דף הבית / חדשות / WSBK: ראיי שובר שיאים בפיליפ איילנד
WSBK-PHILLIP-ISLAND-003

WSBK: ראיי שובר שיאים בפיליפ איילנד

בסוף השבוע התקיים בפיליפ איילנד הסבב הראשון באליפות הסופרבייק העולמית, שהבטיחה להיות מעניינת יותר מקודמותיה – ובינתיים גם מקיימת

אמ;לק

הולכת להיות עונה מטורפת – קוואסאקי ודוקאטי מסתמנות כשתי הקבוצות החזקות, כמו בעונה שעברה, אבל גם ימאהה ו-MV אגוסטה הולכות להילחם חזק על הנקודות בצמרת. אם הונדה תצליח לאלף את הפיירבלייד החדש שלה, יהיה אפילו יותר שמח.

ראיי מנצח את שני המרוצים בשיניים, חלקיקי שנייה לפני דיוויס. אלא שלא כמו בעונה שעברה, הפעם הם נאלצו לעבוד קשה מאוד בשביל לסיים במקומות הללו, וכנראה שלא בפעם האחרונה העונה.

ג'ונתן ראיי - ניצחון כפול
ג'ונתן ראיי – ניצחון כפול

מקצה 1

5 רוכבים שונים, רכובים על אופנועים של 3 יצרניות שונות, הובילו לפרקים את המרוץ הראשון. לאורך מרבית שלבי המרוץ רכבו רוכבים רבים במעין שרשרת ארוכה, נאבקים אחד בשני החל מהחוד ועד למרכז הגריד. הפינאלה היה שייך לדיוויס וראיי בקרב צמוד עד לקו היום, כשבסופו האלוף בשנתיים האחרונות מסיים ראשון ומאותת – ראיי וקוואסאקי הולכים לנסות ולעשות היסטוריה עם אליפות שלישית ברציפות, מה שבטוח, זה לא יהיה קל. סייקס ולואז מסיימים בפער קל מהם ואחריהם קמיאר ופורס.

בפינת המאוכזבים: מלאנדרי, שבמרבית שלבי המרוץ נאבק על המקומות הראשונים ואף הוביל בשלבים הראשונים, נאלץ לפרוש אחרי טעות ששלחה אותו למלכודת החצץ, למזלו מבלי להתרסק הפעם. מצטרפת אליו קבוצת הונדה, ששני רוכביה לא הרשימו במרוץ הפתיחה ולפניה עוד עבודה רבה כדי לממש את הפוטנציאל הטמון בפיירדבלייד החדש.

WSBK-PHILLIP-ISLAND-008

מקצה 2

הסידור החדש על הגריד בעקבות תוצאות המרוץ הראשון מוסיף קצת עניין בפתיחה בזמן שהרוכבים שסיימו ראשונים בשבת נאלצים למחרת לפלס את דרכם אל הצמרת, ולחלקם זה אורך מספר הקפות. כפי הנראה, לטום סייקס זה גם היווה מכשול שמנע ממנו להיאבק על הפודיום במרוץ השני והוא מסיים שישי בלבד. ג'ונתן ראיי נותר הפעם הקוואסאקי היחיד להיאבק בשלושה דוקאטי וימאהה אחד, כשכל אחד מהם מנסה להיאחז במקום הראשון. ראיי מגלה פעם נוספת יכולות של אלוף עולם (שנתיים ברצף לא הולכות הרגל) ומסיים 2.5 מאיות השנייה לפני דיוויס, בשביל להשלים ניצחון כפול בסבב פתיחת העונה. על הדרך הוא קובע שיא אישי עם ניצחון מספר 40 בקריירה, כשהוא הרוכב הרביעי בהיסטוריה לעשות זאת. אחלה פתיחה לראיי.

40 ניצחונות. מזל טוב!
40 ניצחונות. מזל טוב!

טבלת האליפות אחרי הסבב הראשון

  1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 50 נק'
  2. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 40 נק'
  3. טום סייקס, קוואסאקי, 26 נק'
  4. אלכס לואז, ימאהה, 26 נק'
  5. חאבי פורס, דוקאטי, 21 נק'

הסבב הבא יתקיים בתאילנד בסוף השבוע של ה-10.3.

WSBK-PHILLIP-ISLAND-009

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

BMW-S1000XR-Launch-008

ב.מ.וו: ירידה במכירות במחצית הראשונה של 2020

גם בב.מ.וו נפלו קורבן למגיפת הקורונה וספגו ירידה משמעותית במכירות במחצית הראשונה של 2020 - אם כי יש תקווה להמשך השנה; וגם חלוקת המכירות ברחבי העולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO