דף הבית / חדשות / WSBK: ראיי אלוף – התמונות שמסכמות את הסבב
hi_R11_Magny_Cours_WorldSBK_2017_Race_1_ReaC87Q5294

WSBK: ראיי אלוף – התמונות שמסכמות את הסבב

ג'ונתן ראיי עושה היסטוריה בצרפת - הרוכב הראשון בהיסטוריה שזוכה ב-3 אליפויות רצופות; סיכום בתמונות של סבב הסופרבייק במגני-קור

אמ;לק: ג'ונתן ראיי מסיים רק מרוץ אחד, אבל זה מספיק לו כדי להבטיח לעצמו את האליפות השלישית ברציפות, צ'אז דיוויס מפסיד לצמיגי הגשם אך מנצח את המרוץ השני ביבש, וטום סייקס מסיים עם פודיום למרות היד השבורה. גם ימאהה זוכה בשני פודיומים, בזמן ש-MV אגוסטה (שוב) מפספסת את ההזדמנות להשיג את הפודיום הראשון שלה בקטגוריה הבכירה.

התמונות שמסכמות את הסבב

WSBK-France-2017-005

את האליפות השלישית שלו ג'ונתן ראיי משיג במרוץ הראשון אחרי זינוק פנטסטי על המסלול הרטוב בצרפת ודהירה קדימה שלא משאירה סיכוי לאף רוכב להשיג אותו עד הסיום. לצערו, את המרוץ השני הוא לא מסיים בשל היתקלות בלאברטי שהחליק מולו, מה שגרם לו לנזק באופנוע ולפציעה קלה ברגל. ועדיין, ראיי טרם חצה העונה את דגל השחמט וסיים שלא על הפודיום.

WSBK-France-2017-006

טום סייקס, שרק לפני שבועיים שבר את ידו השמאלית ופספס את הסבב הקודם, חוזר להגן על המקום השני בטבלת האליפות עם כפפה מיוחדת שהותאמה למצבו החדש בחיזוק הרבה מאוד משככי כאבים. הגשם פועל לטובתו והוא מסיים שלישי במקצה הדירוג כמו גם במרוץ הראשון. במרוץ השני סייקס נאלץ להתמודד עם עומסי הבלימה על האספלט היבש ומסיים שביעי בלבד, אך נותר במקום השני גם בתום הסבב ה-11.

WSBK-France-2017-008

דיוויס והגשם לא מסתדרים הפעם, והוא מוצא את עצמו רק 7 בדירוג למקצה הראשון. במרוץ עצמו הוא סובל מחוסר אחיזה, מה שמדרדר אותו לאחור והוא מסיים רק במקום העשירי. דיוויס עולה למקצה השני עם מוטיבציית שיא ומפלס דרכו אל עבר הניצחון. למרות שהניצחון הזה לא יצליח לתת לדיוויס את האליפות ששוב הלכה ליריבו העיקרי ב-3 השנים האחרונות, הוא בהחלט משחרר אצל הוולשי הרבה מאוד תסכול שהצטבר בסוף השבוע האחרון.

WSBK-France-2017-007

הדוקאטי השני של קבוצת 'ארובה', הרכוב על-ידי מרקו מלאנדרי, מתרסק במקצה הדירוג בשבת בבוקר ועולה לזנק מהמקום ה-12 על הגריד. אלא שמלאנדרי מפגין שליטה מצוינת בגשם ומתקדם במהרה אל עבר החוד, כשבסופו של קרב עיקש עם סייקס בהקפות האחרונות הוא זוכה במקום השני. כל הכבוד לאיטלקי.

WSBK-France-2017-004

על צמד רוכבי המפעל של ימאהה, אלכס לואז ומארק ואן דר מארק, עוברת עונה לא רעה בכלל כשהשניים ממוקמים במקומות 5 ו-6 בהתאמה בטבלת האליפות, אחרי שני צמדים של אופנועי מפעל חזקים מבית קוואסאקי ודוקאטי. את המרוץ השני בסבב מסיימים השניים על הפודיום אחרי דיוויס, כששוב ידו של לואז על העליונה, אך הפעם שניהם מחייכים ומרוצים.

WSBK-France-2017-003

אם אתם לא מזהים את האופנוע בצד שמאל של התמונה זה לא מפתיע. ההפתעה היא דווקא העובדה שמרקאדו מסיים את SP2 במקום השני, אחרי ראיי ולפני סייקס, כשהוא רוכב על האפריליה של קבוצת 'אייודה'. את המרוצים עצמם מסיים הארגנטינאי הצעיר במקומות 7 ו-6 בהתאמה, ובכך סוגר את הסבב הטוב ביותר שהיה לו עד היום בקטגוריה הבכירה.

WSBK-France-2017-002

לליאון קאמייר כבר אין כוח לתקלות באופנוע שלו, ואחרי שבשבוע שעבר הוא שוב נאלץ לפרוש מהמרוץ בשל תקלה, הפעם לא נותר לו אלא להתפלל שהסבב הזה יעבור חלק וחף מתקלות. חבל רק שהתפילות לא עזרו, וליאון המסכן, בדיוק כמו בשבוע שעבר, שוב פורש מהמרוץ השני שלא מרצונו – אחרי שה-MV אגוסטה שלו נכנע לעוד כשל מכאני. השמועות מדברות על מעבר אפשרי של קאמייר להונדה בעונה הבאה, וכמו שזה נראה כרגע, לא בטוח שזו החלטה כזו גרועה עבור הבריטי המתוסכל. תהיה חזק ליאון!

WSBK-France-2017-001

ואם כבר הזכרנו את הונדה, אז בסוף השבוע האחרון רכבו על גבי אופנועי המפעל של הכנף האדומה שני רוכבים שאינם רוכבי המפעל שאיתם פתחה הונדה את העונה. לאחר התקרית הטרגית של היידן באיטליה, רוכבים שונים תופסים את המקום הפנוי בכל סבב, כשהפעם דווידה ג'וליאנו הוא שוב השם שמצטרף לגריד. אליו מצטרף רוכב אחר, ג'ק גאנייה האמריקאי, שכמו ג'וליאנו גם כן מילא את המקום הפנוי פעם אחת במהלך העונה. הפעם מחליף גאנייה את בראדל הפצוע שהחליט שלא לחזור להתחרות עד תום העונה. ג'וליאנו, אגב, מסיים את המרוץ הרטוב במקום ה-8. הישג לא רע עבור הונדה העונה.

תוצאות הסבב ה-11

מקצה 1

 1. ג'ונתן ראיי
 2. מרקו מלאנדרי
 3. טום סייקס

מקצה 2

 1. צ'אז דיוויס
 2. אלכס לואז
 3. מייקל ואן דר מארק

טבלת האליפות בתום הסבב ה-11

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 456 נק'
 2. טום סייקס, קוואסאקי, 336 נק'
 3. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 327 נק'
 4. מרקו מלאנדרי, דוקאטי, 281 נק'
 5. אלכס לואז, ימאהה, 200 נק'

הסבב הבא יתקיים בחרז (ספרד) בסוף השבוע של ה-22.10.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

החובשת הראשונה במדא על אופנוע כבד - צילום אלירן אביטל 27.5.19 (3)

החובשת הראשונה בישראל על אופנוע גדול

ראומה מדינה עמית, חובשת במד"א מזה 4 שנים, קיבלה לאחרונה סוזוקי ויסטרום 650 מזווד להצלת חיים; החובשת הראשונה במד"א על אופנוע

תגובה אחת

 1. בתחילת העונה עוד קיוויתי לראות את סייקסי לוקח את התואר השנה…
  אחכה בסבלנות עוד שנה.

  אחלה כתיבה נימי, אהבתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO