דף הבית / ספורט / סיקורים / WSBK: צ'אז דיוויס שולט בלגונה-סקה
1-0215_P09_Davies_action

WSBK: צ'אז דיוויס שולט בלגונה-סקה

דיוויס מגלה את אמריקה ולוקח את כל הקופה בסבב התשיעי בלגונה סקה

כתב: נמרוד ארמן

לאחר פגרה קצרה של 4 שבועות הסופרבייק העולמי מגיע למסלול המפורסם שבקליפורניה החמימה יחסית, אך הרוכבים זוכים למזג אוויר טרופי שמרטיב את המסלול מדי פעם ומשנה את הטמפרטורה של האספלט, מה שמעט מקשה על הרוכבים במציאת הסט אפ המתאים.

בתום מקצי הדירוג נמצאים בראש טבלת הזמנים צמד דוקאטים – דיוויס, לו זהו פול פוזישן ראשון בסופרבייק, וחברו לקבוצה ג'וליאנו. מצטרף אליהם לשורה הראשונה ג'ורדי טורס. צמד הקאוואסאקי של סייקס וראיי במקומות הרביעי והחמישי, וגם בקצה השורה השנייה נמצא רוכב אפריליה – לאון האסלם.

דיוויס מוביל את צמד הקאוואסאקים של סייקס וראיי
דיוויס מוביל את צמד הקאוואסאקים של סייקס וראיי

מקצה ראשון

מרגע שכבו האורות דיוויס דוהר קדימה ומצליח להישאר במקום הראשון גם בתום 25 הקפות, משאיר את סייקס וראיי להילחם על המקום השני. אלא שלגונה סקה הוא מסלול שלעקוף בו זו משימה לא פשוטה, במיוחד כשמדובר בבן קבוצתך, וסייקס מצליח לנצל זאת בכדי לגבור על חברו לקבוצה שמסיים במקום השלישי בלבד – הנמוך ביותר שלו העונה. עד שג'וליאנו מצליח לגבור על טורס במאבק על המקום הרביעי הוא מגלה שאין אף אחד מלפנים בטווח ראייה ומסיים את המירוץ בפער ניכר מן המקום השלישי. לואז משיג מקום שישי מכובד לקבוצת סוזוקי, לפני צמד ההונדות של גינטולי וואן דר-מארק.

תוצאות המקצה הראשון

 1. צ'אז דיוויס
 2. טום סייקס
 3. ג'ונתן ראיי
 4. דווידה ג'וליאנו
 5. ג'ורדי טורס
ניצחון ראשון לפאניגלה - ועוד דאבל בלגונה סקה!
ניצחון ראשון לפאניגלה – ועוד דאבל בלגונה סקה!

מקצה שני

אם לא הגשם שהחל לרדת בהקפה השנייה ייתכן והיינו רואים העתק של המרוץ הראשון, אך הדגלים מונפים עקב מזג האוויר המתעתע, גשום בחלקו, וחלק מהרוכבים נכנסים להחליף לצמיגי גשם בזמן שהיתר בוחרים להמשיך על סליקס למרות הכל. מי שהמזל פחות שיחק להם נאלצו לסיים את המרוץ כבר בשלב מוקדם, ביניהם גינטולי וג'וליאנו.

נראה כי השנים בהן השתתף בעבר דיוויס בסופרבייק האמריקאי עשו את שלהן ותרמו להישג המרשים שלו בלגונה סקה, כשהוא משיג ניצחון כפול בסבב התשיעי של העונה – הראשון של דוקאטי בשלוש שנים האחרונות והראשון של היצרן עם הפאניגלה בכלל. סייקס שוב מסיים שני לפני ראיי, שחותם את הסבב הגרוע ביותר שלו העונה, ועדיין עם שני פודיומים(!).

תוצאות המקצה השני

 1. צ'אז דיוויס
 2. טום סייקס
 3. ג'ונתן ראיי
 4. ג'ורדי טורס
 5. לאון האסלם

טבלת האליפות לאחר סבב מס' 9

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 407 נק'
 2. טום סייקס, קוואסאקי, 282 נק'
 3. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 263 נק'
 4. לאון האסלם, אפריליה, 240 נק'
 5. ג'ורדי טורס, אפריליה, 164 נק'

הסבב הבא יתקיים במסלול ספאנג (מלזיה) בסוף השבוע של ה-2.8.

אודות כתב אורח

Avatar

עשוי לעניין אותך

MotoGP-Le-Mans-2019-001

MotoGP: מתחילים בחודש יולי

דורנה פרסמה לוח זמנים חדש ואופטימי לעונת 2020 של ה-MotoGP, שאמור להתחיל בחודש הבא ולא לעבור את אמצע דצמבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO