דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP תאילנד: מרקז – בפנייה האחרונה!
MotoGP-Buriram-2019-008

MotoGP תאילנד: מרקז – בפנייה האחרונה!

על המסלול החדש בתאילנד ימאהה מציגה את המרוץ הטוב ביותר שלה העונה, אבל הקרב האמיתי היה בין מרקז לדוביציוזו - קרב שנמשך עד לפנייה האחרונה של ההקפה האחרונה

תאילנד, פעם ראשונה. הרוכבים בחנו בבוריראם בטרום עונה, אבל המסלול היה צונן והדוקאטי GP18 טרם הבשיל לרמה הנוכחית. טמפרטורת סביבה מעל 30 מעלות ואספלט רותח מעל 50 מעלות שלחו את כל הרוכבים, הקבוצות והיצרנים אל הלא נודע.

באופן כה מפתיע, את מקצה האימונים הראשון מסיימים צמד רוכבי קבוצת המפעל של ימאהה במקומות הראשונים, כשויניאלס מהיר מרוסי ברבע שנייה. רוסי, שדירג במקום ה-18 בארגון, מזנק שני בבוריראם כשהוא איטי ממרקז רק ב-11 אלפיות השנייה. ויניאלס מדרג רביעי. ימאהה, שהובילו בסך הכול בחמש הקפות ב-2018, יותר ממכפילים את משך ההובלה שלהם כשרוסי יוביל את המרוץ מההקפה החמישית ועד ההקפה העשירית. לימאהה זה המרוץ הטוב ביותר העונה, כשויניאלס מסיים שלישי ורוסי רביעי. כל פעם טענו שהנה, ימאהה יוצאים מהבור. הפעם נמתין עוד מספר מרוצים ואולי אף לניצחון ראשון של הכחולים לפני שנכריז על תום המשבר.

מזנקים...
מזנקים…

אנדראה דוביציוזו והדוקאטי GP18 נכנסו לקצב כבר באימון חופשי 1 וכבשו את ראש טבלת הזמנים בשאר המקצים פרט לדירוג, שאותו דובי מסיים שלישי. בצד השני של הגראג' חורחה לורנזו עולה פצוע מההייסייד בארגון. בסיוע מנוע שנתפס הוא ממריא אל-על בכניסה לפנייה 3 באימון חופשי 2. לאחר ביקור בבית חולים לורנזו וג'יג'י דלינייה מחליטים לוותר לגמרי על המרוץ בבוריראם.

מארק מרקז מתקשה מעט באימונים, מתרסק בפנייה 4 בהקפה האחרונה של מקצה אימון חופשי 3 ונאלץ לצלוח את מקצה הדירוג המקדים Q1. מרקז פותר את הקשיים שלו באימון חופשי 4 והוא הרוכב הראשון, מאז הונהגה שיטת הדירוג הנוכחית, שכובש את עמדת הפול למרוץ לאחר שעבר במקצה הדירוג המקדים.

רוסי - הוביל למשך 5 הקפות
רוסי – הוביל למשך 5 הקפות

מרקז, רוסי ודובי מזנקים היטב. דובי מאבד מקום לרגע לקראטשלאו, אבל בתום ההקפה הראשונה סדר הזינוק נשמר. פדרוסה, שזינק שביעי, מקבל דחיפה קטנה בפנייה 1 ומוצא את עצמו חזרה על המסלול במקום ה-12. יאנונה והסוזוקי GSX-RR מאבד 4 מקומות בכוחות עצמו. זרקו משלים ארמדה של ימאהה כשהוא מזנק משמיני לשישי.

מרקז מוביל למשך מספר הקפות כשהוא מגביר את הקצב, עד שבהקפה הרביעית מרקז מאט במכוון ומאפשר לרוסי ולדובי לחלוף על פניו. רוסי מוביל את המרוץ כשדובי צמוד אליו. מרקז במקום השלישי עסוק בללמוד את הצמד המוביל לקראת מאבק שיתפתח בהקפות האחרונות. רוסי מאבד מעט אחיזה לאחר שש הקפות בחוד. דובי ומרקז חולפים על פניו, ובהמשך גם ויניאלס. זה האחרון אמנם היה קרוב, אבל מאבק איתנים מתרחש בין דובי על גבי הדוקאטי GP18 של קבוצת המפעל ומרקז על גבי ה-RCV213V של קבוצת המפעל רפסול-הונדה. ויניאלס ורוסי על גבי ה-YZR-M1 הרשמי של קבוצת מוביסטאר-ימאהה במקום השלישי והרביעי על מנת ליהנות מההפקר של המאבק בין דובי למרקז.

דובי ומרקז - מלחמה!
דובי ומרקז – מלחמה!

ארבע הקפות לתום המרוץ מרקז מחליט שהסתיים השיעור, צולל לקו הפנימי בפנייה 2 בקצה הישורת ויוצא רחב. ניתן האות לטנגו צמוד, כשפעם דובי מוביל ופעם מרקז קובע את הקצב. הקפה לתום המרוץ דובי צולל לפנייה 12 והאחרונה ודוחק את מרקז למקום השני. מרקז מוצא חריץ בפנייה 5 ולוקח את ההובלה מדובי. דובי צמוד למרקז לאורכה של ההקפה האחרונה, ושוב צולל לפנייה 12 כשהוא סוגר למרקז את קו המרוץ עם קו מעט פנימי יותר. דובי יוצא רחב ומרקז מהדק את הקו תוך כדי בלימה, פותח גז מוקדם מדובי, ועל קו מהיר יותר וחולף על-פני דגל השחמט עשירית השנייה לפני דובי.

למרקז היו שלושה קופים אדומים על הגב: הדוקאטי GP18, לורנזו ודובי. בקטאר מרקז שני לדובי, בברנו מרקז נכנע לדוקאטי ולדובי את לורנזו. באויסטריך מרקז שני ללורנזו. בארגון, על צמיגים גמורים, מרקז וה-RCV213V מכניעים את הדוקאטי GP18 ואת דובי כשהם פותחים פער קטנטן אבל עקבי שלא מאפשר לדובי עקיפה.

עוד רגע זה יתהפך
עוד רגע זה יתהפך

בבוריראם מרקז גובר על דובי טקטית, כשהוא מכריח את האחרון לניסיון של הכול או מקום שני. מרקז, שחטף בראש מדובי בפנייה האחרונה באויסטריך ובמוטגי ב-2017 ובמרוץ פתיחת העונה בקטאר, מראה לדובי שלא כל פנייה אחרונה חוסן.

מרקז בשליטה מוחלטת. ניצחון במוטגי יבטיח למרקז את תואר האליפות. דובי חייב שלוש נקודות יותר ממרקז במוטגי על-מנת לדחוק את הקץ לפיליפ איילנד.

ייקח את האליפות כבר במוטגי?
ייקח את האליפות כבר במוטגי?

תוצאות הסבב ה-15 – בוריראם, תאילנד

  1. מארק מרקז
  2. אנדראה דוביציוזו
  3. מאבריק ויניאלס
  4. ולנטינו רוסי
  5. יוהאן זרקו

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-15

  1. מארק מרקז, הונדה, 271 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 194 נק'
  3. ולנטינו רוסי, ימאהה, 172 נק'
  4. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 146 נק'
  5. חורחה לורנזו, דוקאטי, 130 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

WSBK-Imola-2019-002

WSBK: הסתיים רצף הניצחונות של דוקאטי

אחרי בליץ פתיחת העונה של המדהים של דוקאטי בסופרבייק העולמי, יש מנצח חדש-ישן - ג'ונתן ראיי והקוואסאקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO