דף הבית / ספורט / סיקורים / WSBK: ניצחון כפול לראיי במגני-קור
hi_R12_Magny Cours_Salom_GB34316

WSBK: ניצחון כפול לראיי במגני-קור

ג'ונתן ראיי חוזר לנצח ועושה זאת גם במירוץ הרטוב וגם ביבש

האלוף הטרי ג'ונתן ראיי מגיע לסבב הנוכחי, אחד לפני האחרון, כשהוא משוחרר ונטול לחץ, והדבר בא לידי ביטוי גם ברכיבה שלו בסופ"ש האחרון בצרפת. רכיבה חלקה וכמעט חפה מטעויות מזכה אותו במקום הראשון בשני המרוצים. בכך משווה ראיי את הישגו של טרוי בייליס מעונת 2002 עם 22 פודיומים בעונה אחת, השני בטיבו אחרי קולין אדוארדס (25 פודיומים בעונת 2002).

ראיי מזנק מהמקום השני, לאחר שבפול פוזישן זוכה לאון האסלם בפער של 0.004 שניות בלבד ממנו. מקצה דירוג רטוב במיוחד וגדוש בהחלקות ונפילות מציב בקצה השורה הראשונה, בפעם השנייה ברציפות, את ניקולו קאנפה (דוקאטי-אלתיאה). רביעי על הגריד דיוויס, חמישי גינטולי במרוץ מול הקהל הביתי, טום סייקס מזנק מן המקום התשיעי, טורס 12, ואן דר מארק מזנק רק מן המקום ה-15.

ראיי - מנצח ברטוב ואז ביבש
בינתיים סייקס מוביל

מקצה ראשון

המרוץ הראשון יוצא לדרך באיחור רב, לאחר ששמן נשפך על המסלול, ובעקבות כך מתקצר ל-19 הקפות במקום 21. ראיי לוקח את ההובלה בפתיחה ואחריו דיוויס שככל הנראה לא מוצא את הסט-אפ הדרוש לתנאי המסלול, כמו גם האסלם, ושניהם נושרים לאחור. לעומתם, צמד רוכבי פאטה-הונדה נראים מצוין, כשגינטולי משיג פודיום ראשון העונה ומסיים שלישי, בעוד ההולנדי הצעיר עוקף כמעט חצי מהשדה כדי לסיים רביעי.

זינוק טוב של טום סייקס ממקם אותו רביעי, ובתום ההקפה הראשונה הוא כבר שני בדרך לעקוף את ראיי ולפתוח פער של 3.4 שניות ממנו. אלא שבשקט ובהתמדה סוגר ראיי על חברו לקבוצה עד שהוא משיג אותו בהקפה 16 כדי לעקוף אותו בקו הפנימי תוך שהוא דוחק את סייקס לשולי המסלול, מתרחק ממנו בשלוש ההקפות שנותרו ומסיים 4.7 שניות לפניו.

ראיי - מנצח ברטוב וביבש
ראיי – מנצח ברטוב וביבש

תוצאות המקצה הראשון

 1. ג'ונתן ראיי
 2. טום סייקס
 3. סילבן גינטולי
 4. מייקל ואן דר מארק
 5. לאון קמייר

מקצה שני

בניגוד למירוץ הראשון, השני שמתעכב קלות בלבד ביחס ללוחות הזמנים, מוכרז כיבש והרוכבים עוברים לצמיגי סליקס. שוב סייקס פותח חזק ומתמקם רביעי בעוד האסלם שומר זמנית על המקום הראשון כשדיוויס וראיי מיד אחריו. אלא שהפעם ראיי מחליט לתקוף מוקדם. תחילה עוקף את דיוויס ולאחר מכן את האסלם, תוך שהוא מאלץ אותו לחתוך את השיקיין מדרך המילוט. האסלם חובר למרדף כשהוא ממוקם רביעי בלבד אחרי דיוויס וסייקס, שבתורם עוקפים גם את ראיי. שלושת המובילים מתחילים להתרחק מהאסלם שבמקום הרביעי, וכעבור מחצית המירוץ זהו ראיי שנוטל את ההובלה עד לקו הסיום. שני מסיים דיוויס, וסייקס משלים את תמונת הפודיום.

תוצאות המקצה השני

 1. ג'ונתן ראיי
 2. צ'ז דיוויס
 3. טום סייקס
 4. מייקל ואן דר מארק
 5. לאון האסלם
אם יהיה על הפודיום בסבב הבא - יהיה מקום שני בכל הזמנים בפודיומים בעונה אחת, אחרי אדוארדס
אם יהיה על הפודיום בסבב הבא – יהיה מקום שני בכל הזמנים בפודיומים בעונה אחת, אחרי אדוארדס

טבלת האליפות לאחר סבב מס' 12

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 528 נק'
 2. צ'ז דיוויס, דוקאטי, 383 נק'
 3. טום סייקס, קוואסאקי, 367 נק'
 4. לאון האסלם, אפריליה, 297 נק'
 5. ג'ורדי טורס, אפריליה, 222 נק'

הסבב האחרון לעונת 2015 יתקיים במסלול לוסייל (קטאר) בסוף השבוע של ה-18.10.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן