנזו, נעזר באלת המזל ומסיים רביעי תוך שהוא מצמצם נזקים. במרוץ לאליפות נותרו רוסי ולורנזו, צמד רוכבי ימאהה. בעוד רוסי מחולל פלאים, על לורנזו לקוות לסופי שבוע מושלמים.

הסבב הבא בעוד שבועיים במיזאנו. מסלולו הביתי ממש של רוסי. מנגד יעמוד הרקורד של לורנזו במיזאנו. לורנזו מעולם לא סיים מרוץ MotoGP במיזאנו במיקום הנמוך משני, מתוכם שלושה ניצחונות. רוסי ניצח שלושה מרוצים במיזאנו, כשהאחרון בעונה שעברה, אבל חווה גם קשיים והתרסקויות במסלולו הביתי. יהיה מעניין.

פטרוצ'י - פעם ראשונה בים
פטרוצ'י – פעם ראשונה בים

תוצאות הסבב ה-12, סילברסטון

 1. ולנטינו רוסי
 2. דנילו פטרוצ'י
 3. אנדראה דוביציוזו
 4. חורחה לורנזו
 5. דני פדרוסה

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-12

 1. ולנטינו רוסי, ימאהה, 236 נק'
 2. חורחה לורנזו, ימאהה, 224 נק'
 3. מארק מרקז, הונדה, 159 נק'
 4. אנדראה יאנונה, דוקאטי, 150 נק'
 5. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 120 נק'

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

236667

פייקס-פיק: האם הסתיים עידן האופנועים במרוץ?

התאונה הטרגית האחרונה שהתרחשה במרוץ הפייקס-פיק המפורסם, שבה נהרג רוכב דוקאטי קרלין דאן, עלולה לסיים את עידן מרוצי האופנועים על ההר

3 תגובות

 1. "רוסי – תמיד היה טוב ברטוב"
  רצינייים? בצעירותו אם היה משהו שרובי ידוע בו זה שהוא לא טוב ברטוב.
  זה שאחרי יותר מ- 10 שנים של תחרויות ואליפויות הוא התגבר גם על זה זה משהו אחר.

 2. הוא שאמרתי- לורזנו חמוץ ובכיין. כל פעם תירוץ אחר. פעם הספוג של הקסדה והפעם היו לו אדים בקסדה.
  כי שאר הרוכבים רכבו בשמש אביבית ומעליו רדף שבר ענן כל המירוץ.

 3. אחלה סקירה, בייחוד הנגיעה ההיסטורית.
  מה שכן, מאוד חסר בכתבה נפח על כל שאר הדברים שקרו במירוץ מעבר לעולם רוסי את מארקז את לורנזו.
  יש לנו את רדינג שהפציץ, פטרוצ'י שלקח שני (??) ומילר וקראטשלואו שהיה להם מירוץ חלומי עם סיכוי לפודיום עד שמילר סתם את הגולל.

  עד שסוף סוף יש מירוץ כזה פתוח ושונה, שווה להתעכב על כך. ולקוות שיהיו עוד כאלה :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO