דף הבית / חדשות / WSBK אימולה: צמד ניצחונות לדיוויס וצמד דגלים אדומים
WSBK-Imola-2017-007

WSBK אימולה: צמד ניצחונות לדיוויס וצמד דגלים אדומים

צ'אז דיוויס שולט באופן מוחלט באימולה ומנצח בשני המקצים; בשניהם, אגב, הונפו דגלים אדומים

אמ;לק: צ'אז דיוויס 2 רמות מעל כולם באימולה וחוזר למקום השני בטבלה, אך למרות זאת ראיי מגדיל את הפער בצמרת. תאונה מחרידה בשבת מסיימת את המקצה הראשון כשרק במזל אף רוכב לא נהרג. הונדה עדיין לא בכיוון, אך לאון קמיאר חוזר לחיים באיטליה.

דיוויס שולט בזמנים ביד רמה ובפער ניכר לאורך האימונים, אך את הפול פוזישן הוא לוקח בהפרש של 32 אלפיות בלבד מסייקס. אחריהם ראיי, ורביעי מפתיע ללאון קמייר.

צ'אז דיוויס - 2 רמות מעל כולם
צ'אז דיוויס – 2 רמות מעל כולם

דגל אדום הונף ביום שבת בהקפה ה-13 מתוך 18 אחרי שהאפריליה של יוג'ין לאברטי טס אל תוך קיר בטון, התפוצץ ועלה באש. מגע בין לאברטי לגלגל האחורי של אלכס לואז גורם לכנף הקדמית של האפריליה להישבר ולהיתקע בקאליפר, מה שמנע מהרוכב האירי לבלום לקראת הפנייה הבאה. למרבה המזל הרוכב מספיק לנטוש בזמן ובכך להימנע מפציעה קשה ואולי אף חמור מכך. סיומו של המרוץ הראשון מוכרז והתוצאות נקבעות לפי סיום ההקפה ה-12.

גם במקצה השני שלמחרת הונף דגל אדום, הפעם בהקפה הראשונה. תקלה באופנוע של איירטון בדוביני משאירה כמויות נכבדות של שמן על המסלול.

דגלים אדומים וצמד ניצחונות לדיוויס
דגלים אדומים וצמד ניצחונות לדיוויס – אימולה

אופנוע ירוק אחד, השייך לג'ונתן ראיי, עמד על הפודיום במקצה הראשון, רחוק 6.7 שניות מדיוויס שניצח. אופנוע ירוק אחר, של סייקס, לא הצליח להשיג את הדוקאטי של מארקו מלאנדרי שסיים לפניו במקום השלישי. במקצה השני היה זה סייקס שאייש את המקום השלישי על הפודיום בזמן שהשניים הראשונים שוב היו דיוויס וראיי.

רוכבי קבוצת קוואסאקי; ראיי מגדיל את הפער
רוכבי קבוצת קוואסאקי; ראיי מגדיל את הפער

קסדה צהובה, איתה רוכב חאבי פורס, חצתה את קו הסיום במקום החמישי במקצה הראשון ובמקום הרביעי במקצה השני – כשלאורך מרבית המרוץ מלאנדרי על דוקאטי המפעל צמוד אל פורס הרוכב על גבי דוקאטי לוויין של קבוצת בארני, עד לקו הסיום, אך ללא יכולת לעקוף את פורס. הישג מרשים לספרדי.

אחד המסלולים אימולה
אחד המסלולים אימולה

צבעים של תקווה. קשה לתאר אותם בדיוק, אבל נראה היה שהם חזרו ללחייו של לאון קמיאר הבריטי וה-MV אגוסטה שלו. אחרי המקום הרביעי בדירוג, קמיאר מסיים שישי במקצה הראשון, מה ששם אותו בעמדת זינוק מצוינת ביום ראשון למקצה השני כשהוא מזנק מהמקום השלישי, ממנו הוא מצליח להתמקם שני למשך 2 הקפות כשהוא שומר על קצב מרוץ גבוה, אלא שבהקפה השלישית הוא מתרסק בפנייה מס' 12 ומסיים את המרוץ. ועדיין, טוב לראות את קמיאר חוזר לקדמת הבמה ומוסיף קצת אקשן לסדרה. נקווה לראות אותו שם גם בהמשך.

WSBK-Imola-2017-008

תוצאות הסבב ה-5

מקצה 1

 1. צ'אז דיוויס
 2. ג'ונתן ראיי
 3. מרקו מלאנדרי

מקצה 2

 1. צ'אז דיוויס
 2. ג'ונתן ראיי
 3. טום סייקס

טבלת האליפות בתום סבב מספר 5

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 235 נק'
 2. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 161 נק'
 3. טום סייקס, קוואסאקי, 160 נק'
 4. מרקו מלאנדרי, דוקאטי, 124 נק'
 5. אלכס לואז, ימאהה, 94 נק'

הסבב הבא יתקיים בדונינגטון פארק (אנגליה) בסוף השבוע של ה-28.5.

אופס... התפלקה לנו התמונה...
אופס… התפלקה לנו התמונה…

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

55106_Haaker-Husq2019-Cudby-010

בהוסקוורנה חוגגים 100 אליפויות עולם

בהוסקוורנה מציינים את המספר העגול של 100 אליפויות עולם המתפרשות על פני 59 שנות מרוצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO