דף הבית / חדשות / WSBK: הסבב השביעי – 'סייקס פארק'
hi_R07_Donington_WorldSBK_2016_Race 2_Sykes_GB39427

WSBK: הסבב השביעי – 'סייקס פארק'

סייקס פארק: טום סייקס שולט ביד רמה במסלול הבריטי שנה רביעית ברציפות, כשבדרך הוא ממשיך לשבור שיאים

דונינגטון פארק הוא אמנם המסלול הביתי של הכי הרבה רוכבים על הגריד ביחס לשאר הסבבים, אך בעל הבית האמיתי בו בשנים האחרונות הוא מספר 66 בירוק – טום סייקס.

זה מתחיל כבר באימונים החופשיים, אז הוא קובע בעקביות זמנים מהירים משמעותית מיתר הרוכבים, ממשיך במקצה הדירוג אותו הוא מסיים ראשון – בפעם ה-35 בקריירת הסופרבייק שלו, יחד עם שיא מסלול חדש, וממשיך בשני המרוצים של סוף השבוע החמים באנגליה שאותם הוא מנצח זו השנה הרביעית ברציפות. בכך מעלה סייקס את מספר הניצחונות הרצופים שלו במסלול הזה ל-8 בסך הכל (ואת מספר הפודיומים הרצופים שלו בו ל-10).

רוכב ביתי שנאלץ לצפות במרוץ ולא להשתתף בו הוא רוכב ימאהה אלכס לואז, שלאחר יום האימונים הראשון הוכרז כלא כשיר להשתתף – זאת בעקבות התאונה שלו בספאנג לפני שבועיים שממנה יצא עם עצם בריח שבורה.

hi_R07_Donington_WorldSBK_2016_Race 2_Ramos_GB40693

מקצה ראשון

צמד רוכבי דוקאטי בפתיחה טובה – דיוויס מהמקום השני וג'וליאנו מהמקום החמישי על הגריד – עוברים להוביל את המרוץ אחרי שטעות של סייקס משאירה את רוכבי קוואסאקי לרדוף אחריהם, אך דיוויס מאבד את הקדמי וחוזר למרוץ הרחק מאחור. בהמשך הוא מצליח לטפס מספר מקומות ואז מתרסק שוב, ובכך מסיים את חלקו במרוץ ללא נקודות, מאפשר לראיי להגדיל את הפער בפסגה בקרב על האליפות. חוסר המזל של דיוויס נמשך אחרי שיום קודם לכן נאלץ לנטוש את אופנועו שעלה באש באימון הראשון.

ג'וליאנו ממשיך להוביל למשך חצי מרוץ, אולם סייקס בהדרגה משיג אותו ואף מתרחק ממנו כדי לסיים ראשון בפער של מעל 2.8 שניות. ג'ונתן ראיי, שסובל מבעיה טכנית – ספק בגיר ספק במנוע, מסיים במקום שלישי בודד למדי. קמייר גובר על היידן בקרב על המקום הרביעי בהקפה האחרונה, אחרי שהם מנצלים טעות של סוואדורי על האפריליה שמסתפק במקום השישי 'בלבד', לאחר שבהישג מרשים סיים שלישי את מקצה הדירוג.

hi_R07_Donington_WorldSBK_2016_Race 2_Sykes_GB39640

מקצה שני

מהפנייה הראשונה ובמשך קרוב ל-19 הקפות 'ישב' ראיי על הזנב של סייקס במרחק נגיעה מהגלגל האחורי של חברו לקבוצה. לכולם היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שראיי יחליט להוציא לפועל את העקיפה, גם לסייקס. במשך כל הזמן הזה נראה היה שראיי רוכב הרחק מן המגבלות, כמעט בנונשלנטיות. ואז הגיעה העקיפה – אלא שלא חלפו להן יותר מכמה פניות ואז שוב, כמו במרוץ הראשון, בפנייה מספר 12, ראיי לא הצליח לבלום בזמן, יצא רחב ואפשר לסייקס לחזור להוביל. במשך 4 ההקפות שנותרו עד לסיום ראיי רק מצליח להיצמד שוב לסייקס, אך לא מספיק בשביל לייצר ניסיון עקיפה נוסף, ונראה שבהקפה האחרונה הוא מוריד את הקצב כדי לא להסתכן באיבוד נקודות.

דיוויס כל הזמן הזה במרחק צפייה בלבד על המתרחש לפניו, רוכב ללא סכנה ממשית במקום השלישי לאורך כל המרוץ עד לקו הסיום. מעט אחריו ובמקום הרביעי לונרצו סוואדורי, הפעם ללא טעויות מיותרות, ולכן כשקמייר שוב עוקף את היידן בהקפה האחרונה זה מזכה אותו רק במקום החמישי.

hi_R07_Donington_WorldSBK_2016_Race 2_Sykes_GB40752

טבלת האליפות בתום סבב מספר 7

  1. ג’ונתן ראיי, קוואסאקי, 293 נק’
  2. טום סייקס קוואסאקי, 237 נק’
  3. צ’אז דיוויס, דוקאטי, 231 נק’
  4. דווידה ג’וליאנו, דוקאטי, 147 נק’
  5. מייקל ואן דר מארק, הונדה, 141 נק’

יחד עם המרוץ השני מסתיימת לה גם המחצית הראשונה של העונה, אך למרות שראיי מוביל את טבלת האליפות בפער של 56 נקודות מהמקום השני, שום דבר עדיין לא סגור. האם נראה מהפך דרמטי בחצי השני של העונה? הכל יכול להיות.

הסבב הבא יתקיים במיזאנו בסוף השבוע של ה-19.6.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

MotoGP-Le-Mans-2019-001

MotoGP לה-מאן: מרקז סוגר להונדה 300 ניצחונות

לא היו דרמות גדולות בלה-מאן; מרקז מנצח בפער, אחריו 3 דוקאטים, רוסי הימאהה הראשון, ורינס ולורנזו נעלמו מאחור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO