דף הבית / חדשות / WSBK מיזאנו: דיוויס מתרחק מתואר האליפות
WSBK-Misano-2017-004

WSBK מיזאנו: דיוויס מתרחק מתואר האליפות

הדרמה והמתח שוברים שיאים במיזאנו; ראיי חוצה את רף 100 הפודיומים; מלאנדרי עם ניצחון איטלקי מספר 100 בסדרה

אמ;לק: חצי עונה ועוד מרוץ כבר מאחורינו עם 14 מרוצים שהסתיימו ועוד 12 שנותרו, כשהסדרה חוזרת לאיטליה בפעם השנייה בתוך 3 סבבים. דיוויס מסיים את הסבב ללא נקודות לאחר תאונה דרמטית רגע לפני קו הסיום במרוץ הראשון. ראיי וסייקס אוספים את רוב הנקודות, מלאנדרי עם ניצחון ביתי מרשים וכמה כמעט-הפתעות שלא התממשו בשל התרסקויות ותקלות טכניות ברגעי האמת.

בלגן במיזאנו!
בלגן במיזאנו!

שבת, 12:08 – מקצה הדירוג עומד להסתיים כשראיי מוביל את טבלת הזמנים ונותרה רק קצת יותר מדקה לפני הנפת דגל השחמט. בזמן הזה מלאנדרי עולה זמנית למקום הראשון, אחריו ראיי מחזיר לעצמו את ההובלה, אך 3 שניות לסיום זהו סייקס שקוטף עוד פול פוזישן עם שיא מסלול חדש. כרגיל.

שבת, 13:23 מייקל ואן דר מארק שזינק ממקום 5 מוביל את המרוץ כמעט מתחילתו, כשאחריו ראיי ודיוויס שמחליפים ביניהם מקומות. ההולנדי שפתח פער של מעל שנייה בחוד מגלה שראיי מצליח לצמצם ממנו את הפער, אך כשל בצמיג האחורי גורם לו להתרסק כשנותרו פחות מ-7 הקפות לסיום ולצאת מהמרוץ. בפירלי עדיין חוקרים את הסיבה לכשל שייתכן ומנע מ-ו.ד.מ ניצחון סופרבייק ראשון.

שבת, 13:33 הקפה אחרונה. דיוויס לא מודע לזה שמלאנדרי שבמקום השלישי מתרסק ומצליח לחזור כדי לחלץ נקודה. הוא מרוכז בעובדה שראיי צמוד אליו בקרב על הניצחון, צמוד מדי – 3 פניות לסיום דיוויס מאבד את הקדמי במצב שלא משאיר לראיי סיכוי להתחמק מפגיעה והוא מתנגש עם האופנוע בגבו של יריבו ובדוקאטי שלפניו. אחרי שתי הנפילות הקודמות, כעת נראה שגם שני המובילים הנלחמים על האליפות יוצאים מהמרוץ. לא ייאמן.

אלא שבזמן שדיוויס מפונה לקבלת טיפול רפואי, ראיי מתעשת ומצליח להרים את האופנוע שלו כדי לנצל פער של 15 שניות מטורס ולסיים בכל זאת על הפודיום, אחרי סייקס ולואז שבהקפה האחרונה הרוויחו 3 מקומות משום מקום.

לואז והחבר'ה
לואז והחבר'ה

ראשון, 12:59 – המקצה השני עומד לצאת לדרך. דיוויס עם סדק בחוליה בגב הוכרז כלא כשיר ולא משתתף. הספרדים טורס ופורס מזנקים ראשונים. בפתיחה זהו פורס שנוטל את ההובלה למשך 4 הקפות עד אשר תקלה מכאנית בדוקאטי שלו מאלצת אותו לפרוש, ובמקומו מוביל את המרוץ ג'ורדי טורס על גבי הב.מ.וו.

ראשון, 13:29 טורס, שהוביל למשך מספר הקפות עד אשר מלאנדרי עקף אותו, מצליח לשמור על קצב גבוה, אלא שגם הוא כמו חברו מספרד לא מאמין שזה קורה לו כשהוא מגלה שגם האופנוע שלו כשל ברגע האמת, ונאלץ לפרוש גם כן. אם במהלך המרוץ עוד חשבנו שנראה שנראה מנצח ספרדי בפעם הראשונה מזה שנים, כעת גם הסיכוי לפודיום ספרדי נגוז.

ראשון, 13:36 מלאנדרי חוצה ראשון את קו הסיום, 1.1 שניות לפני ראיי שרק בקושי מצליח להדוף את סייקס ולסיים לפניו. צמד רוכבי קוואסאקי משלימים פודיום שני לכל אחד בסוף השבוע הזה, בזמן שעבור מלאנדרי מדובר בלא פחות מהישג, כשהוא משיג ניצחון ראשון בעונה בה הוא חוזר לסדרה, באיטליה, על גבי אופנוע איטלקי – ממש כמו שעשה דוביציוזו לפני שבועיים במוג'לו. הניצחון של מלאנדרי הוא ה-100 במספר של רוכב איטלקי באליפות הסופרבייק העולמית, מאז החלה בשנת 1988.

ואן דר מארק, שמזנק 12 אחרי ההתרסקות בשבת, מתנחם במקום 4 המכובד, ואילו לואז שיום קודם לכן זוכה מן ההפקר בשביל לסיים שני, הוא זה שמתרסק הפעם בהקפה ה-12 כשהוא במקום השישי.

ראיי וסייקס
ראיי וסייקס

תוצאות הסבב השביעי, מיזאנו

מקצה 1

 1. טום סייקס
 2. אלכס לואז
 3. ג'ונתן ראיי

מקצה 2

 1. מארקו מלאנדרי
 2. ג'ונתן ראיי
 3. טום סייקס
WSBK-Misano-2017-010
מברוק למלאנדרי!

טבלת האליפות בתום סבב מספר 7

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 296 נק'
 2. טום סייקס, קוואסאקי, 246 נק'
 3. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 185 נק'
 4. מרקו מלאנדרי, דוקאטי, 163 נק'
 5. אלכס לואז, ימאהה, 141 נק'

הסבב הבא יתקיים בלגונה סקה (ארה"ב) בסוף השבוע של ה-9.7.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

25YM Honda CRF250R

הונדה מציגה את אופנועי המוטוקרוס של 2025

בהונדה מעדכנים ל-2025 את דגמי המוטוקרוס בנפחים 250 ו-450 סמ"ק עם שיפורי שלדה, בלמים ומנוע, ויש גם גרסת CRF250RWE חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן