דף הבית / ספורט / סיקורים / WSBK: סבב 6, דונינגטון פארק
hi_R06_Donington_Sykes_GB48478

WSBK: סבב 6, דונינגטון פארק

שליטה מוחלטת של טום סייקס שמשיג פול פוזישן וצמד ניצחונות ראשונים העונה

כתב: נמרוד ארמן

טום סייקס הוא בעל הבית בדונינגטון פארק, כאשר הוא בלתי מנוצח על המסלול כבר שנה שלישית ברציפות. הרוכבים הבריטיים מזנקים מהחלק הקדמי של הגריד כשהם מאיישים שישה מתוך שבעת המקומות הראשונים, בראשם סייקס וראיי. רק ג'וליאנו האיטלקי מהמקום השלישי מקלקל את ההגמוניה המקומית. בשורה השנייה האסלם, אלכס לווז על הסוזוקי ודיוויס. מהמקום השביעי מזנק קמייר על ה-F4. אלוף העולם גינטולי מזנק מהמקום התשיעי ומסיים את שני המרוצים במקום השמיני. בן קבוצתו, ואן דר מארק הצעיר, נאלץ לפרוש משני המרוצים בעקבות תקלה שנגרמה לו לאחר שהחליק במרוץ הראשון ולא אפשרה לו לסיים גם את השני. רוקי נוסף, רוכב אפריליה ג'ורדי טורס, מסיים פעמיים במקום השביעי.

מקצה ראשון

רוכב אפריליה לאון האסלם בפתיחה מצוינת נוטל את ההובלה, אך לא לזמן רב. תוך מספר הקפות עוברים להוביל החברים לקבוצת קאוואסאקי – ראיי וסייקס, תוך שהם עוקפים האחד את השני מספר פעמים. בסופו של דבר ידו של סייקס היא על העליונה והוא מסיים ראשון. ראיי, שנמצא הרחק מדיוויס שבמקום השלישי, מוריד מעט קצב לקראת סוף המרוץ הראשון ושומר כוחות למקצה הבא. האסלם, שפתח היטב, מסיים רביעי. חמישי בדוביני על הב.מ.וו בעוד מרוץ טוב מבחינתו, כאשר מספר הקפות לסיום הוא גובר על רוכב סוזוקי אלכס לווז המקומי.

תוצאות המקצה הראשון

 1. טום סייקס
 2. ג'ונתן ראיי
 3. צ'אז דיוויס
 4. לאון האסלם
 5. אירטון בדוביני
סייקס מוביל על ראיי ועל דיוויס - דונינגטון שלו
סייקס מוביל על ראיי ועל דיוויס – דונינגטון שלו

מקצה שני

האסלם שוב מזנק היטב עד למקום השני, אך הפעם סייקס נותר להוביל את המרוץ מתחילתו ועד סופו. בהקפה השנייה ג'ונתן ראיי כמעט ומסיים את המרוץ אחרי כמעט היי-סייד אלים במיוחד, אך במזל גדול מצליח להישאר על האופנוע ולחבור למרוץ כשהוא במקום השביעי. הוא מצליח להילחם ולעלות חזרה עד למקום השני, אך בשלב זה סייקס כבר נמצא בודד בחוד הרחק מלפנים. צ'אז דיוויס, לאורך מרבית שלבי המרוץ במרדף אחרי האסלם, מצליח לגבור על יריבו על האפריליה ומשיג פודיום נוסף כשהוא מסיים פעמיים ברציפות במקום השלישי.

תוצאות המקצה השני

 1. טום סייקס
 2. ג'ונתן ראיי
 3. צ'אז דיוויס
 4. לאון האסלם
 5. דווידה ג'וליאנו

טבלת האליפות לאחר סבב מס' 6

 1. ג'ונתן ראיי, קאוואסאקי, 280 נק'
 2. לאון האסלם, אפריליה, 179 נק'
 3. טום סייקס, קאוואסאקי, 178 נק'
 4. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 155 נק'
 5. ג'ורדי טורס, אפריליה, 117 נק'

הסבב הבא יתקיים במסלול אלגרבה אינטרנשיונל (פורטוגל) בסוף השבוע של ה-7.6.

כך זה נראה על הפודיום
כך זה נראה על הפודיום

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

236667

פייקס-פיק: האם הסתיים עידן האופנועים במרוץ?

התאונה הטרגית האחרונה שהתרחשה במרוץ הפייקס-פיק המפורסם, שבה נהרג רוכב דוקאטי קרלין דאן, עלולה לסיים את עידן מרוצי האופנועים על ההר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO