דף הבית / חדשות / WSBK: הדברים שעשו את הסבב באראגון
fores-fire

WSBK: הדברים שעשו את הסבב באראגון

אליפות הסופרבייק הגיעה לסבב באראגון, והפעם החלטנו להביא לכם את ההיילייטס שעשו את הסבב הזה

תמונה ראשית: צילום מסך

אליפות הסופרבייק הגיעה לביקור ראשון בספרד מתוך שניים העונה, והפעם במקום לספר לכם מי עקף את מי ואיך, החלטנו להביא לכם את ההיילייטס שעשו את הסבב הזה.

WSBK-3-Aragon-003

אמ;לק. דיוויס מתרסק, אבל גם קוטע את רצף הניצחונות של ראיי מתחילת העונה ואף לוקח לו את הפול פוזישן, אבל זה לא מונע מראיי להגדיל את הפער בצמרת. ימאהה נראים טוב, הונדה עדיין לא, ומרכז השדה צפוף מתמיד.

רעידת אדמה. לא הייתה בספרד בסוף השבוע, אבל מי שראה את השידורים ביורוספורט ייתכן ודווקא חשב שכן. הרוחות החזקות טלטלו את המצלמות והרעידו את התמונה, מה שנתן לצופים להבין עד כמה קשים היו התנאים על המסלול לרוכבים שנאלצו להתמודד עם 'יריב' אחד בנוסף להכל.

צ'אז דיוויס - גם מנצח, גם מתרסק
צ'אז דיוויס – גם מנצח, גם מתרסק

עדיף ציפור אחת ביד משתיים על העץ. או 20 נקודות אליפות במקום אפס. ביום שבת קיבל צ'אז דיוויס תזכורת לפתגם הידוע, כשבניסיונו לנצח את המרוץ דחק את האופנוע ואת הצמיגים אל מעבר לקצה גבול יכולתם ובסופו של דבר החליק כשנותרה עוד הקפה אחת לסיום…

קמיאר הלך לאיבוד באראגון – התוכלו למצוא אותו ילדים? רוכב MV אגוסטה היה רחוק בסוף השבוע הזה מהיכולת שאנו רגילים לראות ממנו, ככל הנראה בשל בעיות במציאת סט-אפ מתאים לאופנוע שיעזור לו להיות מהיר יותר. בסופו של דבר הוא מסיים במרכז הגריד במקומות 11 ו-10, אך גם בשביל אלו היה עליו לעבוד קשה.

ג'ונתן ראיי - 5 מ-6
ג'ונתן ראיי – 5 מ-6

כבוד לחאבי פורס. כשהשדר בטלוויזיה אמר במהלך המרוץ הראשון 'Fores is on fire!' הוא לא התכוון לביטוי הידוע המכוון לכך שהרוכב הספרדי מככב על המסלול; הוא התכוון לזה שהדוקאטי שלו עלה באש.

כתוצאה מכך פורס נכווה בפלג גופו העליון, אך למרות זאת עלה להתחרות במרוץ השני כשהוא חבוש בחזה ובצוואר, ואף סיים במקום השישי. ספורטאי אמיתי.

אגב, מוקדם יותר באותו היום גם בהונדה של שטפן בראדל נצפו להבות בחלקו האחורי של האופנוע במהלך מקצה הדירוג. לרוכב ולאופנוע שלום.

הדוקאטי של פורס עולה באש (צילום מסך)
הדוקאטי של פורס עולה באש (צילום מסך)

בהונדה עדיין מחכים לשינוי. לאון קמיאר לא היה לבד שם במרכז השדה. בשלבים רבים ליוו אותו צמד רוכבי המפעל של 'רד-בול' הונדה – בראדל והיידן. השניים עדיין לא מצליחים להשיג זמנים תחרותיים בדירוג ובמרוצים, ונראה שבשלב זה קשה להם להסתיר את האכזבה מכך. אחרי האש מהאופנוע של בראדל בדירוג הגיע תורו של היידן, כשתקלה באופנוע במרוץ השני הכריחה אותו לחזור לפיטס ולפרוש ממנו. ימים לא קלים לקבוצת המפעל של הונדה.

ג'ונתן ראיי מציג: מתח עד שריקת הסיום. אחרי שתי אליפויות רצופות שבהן ג'ונתן ראיי בדרך כלל נמנע מקרבות אגריסיביים עם יריביו, העונה אנחנו מגלים שראיי לא מפחד להיכנס מתי שצריך למאבקים צמודים, צמודים מאוד אפילו. ראינו את ממנו זה בסבבים הקודמים, אבל בסוף השבוע הזה נדמה היה שהוא אפילו שש להיכנס אליהם.

ראיי הראה הרבה מאוד ביטחון ברכיבה, במיוחד במרוץ הראשון, כשהוא מפעיל לחץ פסיכולוגי בלתי פוסק על כל יריב שנקרה בדרכו, ובמרוץ הראשון כנראה שזה 'תרם' במידה רבה להתרסקות של דיוויס.

ראיי - לוחם!
ראיי – לוחם!

תוצאות הסבב השלישי, אראגון

מקצה 1   

 1. ג'ונתן ראיי
 2. מרקו מלאנדרי
 3. טום סייקס

מקצה 2

 1. צ'אז דיוויס
 2. ג'ונתן ראיי
 3. מרקו מלאנדרי

טבלת האליפות בתום סבב מספר 3

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 145 נק'
 2. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 95 נק'
 3. טום סייקס, קוואסאקי, 91 נק'
 4. מרקו מלאנדרי, דוקאטי, 81 נק'
 5. אלכס לואז, ימאהה, 65 נק'

WSBK-3-Aragon-007

הסבב הבא יתקיים באסן (הולנד) בסוף השבוע של ה-28.4.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

65479_TE 300i Jarvis Edition 2020

חדש בארץ: הוסקוורנה TE300i בגרסת ג'ארוויס

ההוסקוורנה TE300i הגיע ארצה בגרסת מחווה לאלוף האקסטרים-אנדורו גראהם ג'ארוויס הכוללת תוספות מכאניות ועיצוביות; המחיר: 74 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO