דף הבית / חדשות / WSBK גרמניה: דיוויס מנצח, ראיי רץ קדימה
WSBK-RdGer-2017-007

WSBK גרמניה: דיוויס מנצח, ראיי רץ קדימה

ג'ונתן ראיי מגדיל את הפער מהמקום השני למרות ניצחון כפול של דיוויס, והוא קרוב לאליפות נוספת

אמ;לק: אחרי פגרה של חודש וחצי דיוויס שוב חוזר במוטיבציית שיא, כמו בשנה שעברה. הפעם הוא מנצח בצורה עקבית ומשכנעת את שני המרוצים בגרמניה, אבל עדיין רחוק 105 נקודות מהמקום הראשון. ראיי מסיים פעמיים במקום השני ומתרחק מסייקס שמסיים שלישי ורביעי. מלאנדרי מסיים באותם המקומות, רק בסדר הפוך.

זה האמ;לק
זה האמ;לק

הסיכויים

הסבב התשיעי לא סיפק קרבות חוד מסמרי שיער, אבל הוא בהחלט העלה בקרב מי שעוקב אחרי הסדרה לא מעט תהיות לגבי הסיכויים האפשריים שגורל האליפות יוכרע במרוץ האחרון של העונה. ג'ונתן ראיי, האלוף בשנתיים האחרונות, מוביל כעת ב-70 נקודות על חברו לקבוצת קוואסאקי טום סייקס. זה האחרון מתמודד על המקום הראשון כמעט בכל מרוץ, אבל לאט לאט מתרחק מתואר אליפות שני בקריירה. כשבקופה נותרו עוד 200 נקודות אליפות, צ'אז דיוויס צריך לקוות שראיי לא ישיג יותר מ-94 נקודות ב-8 מרוצים עד סוף העונה, בזמן שהוא בעצמו צריך לנצח את כל הנותרים.

זה אומר פחות מ-12 נקודות לסבב בממוצע, כלומר מקומות 5 ומטה, בזמן שראיי לא סיים העונה אף מרוץ שבו חצה את קו הסיום במקום שאינו על הפודיום (פעם אחת לא סיים כלל). מצד שני, לסטטיסטיקה יש נטייה 'להתיישר' בדרך כלל, ובשתי העונות האחרונות ראיי סיים לקראת העונה במקומות נמוכים יותר ביחס לחלקן הראשון, והשיג בממוצע קצת פחות נקודות – ועדיין, הוא לקח בעונות הללו 2 אליפויות עם האופנוע שעליו הוא רוכב גם העונה.

ראיי - ככה קרוב
ראיי – ככה קרוב

הקלפים

3 רוכבי 'וויילד קארד' לקחו חלק בסבב הגרמני העונה: דווידה ג'וליאנו, רוכב המפעל של דוקאטי בשנתיים החולפות, מילא הפעם את המושב הריק בקבוצת המפעל של הונדה, אך היה רחוק מלהרשים, כשעיקר האשמה לא בו. רוכב המפעל של הונדה, שטפן בראדל, נפצע באימון ביום שני ולא השתתף במרוץ ביום שבת, אך ביום ראשון עלה להתחרות מול הקהל הביתי וסיים במקום ה-13 שבעונות אחרות היה כנראה מאכזב מאוד את קבוצתו, אך לאור העונה הגרועה של הונדה, 3 נקודות יותר טובות מכלום.
רוכב נוסף שחוזר לביקור הוא מרקוס רייטרברגר, שהתחרה בעונה שעברה ובתחילת העונה הנוכחית בקבוצת אלתיאה-ב.מ.וו, איתה רכב גם בסוף השבוע האחרון, ופרש לפני מספר חודשים בשל פציעה מהעונה שעברה שממנה התקשה להחלים. רייטרברגר הציג רכיבה טובה ותחרותית, וסביר להניח שבעונה הבאה כבר יחזור להתחרות באופן מלא. הרוכב השלישי שהצטרף לסבב הוא שקופק הפולני בן ה-42, רכוב על גבי אופנוע הימאהה R1 הפרטי שלו, כפי שהתחרה מספר פעמים בעבר.

היוש
היוש

המסלול

'לאוזיצרינג' רק חזר להשתתף בסדרה בעונה שעברה אחרי הפסקה ארוכה, וכבר יוצא לחופשה בלתי מוגבלת לאחר שנרכש על-ידי חברה פרטית שהחל משנה הבאה תבצע בו ניסויים בתחום הבטיחות. לאור מצב האספלט במסלול, שהיה מלא בגבשושיות ומהמורות שהרוכבים הרבו להתלונן עליהן, כנראה שלא היה מי שהצר על הפרידה ממנו. טרם נקבע איזה מסלול יחליף אותו בעונה הבאה, אולם סבירות גבוהה לכך שגם הוא יהיה אחד מהמסלולים הגדולים שבגרמניה.

ובסוף - ניצחון כפול לדיוויס
ובסוף – ניצחון כפול לדיוויס

תוצאות הסבב התשיעי, לאוזיצרינג

מקצה 1

 1. צ'אז דיוויס
 2. ג'ונתן ראיי
 3. טום סייקס

מקצה 2

 1. צ'אז דיוויס
 2. ג'ונתן ראיי
 3. מרקו מלאנדרי

WSBK-RdGer-2017-013

טבלת האליפות בתום סבב מספר 9

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 381 נק'
 2. טום סייקס, קוואסאקי, 311 נק'
 3. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 276 נק'
 4. מרקו מלאנדרי, דוקאטי, 218 נק'
 5. אלכס לואז, ימאהה, 169 נק'

הסבב הבא יתקיים בפורטימאו (פורטוגל) בסוף השבוע של ה-17.9.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

SV650-2019-001

חדש בארץ: סוזוקי SV650 בגרסת 2019 משופרת

גרסת 2019 של הסוזוקי SV650, המשופרת במערכת הבלימה ובמרווח ההטיה, הגיעה ארצה; המחיר: 48 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO