דף הבית / חדשות / WSBK אסן: ראיי וקוואסאקי מנצחים, דוקאטי פורשים
WSBK-ASSEN-2017-012

WSBK אסן: ראיי וקוואסאקי מנצחים, דוקאטי פורשים

ראיי עם ניצחון 7 מתוך 8 מרוצים; תקלה בדוקאטי מונעת מדיוויס אפשרות לניצחון במקצה הראשון

אחרי שבסבב הקודם הדוקאטי של פורס עלה באש, שוב תקלה מביכה של היצרן האיטלקי: דיוויס, שמוביל במרבית שלבי המרוץ הראשון, נאלץ לפרוש בהקפה האחרונה בשל תקלה באופנוע המפעל שמונעת ממנו לנסות ולזכות במרוץ ביום שבת.

אמ;לק: ג'ונתן ראיי עובד קשה כדי להשיג עוד ניצחון כפול, צ'אז דיוויס פורש בשל תקלה בהקפה האחרונה של המרוץ הראשון ולא מוצא סט-אפ מתאים במרוץ השני, סייקס מתחיל להראות סימני התאוששות ועוקף את דיוויס בטבלה. בראדל והונדה מסיימים במקום השישי במרוץ הראשון בהישג הטוב ביותר שלהם מאז תחילת העונה.

את מקצה הדירוג מסיים ראשון ג'ונתן ראיי כשהוא שובר את שיא ההקפה המהירה של לוריס באז מ-2014 בכמעט שנייה שלמה, אך נענש על מה שנראה כמו חסימה בלתי חוקית על דיוויס בהקפה האחרונה של סופרפול 2 ומזנק רביעי. את מקומו על הגריד תופס סייקס שמזנק ראשון וצמד הדוקאטי אחריו.

אסן. חלום של מסלול!
אסן. חלום של מסלול!

קוואסאקי: במקצה הראשון ראיי מנצח אחרי קרב צמוד בהקפות האחרונות עם דיוויס, עד להקפה האחרונה בה הדוקאטי פורש בשל תקלה. סייקס מסיים בשני בודד, 4.5 שניות אחרי ראיי ו-13 שניות לפני מלאנדרי שסוגר את תמונת הפודיום. במקצה השני סייקס שבמקום השני שומר על ראיי בטווח של עשיריות בודדות לאורך כל המרוץ, וביציאה מהפנייה האחרונה לפני דגל השחמט כמעט מצליח לעקוף חברו לקבוצה, אך ראיי בפוטו-פיניש מקדים אותו ברבע עשירית השנייה.

ראיי מסיים את מרוצו ה-200 בניצחון שני באותו סוף שבוע וניצחון מספר 11 בסך הכל במסלול באסן. סייקס עוקף את דיוויס בטבלת האליפות, וכשהוא מתאושש מהמחלה שתקפה אותו בשבועות האחרונים נראה כמי שיכול בהחלט לאיים על תואר האליפות העונה.

ראיי - 11 מ-12
ראיי – 7 מ-8

דוקאטי: כאמור, דיוויס מסיים את המרוץ הראשון ללא נקודות ומשאיר את המקום האחרון על הפודיום לדוקאטי מפעל אחר, כשמלאנדרי זוכה מן ההפקר אך רחוק מלהרשים. במרוץ השני זהו מלאנדרי שמסיים ללא ניקוד כשהוא מתרסק, ואילו דיוויס לא מצליח לשחזר את היכולת מהמרוץ הראשון ומסיים במקום השלישי, רחוק 5 שניות מהשניים שמלפנים.

דיוויס - באסוש!
דיוויס – באסוש!

ימאהה: בזינוק בשבת נוצר מגע בין שני רוכבי המפעל של ימאהה, מה שגורם לואן דר מארק לצאת מהמסלול ולרדת למקום האחרון. בהמשך שניהם מתרסקים וימאהה מסיימת את היום הזה ללא נקודות. ביום המחרת מצליחים הרוכבים בכחול לשפר את מאזנם ומסיימים במקומות 5-4, כשההולנדי המקומי מצליח אף לאיים על המקום השלישי של דיוויס לפרקים.

ימאהה - אפס נקודות באסן
ימאהה – 4-5 ביום השני

הונדה: בראדל מסיים את המקצה הראשון במקום ה-6 ומצליח לשמור על מידה מסוימת של אופטימיות בקבוצת המפעל של הונדה בזמן שהיידן מסיים רק במקום ה-14, 50 שניות (!) מהמקום הראשון. אלא שההישג של הגרמני מגיע בעזרתם של מספר רוכבים שלא מצליחים לסיים, ובמקצה השני שני הרוכבים חוזרים למקומות היותר מוכרים להם, כשהיידן מסיים 9 וחברו לקבוצה מגיע אחריו. כמו שזה נראה כרגע, מישהו בהונדה יצטרך לספק הסברים ליכולת הבלתי משכנעת של האופנוע החדש והמשוכלל שהחברה השקיעה זמן וכסף רב בפיתוחו. לנו כצופים נשאר לקוות שצוות הפיתוח של הקבוצה יצליח למצוא את הדרך להפוך את הפיירבלייד לתחרותי יותר.

WSBK-ASSEN-2017-015

תוצאות מקצה 1

 1. ג'ונתן ראיי
 2. טום סייקס
 3. מרקו מלאנדרי

תוצאות מקצה 2

 1. ג'ונתן ראיי
 2. טום סייקס
 3. צ'אז דיוויס

WSBK-ASSEN-2017-018

טבלת האליפות בתום סבב מספר 4

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 195 נק'
 2. טום סייקס, קוואסאקי, 131 נק'
 3. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 111 נק'
 4. מרקו מלאנדרי, דוקאטי, 97 נק'
 5. אלכס לואז, ימאהה, 76 נק'

הסבב הבא יתקיים באימולה (איטליה) בסוף השבוע של ה-14.5.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

Enduro-3-Pazael-007

אליפות ישראל באנדורו, סבב 3 – פצאל

מסלול פצאל המאובק אירח את הסבב השלישי של עונת 2018 באליפות ישראל באנדורו; כרבע מתוך 99 המתחרים היו ילדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO