דף הבית / חדשות / MotoGP תאילנד: מרקז אלוף
MotoGP-Thailand-2019-008

MotoGP תאילנד: מרקז אלוף

מארק מרקז עושה את הצפוי וזוכה באליפות השמינית שלו והשישית בקטגוריה הבכירה, והוא עושה את זה בסטייל עם עקיפה בפנייה האחרונה וניצחון מרשים

מארק מרקז לוקח את ההונדה RC213V של קבוצת רפסול דרך הייסייד אלים באימון חופשי 1 ששולח אותו לבית חולים, בניית סט-אפ לקצב מרוץ מהיר, עמדה מספר שלוש בגריד, עשרים וחמש הקפות בצמוד לפאביו קוארטררו הרוקי של קבוצת פטרונאס-ימאהה, עקיפה מתוזמנת היטב על כוח המנוע של ה-RC213V, פנייה אחרונה מושלמת שמכריחה את קוארטררו להיכנס מהר ולצאת לאט, ומרקז שחולף ראשון על פני דגל השחמט בבוריראם.

במספרים: אליפות מספר 8, מהן ארבע האחרונות ברצף, שאליהן מצטרפות עוד שתי אליפויות ב-MotoGP – הראשונה בעונת הרוקי שלו, אליפות ה-Moto2 ואליפות 125 דו"פ.

אליפות שמינית, מהן 6 בבכירה, מהן 4 רצופות!
אליפות שמינית, מהן 6 בבכירה, מהן 4 רצופות!

אנדראה דוביציוזו שרוכב על הדוקאטי GP19 של קבוצת המפעל יכול היה לדחות את הקץ לו היה מסיים לפני מרקז. דובי מדרג שביעי, מזנק לרביעי, ואיטי ממרקז בשליש שנייה להקפה.

קוארטררו, שכוכבו דורך לאחרונה, זוכה בעמדת הפול ומזנק היישר אל ההולשוט. מרקז מתקדם מקום אחד לשני על חשבון מאבריק ויניאלס שרוכב על היאמהה YZR-M1 של קבוצת המפעל מונסטר. מרקז מנצל את המנוע ואת הסליפסטרים בניסיון עקיפה מוקדם על קוארטררו שאינו צולח. ויניאלס, כהרגלו במרוצים האחרונים, חופר לעצמו בור של מספר שניות, כשאינו מצליח לעמוד בקצב המסחרר שקובעים קוארטררו ומרקז בחוד.

קוארטררו - ככה קרוב לניצחון ראשון
קוארטררו – ככה קרוב לניצחון ראשון

מארק מרקז יכול להסתפק במקום השני שבו רכב לאורך המרוץ, ואפילו במקום השלישי, על מנת לזכות באליפות. יכול, אבל לא רוצה. מרקז רוצה לזכות באליפות בקלאסה, תוך שהוא מנצח במרוץ האליפות שלו. על הדרך מרקז, כמו במיזאנו לפני כחודש, מזכיר לקוארטררו מי הבוס כשהוא דוחק אותו למקום השני בהקפה האחרונה לאחר שקוארטררו רוכב מרוץ קרוב למושלם.

בדוקאטי נסוגים מעט בחצי השני של העונה עם ניצחון בודד של דובי באוסטריה. מנגד, בימאהה ממשיכים להשתפר כשקוארטררו מצרף פודיומים לפול פוזישינים, ובברוריים ארבעת אופנועי ימאהה מדורגים בשמינייה המובילה, כשויניאלס סוגר את הפודיום בשלישי, מורבידלי שישי ורוסי שמיני.

ויניאלס - מחלץ פודיום
ויניאלס – מחלץ פודיום

בדוקאטי גם שאר הרוכבים יגעים. ג'ק מילר שרוכב על הדוקאטי של קבוצת פרמאק מדומם על הגריד, מזנק מהפיט ליין ומצליח לאסוף 2 נקודות אליפות כשהוא מסיים במקום ה-14. דנילו פטרוצ'י נאלץ לצלוח את מקצה הדירוג המוקדם Q1 ומדורג לזינוק במקום החמישי. זה מספיק לו לסיים במקום התשיעי. פטרוצ'י מתקשה לשחזר את היכולת שבשיאה זיכתה אותו בניצחון במוג'לו בתחילת העונה.

בסוזוקי מסיימים מרוץ טוב, כשצמד הרוכבים, אלכס רינס וחואן מיר, מביאים את ה-GSX-RR למקומות החמישי והשביעי בהתאמה.

דוביציוזו - עשה הכי טוב שאפשר
דוביציוזו – עשה הכי טוב שאפשר

בק.ט.מ ובאפריליה מתקשים, כשפול אספרגרו על גבי ה-RC16 הקטום מסיים במקום ה-13 ואנדראה יאנונה על גבי ה-RS-GP מסיים במקום ה-15.

מרקז חתם את האליפות, אבל מניסיוננו, בשלב הזה מרקז רוצה להמשיך ולנצח מרוצים או להתרסק בניסיון לנצח. ארבעה מרוצי מנה אחרונה לפנינו, כשמתוכם מוטגי, פיליפ איילנד וספאנג ברצף החל מיום ראשון 20.10, ואז למרוץ הסוגר בוולנסיה ב-17.11. השדה כולו ינסה את מזלו כנגד מרקז, ובהם קוארטררו שינסה לנצח בפעם הראשונה ב-MotoGP, ויניאלס שינסה להוסיף ניצחון לזה של אסן, דובי ואולי גם פטרוצ'י על גבי הדוקאטי, ואפילו רוסי שישמח לא לסיים עונה נוספת ללא ניצחון.

ככה זה התחיל
ככה זה התחיל

תוצאות הסבב ה-15 – תאילנד

 1. מארק מרקז
 2. פאביו קוארטררו
 3. מאבריק ויניאלס
 4. אנדראה דוביציוזו
 5. אלכס רינס

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-15

 1. מארק מרקז, הונדה, 325 נק'
 2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 215 נק'
 3. אלכס רינס, סוזוקי, 167 נק'
 4. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 163 נק'
 5. דנילו פטרוצ'י, דוקאטי, 162 נק'
 6. ולנטינו רוסי, ימאהה, 145 נק'
וככה זה הסתיים
וככה זה הסתיים

MotoGP-Thailand-2019-002

MotoGP-Thailand-2019-003

MotoGP-Thailand-2019-004

15 Tailandia GP 3, 4, 5 y 6 de octubre de 2019, circuito de Chang, Tailandia

15 Tailandia GP 3, 4, 5 y 6 de octubre de 2019, circuito de Chang, Tailandia

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Ducat-e-Bikes-001

דוקאטי ממשיכה להרחיב את ליין האופניים החשמליים

בדוקאטי ממשיכים להרחיב את ליין האופניים החשמליים ומציגים עוד שלושה דגמים עירוניים מתקפלים

תגובה אחת

 1. Avatar

  מסכים עם קובי ליאני לגמרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO