דף הבית / חדשות / WSBK: אליפות חמישית ברציפות לג'ונתן ראיי
Raes-5th-championship-003

WSBK: אליפות חמישית ברציפות לג'ונתן ראיי

ג'ונתן ראיי וקוואסאקי סימנו שיא חדש בעולם הסופרבייק העולמי: 5 אליפויות רצופות!

ג'ונתן ראיי, הרוכב האירי בן ה-32, קבע שיא ייחודי בכל ענף ספורט באשר הוא, בטח ברמות הגבוהות ביותר של מרוצי האופנועים. ב-11 עונותיו באליפות, ראיי, יחד עם הקוואסאקי ZX-10RR שלו, עמדו על המדרגה הגבוהה ביותר בסוף העונה בעונות 2015, 2016, 2017, 2018 ועכשיו גם ב-2019.

ג'ונתן ראיי חוגג אליפות חמישית ברציפות
ג'ונתן ראיי חוגג אליפות חמישית ברציפות

בשליש הראשון של העונה נראה שקמו רוכב וקבוצה שיכולים להפיל את ראיי מהכס, כשחזינו בבליץ המדהים שהפגינו דוקאטי ואלבארו באוטיסטה (גם כאן). הדומיננטיות הייתה כל-כך ברורה, שהמארגנים הגבילו את תקרת הסל"ד של הדוקאטי על מנת לאזן את השדה. זה עזר חלקית, אולם באוטיסטה המשיך לנצח. ראיי ניסה כמיטב יכולתו, אך נראה שזה פשוט לא העונה שלו. מהרגע שראיי הפך או החזיר את הסדר על כנו, באוטיסטה לא עמד בלחץ ואיבד את כל המהירות שהייתה מבטיחה לו ולדוקאטי אליפות בעונה הראשונה של הפניגאלה V4R – שנבנה בדיוק עבור זה.

בסבב האחרון, שנערך במסלול מגני-קור שבצרפת, השיג ראיי את הפער שהוא זקוק לו על-מנת להבטיח את האליפות. את שני המרוצים הראשונים ניצח הרוכב הטורקי טופרק ראזגאטליגלו על-גבי הקוואסאקי ZX-10RR – אגב, זהו ניצחון ראשון לרוכב טורקי – שעובר לשורות ימאהה בעונת 2020 – באליפות הסופרבייק העולמית (נקודה להרהר בה כשטורקיה כל-כך קרובה אלינו, גיאוגרפית לפחות). האליפות הוכרעה במרוץ השלישי ברגע שבאוטיסטה ודוקאטי התרסקו בניסיון למנוע תאונה עם מנצח שני המרוצים. ראיי ניצח ופתח פער נקודות גדול שמבטיח את האליפות בשני הסבבים שנותרו.

נקודה למחשבה: לאורך כל ה'משבר', מחנה ראיי וקבוצת קוואסאקי הראו שקט תעשייתי מוחלט, עם הפגנת בטחון ברוכב ובקבוצה. גם כשהפער עמד על 61 נקודות, לא שמענו – לפחות לא מעל פני השטח – ביקורות, סכינים או הספדים. לעומת זאת, ברגע שהתוצאות היו לרעת קבוצת דוקאטי והרוכב החדש (בסדרה לפחות) באוטיסטה, המערבולות אצל האיטלקים היו כל-כך חזקות שבאוטיסטה בעונה הבאה כבר ירכב בשורות הונדה ולא ימשיך עם דוקאטי. האדומים השקיעו ממון רב באופנוע ובקבוצה עם אג'נדה אחת ברורה – אליפות. הירוקים לעומת זאת הראו איך קבוצה מקצוענית – בכל ענף ספורט – אמורה להתנהל. אגב, ציינו שראיי קבע שיא חדש. מחזיק השיא הקודם יחד איתו – 4 אליפויות, אך פה לא ברצף – היה קארל פוגרטי על… כן – דוקאטי… אאוץ'.

Raes-5th-championship-001

Raes-5th-championship-005

Raes-5th-championship-006

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

BMW-M1000RR-005

הוסקוורנה: ה-FS450 משתדרג ל-2021

הוסקוורנה מציגים לשנת 2021 גרסה משופרת של מכונת הסופרמוטו המקצועית למסלול - ה-FS450

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO