דף הבית / חדשות / WSBK: אליפות שנייה ברציפות לראיי בקטאר
wsbk-losail-008

WSBK: אליפות שנייה ברציפות לראיי בקטאר

ג'ונתן ראיי זוכה באליפות שניה ברציפות בסבב האחרון של העונה; דיוויס עם צמד ניצחונות נוסף

למרות שדיוויס היה המהיר ביותר באימונים, את הפול לוקח ג'ונתן ראיי בפעם השנייה שלו העונה, כשהוא מקדים את היידן ואת דיוויס שיזנקו משני המקומות הבאים אחריו בהתאמה. סילבן גינטולי ממשיך להשתפר מאז חזר מפציעה וממוקם רביעי על הגריד, ואחריו טום סייקס, שגם במהלך יום האימונים הראשון נראה כמתקשה מעט למצוא את הקצב הנכון במסלול הקטארי. לאון האסלם, שחזר העונה לרכב בסופרבייק הבריטי, בהופעת אורח כרוכב של קבוצת פדרצ'יני על קוואסאקי נוסף לצידו של הרוכב המקומי אל-סולאטי.

אין כמו קטאר בלילות
אין כמו קטאר בלילות

מקצה ראשון

המרוץ בן 17 ההקפות יוצא לדרך וזינוק מעולה של ג'ונתן ראיי מאפשר לו להגיע ראשון להולשוט, אך עוד לפני היציאה מהפנייה הוא נעקף על-ידי דיוויס והיידן ומיד מחזיר עקיפה על האחרון כדי להיצמד אל דיוויס, שכהרגלו מתרחק במהירות מכל שאר הרוכבים. אלא שהפעם, בניגוד למרוצים רבים שבהם הדוקאטי נעלם מעיני יריבו כבר מן הפתיחה, ראיי מצליח להישאר כמעט צמוד אליו בעשר ההקפות הראשונות של המרוץ. לאחר מכן הקוואסאקי לא מצליח לשמור על הקצב הגבוה, והפער מן המקום הראשון מתחיל לגדול. דיוויס אמנם מסיים ראשו,ן אך ראיי שמסיים שני זוכה באליפות השנייה ברציפות שלו, והוא הראשון לעשות זאת מאז שנת 1999.

ניקי היידן מאבד גובה גם הוא כשהוא נעקף תחילה על-ידי הימאהה של גינטולי שעולה למקום השלישי על חשבון ההונדה ובכך זוכה בפודיום ראשון העונה עבור קבוצת ימאהה. בהקפה האחרונה זהו סייקס שדוחק את היידן אל עבר המקום החמישי בעודו נלחם על נקודות חשובות מבחינתו בניסיון להגן על המקום בטבלת האליפות בה הוא ממוקם שני.

דיוויס מנצח, ראיי אלוף
דיוויס מנצח, ראיי אלוף

מקצה שני

המרוץ השני נפתח כשניקי היידן נאלץ לזנק מהפיטס אחרי שמוקדם יותר באותו היום נאלץ לחרוג ממכסת המנועים המותרת בעונה. לאחר מאבק בין ראיי לדיוויס בפתיחה, ידו של האלוף הטרי על העליונה בתום ההקפה הראשונה, אלא שבהקפה השנייה ראיי יוצא ממהסלול בפנייה מספר 1 ומצליח לחזור למרוץ כשהוא ממוקם 13 בלבד. בהקפה השמינית המרוץ מופסק בדגל אדום לאחר שאופנועו של הרוכב המקומי אל-סולאטי עולה באש. כעבור 15 דקות המרוץ מתחדש עם זינוק מספר 2 לעשר הקפות נוספות כשדיוויס, סייקס וגינטולי מזנקים כעת מן השורה הראשונה ואילו ראיי מזנק מסוף השורה השלישית כשהוא ממוקם 9, ותוך שהוא מנסה לשפר לפנים בכדי לצמצמם נזקים הוא גם קובע שיא הקפה חדש. כעבור 2 הקפות ראיי ממוקם כבר שלישי וצמוד לחברו לקבוצת KRT, כשהשניים עוקפים אחד את השני שוב ושוב בכל הזדמנות, עד אשר ראיי מצליח לעקוף ולהתרחק מסייקס בכדי להתחיל לסגור את הפער מדיוויס.

בשלב הזה של המרוץ דיוויס מקדים את סייקס בטבלת האליפות ב-2 נקודות. על אף שהוא יכול לנסות ולהילחם עם דיוויס על המקום הראשון במרוץ האחרון של העונה, ראיי מוותר על כך, ובהקפה האחרונה של המרוץ, כשסייקס מאחוריו, רחוק ממנו בכמעט 4 שניות, הוא מחליט במחווה יוצאת דופן להאט ולאפשר לחבור לקבוצה לסיים לפניו ובכך לסיים את העונה במקום השני.
רביעי חוצה את הקו סילבן גינטולי, ובמקום החמישי מסיים לאון האסלם בהישג מרשים למדי.

בוא אחשלי, תעבור
בוא אחשלי, תעבור

טבלת האליפות בתום עונת 2016

  1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 498 נק'
  2. טום סייקס קוואסאקי, 447 נק'
  3. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 445 נק'
  4. מייקל ואן דר מארק, הונדה, 267 נק'
  5. ניקי היידן, הונדה, 248 נק'

העונה הסתיימה, ג'ונתן ראיי זוכה באליפות שנייה ברציפות, אך נראה כי יהיה לו קשה מאוד להגן על התואר עונה נוספת ברצף. אנחנו בפול גז נמשיך לעקוב ולסקר עבורכם את אליפות הסופרבייק העולמית גם ב-2017!

אלוף, בפעם השנייה ברציפות; נתראה בעונה הבאה!
אלוף, בפעם השנייה ברציפות; נתראה בעונה הבאה!

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

Metro Motorica

מטרו פותחת סניף ייעודי לאופנועי בטא

הסוכנות הוותיקה מוטוריקה שבהוד השרון משנה את פניה, והופכת מסוכנות ק.ט.מ לסוכנות הדגל של בטא בישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO