דף הבית / חדשות / WSBK לגונה סקה – ראיי מגדיל את הפער
WorldSBK Round 08

WSBK לגונה סקה – ראיי מגדיל את הפער

ניצחונות לדיוויס ולראיי בארה"ב; ראיי מגדיל את הפער בצמרת לפני הפגרה; דוקאטי מתכוננים לאופנוע חדש שיגיע בשנה הבאה

אמ;לק: למרות התאונה המסוכנת בסבב הקודם, דיוויס מגיע לארה"ב ומסיים פעמיים על הפודיום, כולל ניצחון במרוץ הראשון. גם צמד רוכבי המפעל של קוואסאקי מסיימים פעמיים על הפודיום, אבל מי שמשיג הכי הרבה נקודות בסבב הזה הוא ג'ונתן ראיי, שכבר יכול להתחיל לחשוב על לעשות היסטוריה עם אליפות שלישית ברציפות.

WSNK-Laguna-Seca-2017-008

ג'ונתן ראיי מוביל את הטבלה ב-59 נקודות מחברו לקבוצת קוואסאקי, שממוקם במקום השני בטבלת האליפות. הוא מסיים שני במקצה הדירוג בשבת, משיג 45 נקודות מתוך 50 בסבב האמריקאי, ויוצא לפגרה שממנה הוא צריך לחזור חד וממוקד כדי להמשיך להתקרב להיות הרוכב הראשון בהיסטוריה שזוכה ב-3 אליפויות סופרבייק רצופות.

טום סייקס, שמחזיק בהקפה המהירה ביותר בלגונה סקה משנת 2014, לא מצליח להתקרב מספיק לשיא של עצמו, אך הוא מספיק מהיר כדי לקחת עוד פול פוזישן ומסיים את שני המרוצים מקום אחד מאחורי ראיי, כשבכל אחד מהם הוא רואה את האליפות מתרחקת ממנו עוד קצת.

סייקס וראיי, ראיי וסייקס
סייקס וראיי, ראיי וסייקס

צ'אז דיוויס מתאושש אחרי התאונה מהסבב האחרון שכמעט וגמרה לו את העונה ואת הסיכויים להילחם על האליפות. הוא מסיים את המרוצים במקומות 1 ו-3 בהתאמה, כשהוא נראה כשיר לחלוטין למרות הכאבים. הוא אמנם רחוק 115 נקודות מראיי שמוביל את הטבלה, אבל בעונה שעברה הוא חזר ממצב כמעט זהה עד כדי איום ממשי על תואר האליפות בשלבי סיום העונה.

מרקו מלאנדרי מסיים את שני המרוצים בודד לגמרי במקום הרביעי ובפער כמעט זהה מהמנצח ומצ'אבי פורס,  שמסיים אחריו בשני המקרים. הוא אמנם מהיר ממרבית הרוכבים על הגריד, אבל לא מספיק מהיר כמו יתר חבורת החוד. אין ספק שמלאנדרי רוכב מוכשר ועל האופנוע שלו אין צורך להוסיף, אבל בגיל 34 בעונה הראשונה על הדוקאטי פאניגלה R הוא עדיין לא שולט בסט-אפ של האופנוע באופן מושלם, כזה שייאפשר לו להיאבק על ניצחון בכל מרוץ.

דיוויס - פעמיים על הפודיום למרות הפציעה, על הצביעה החדשה של הדוקאטי
דיוויס – פעמיים על הפודיום למרות הפציעה, על הצביעה החדשה של הדוקאטי

דוקאטי עולים למרוץ בשבת עם סכמת צביעה חדשה בצבעי דגל איטליה המכוּנה 'Final Edition' ווששמה יותר ממרמז על מה שכבר כתבנו בעבר, כי כבר בשנה הבאה כנראה יוחלף דגם הסופרבייק בעל המנוע האייקוני של דוקאטי בדגם חדש עם מנוע V4.

ראיי - עוד צעד בדרך לאליפות
ראיי – עוד צעד בדרך לאליפות

תוצאות הסבב השמיני, לגונה סקה

מקצה 1

 1. צ'אז דיוויס
 2. ג'ונתן ראיי
 3. טום סייקס

מקצה 2

 1. ג'ונתן ראיי
 2. טום סייקס
 3. צ'אז דיוויס

טבלת האליפות בתום סבב מספר 8

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 341 נק'
 2. טום סייקס, קוואסאקי, 282 נק'
 3. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 226 נק'
 4. מרקו מלאנדרי, דוקאטי, 189 נק'
 5. אלכס לואז, ימאהה, 148 נק'

הסדרה יוצאת לפגרת קיץ בת 6 שבועות. הסבב הבא יתקיים בלאוזיצרינג (גרמניה) בסוף השבוע של ה-20.8.

WSNK-Laguna-Seca-2017-006

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן