דף הבית / חדשות / WSBK: ג'ונתן ראיי שולט גם בתאילנד
WSBK-Chang-010

WSBK: ג'ונתן ראיי שולט גם בתאילנד

ג'ונתן ראיי ממשיך את המומנטום מ-2 העונות הקודמות ושולט באופן מוחלט במסלול צ'אנג בתאילנד עם מאזן מושלם

אמ;לק

ג'ונתן ראיי עולה על המטוס מתאילנד מרוצה אחרי עוד תצוגת תכלית עם סופרפול וניצחון כפול. דוקאטי נראים טוב אבל מאבדים נקודות מיותרות, ימאהה, בדגש על אלכס לואז, נמצאים בדרך הנכונה, ובהונדה עדיין מחפשים את הנוסחה.

אמ;לק: ג'ונתן ראיי שולט
אמ;לק: ג'ונתן ראיי שולט

מזכיר את העונות הקודמות

מה שנראה היה בסבב הראשון כהבטחה לעונה הצמודה ביותר מזה שנים, לא התממש הפעם כשהסבב התאילנדי במסלול צ'אנג הזכיר לצופים את העונות הקודמות בהן רוכבי המפעל של דוקאטי וקוואסאקי בורחים מלפנים ומשאירים ליתר להילחם על השאריות.

ג'ונתן ראיי, שעל אף האליפות השנייה שלו ברציפות נראה היה בחצי השני של העונה הקודמת כמי שלא יכול לצ'אז דיוויס והדוקאטי, ממשיך בינתיים את פתיחת העונה החיובית שלו עם סופרפול שני ברציפות ו-100% הצלחה במרוצים.

בהמשך לשיאים אחרים וכחלק מביסוס מעמדו כרוכב ששמו עוד יוזכר רבות בעתיד בכל הקשור לאליפות הסופרבייק, ראיי קובע שיא מסלול בדירוג ושיא לזמן הקפה במרוץ השני, והוא גם הראשון מאז 2003 להשלים 4 נצחונות רצופים מפתיחת העונה, ועוד הזרוע נטויה.

קוואסאקי, דוקאטי, קוואסאקי
קוואסאקי, דוקאטי, קוואסאקי

מקצה 1

ראיי כאמור מזנק מהמקום הראשון עליו הוא שומר לאורך המרוץ כולו כשהוא מגדיל בעקביות את הפער מיריביו. מלאנדרי, סייקס ודיוויס בעקבותיו, כשמאחוריהם צמד רוכבי המפעל של ימאהה. דיוויס רואה שסייקס מעכב אותו בזמן שראיי מתרחק מלפנים, ועוקף אותו בדרך לעשות את אותו הדבר לחברו לקבוצה, מרקו מלאנדרי. כל הארבעה מלפנים ממשיכים באותו הסדר, עד שטום סייקס שבמקום הרביעי מריח הזדמנות לפודיום; בהקפה האחרונה הוא נצמד לגלגל האחורי של מלאנדרי, ובפנייה האחרונה לפני קו הסיום מצליח לצאת ראשון ולחטוף את המקום השלישי מידיו של האיטלקי.

ראיי - מאזן מושלם, 100 מ-100
ראיי – מאזן מושלם, 100 מ-100

מקצה 2

ראיי ודיוויס משגרים עצמם מהשורה השלישית ומיד משפרים קדימה חמישה מקומות כל אחד, כשלפניהם מלאנדרי ולואז, כשאת האחרון הם עוקפים גם כן. דיוויס ברכיבה אגרסיבית מגיע מהר מדי לפנייה מס' 3 בדריפט ארוך, שאותו הוא מסיים באיבוד הקדמי. הוא חוזר למרוץ כשהוא במקום ה-20, מרחק חצי דקה לערך מהמקום הראשון. למזלו, דגל אדום מונף בעקבות היי-סייד של סוואדורי, וזינוק מחדש בשילוב החלקות נוספות ותקלות מכאניות עוזרים לו לצמצם נזקים ולסיים במקום השישי. סייקס שוב גונב למלאנדרי מקום אחד, שוב בפנייה האחרונה לפני דגל השחמט, ומסיים במקום השני. לואז עם רביעי מכובד.

ככה תיראה גם עונת 2017?
ככה תיראה גם עונת 2017?

טבלת האליפות בתום סבב מספר 2

  1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 100 נק'
  2. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 70 נק'
  3. טום סייקס, קוואסאקי, 62 נק'
  4. אלכס לואז, ימאהה, 49 נק'
  5. מרקו מלאנדרי, דוקאטי, 45 נק'

הסבב הבא יתקיים באראגון בסוף השבוע של ה-31.3.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

Honda-CRF450L-Launch-019

חדש בארץ: הונדה CRF450L

ה-CRF450L, הדו-שימושי הקרבי של הונדה הבנוי על-בסיס ה-CRF450R, הגיע ארצה; המחיר: 68 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO