דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP: רוסי מאבד עשתונות בספאנג
EBR8OSRQU6252RIQH94O

MotoGP: רוסי מאבד עשתונות בספאנג

רוסי מאבד עשתונות בקרב מול מרקז, ועל הדרך מאבד 4 נקודות אליפות יקרות ללורנזו

פדרוסה מנצח בספאנג בתצוגת רכיבה נפלאה. פול פוזישן בזינוק, הולשוט לפנייה 1, ומשם כל הדרך עד לדגל השחמט. לורנזו אמנם הצליח לצמצם את הפער ל-3/4 שנייה, אבל פדרוסה מנהל את המרוץ מהחוד, ובחציו השני של המרוץ מגדיל את הפער למעל שלוש שניות בקו הסיום.

פדרוסה - ניצחון מההולשוט אל דגל הסיום
פדרוסה – ניצחון מההולשוט אל דגל הסיום

לורנזו מזנק בינוני מהמקום הרביעי על הגריד, וביציאה מפנייה 1 מאבד שני מקומות ליאנונה ודובי רוכבי קבוצת דוקאטי, אבל בפנייה 4 לורנזו מבצע מהלך עקיפה מבריק שמותיר גם את יאנונה וגם את דובי מאחור. לורנזו, האיש עם המשימה, עוקף את רוסי על הבלמים לפני 1 כשרוסי מנסה, ללא הצלחה, לסגור לקו הפנימי. רוסי ולורנזו כמעט נוגעים האחד בשני, אבל לורנזו טס לפנים ומשאיר את רוסי מאחור. לורנזו, שרוכב בקצב מסחרר, נצמד למרקז. זה האחרון יוצא רחב בפנייה 4 ומשאיר את הדלת פתוחה ללורנזו למקום השני, שאותו הוא מחזיק גם בחציית קו הסיום.

לורנזו - מקטין את הפער מרוסי ל-7 נקודות בלבד
לורנזו – מקטין את הפער מרוסי ל-7 נקודות בלבד

שלוש הקפות לתוך המרוץ מתחיל מאבק חריף בין מרקז במקום השלישי לרוסי במקום הרביעי. המאבק החל כבר במסיבת העיתונאים ביום חמישי בטרם המרוץ, כשרוסי האשים את מרקז בכך שהוא מתערב באופן בוטה במאבק האליפות בין רוסי ללורנזו. למשך חמש הקפות מרקז ורוסי נאבקים בעוז על המקום השלישי תוך שהם עוקפים האחד את השני מספר רב של פעמים. המאבק בין רוסי למרקז על המסלול אגרסיבי באופן יוצא דופן. רוסי מסמן למרקז בידיו מספר פעמים, אולי בניסיון לגרום למרקז להפסיק את החתול והעכבר ולגרום לשניהם לרדוף אחרי לורנזו ופדרוסה. המאבק בין שני הניצים מגיע לרתיחה בפנייה 12 של ההקפה השביעית: רוסי על הבלמים נכנס לקו הפנימי בפנייה 12, מרקז לא מוותר ובהיפוך הכיוון לפנייה 13 עוקף את רוסי מבחוץ, עקיפה שנדונה לכישלון כי בכניסה לפנייה 14 לרוסי קו פנימי משל מרקז. רק שרוסי, במקום לחזור לגז ביציאה לישורת האחורית, מאט, מרחיב את קו המרוץ, נצמד למרקז ומפנה אליו את מבטו לא פעם אלא פעמיים. בנקודה זו נוצר מגע בין רוסי למרקז, כשבסופו מרקז מתרסק ופורש מהמרוץ. רוסי חוצה את קו הסיום במקום השלישי.

רוסי ומרקז - מלחמה!
רוסי ומרקז – מלחמה!

רוסי שוב מסיים על הפודיום, כשזו הפעם ה-15 מתוך 17 מרוצים ב-2015. רוסי מאבד רק ארבע נקודות אליפות ללורנזו, והפער בזינוק בוולנסיה יעמוד על 7 נקודות לטובתו. אבל רוסי במו ידיו פגע אנושות בסיכוי שלו לזכות באליפות ה-MotoGP ב-2015: נכון לכתיבת שורות אלה רוסי נמצא אשם על ידי מנהלת המרוץ בתקרית עם מרקז ונענש בשלוש נקודות עונשין. במילים אחרות, אם בערעור למוסדות ה-FIM לא יחול שינוי בעונשו, רוסי יזנק למרוץ בוולנסיה מהמקום האחרון בגריד. על מנת לזכות באליפות, ללא תלות בלורנזו, על רוסי לסיים במקום השני.

לורנזו עוקף את רוסי וסוגר את הדלת
לורנזו עוקף את רוסי וסוגר את הדלת

תוצאות הסבב ה-17, ספאנג

  1. דני פדרוסה
  2. חורחה לורנזו
  3. ולנטינו רוסי
  4. ברדלי סמית'
  5. קאל קראטשלאו

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-17

  1. ולנטינו רוסי, ימאהה, 312 נק'
  2. חורחה לורנזו, ימאהה, 305 נק'
  3. מארק מרקז, הונדה, 222 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 190 נק'
  5. אנדראה יאנונה, דוקאטי, 188 נק'

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

236667

פייקס-פיק: האם הסתיים עידן האופנועים במרוץ?

התאונה הטרגית האחרונה שהתרחשה במרוץ הפייקס-פיק המפורסם, שבה נהרג רוכב דוקאטי קרלין דאן, עלולה לסיים את עידן מרוצי האופנועים על ההר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO