דף הבית / ספורט / סיקורים / WSBK: ראיי שולט גם בסבב השביעי
hi_R07_Portimao_Rea_GB49998

WSBK: ראיי שולט גם בסבב השביעי

ג'ונתן ראיי בדאבל רביעי העונה שולט באופן מוחלט בפורטימאו, פורטוגל

עם דאבל רביעי העונה למספר 65 בירוק, הוא עומד הפעם העשירית העונה על המדרגה הגבוהה בפודיום, עליו הוא מבקר כבר 15 מרוצים ברצף (כולל המרוץ הנועל של 2014) – ההישג השלישי בגודלו בהיסטוריה של הסדרה. לא פחות מרשימה היא העובדה שאת שני הניצחונות בפורטימאו משיג ראיי כשהוא מזנק מהמקום השמיני.

את הפול פוזישן לוקח ג'וליאנו, שמאז שחזר מהפציעה ממנה סבל בתחילת העונה נראה טוב על הדוקאטי של קבוצת ארובה, ואת המירוצים הוא מסיים במקומות הרביעי והשני בהתאמה. עוד בשורה הראשונה טום סייקס וצ'אז דיוויס. בשורה השנייה מפתיעים אלכס לווז (סוזוקי) ומתאו באיוקו (דוקאטי אלתיאה) משני צידיו של לאון האסלם. ראיי שמחליק במקצה הדירוג מזנק כאמור מאמצע השורה השלישית בלבד.

איך אני מפרק להם את הצורה?
איך אני מפרק להם ת'צורה?

מקצה ראשון

ראיי מזנק מצוין ועולה 6 מקומות עד למקום השני עוד לפני תום ההקפה הראשונה, רודף אחרי בן קבוצתו סייקס בזמן שדיוויס נאבק בהאסלם ומצליח לשמור על המקום השלישי. ג'וליאנו מתדרדר מספר מקומות, אולם בהמשך מצליח להתאושש ומסיים רביעי.

6 הקפות לסיום והגשם שאיים לרדת קודם לכן מצטרף לרוחות המנשבות במסלול, הדגלים מונפים ומסמנים לרוכבים שהם יכולים להיכנס לפיטס, אך בהתאם לחוקים לא ניתן להחליף לאופנוע מספר 2 עם צמיגי גשם מורכבים ולכן עליהם להחליף את סט הצמיגים של האופנועים עליהם הם רוכבים. היחיד שלא נכנס עם כולם הוא סייקס, שמחליט להמר בהקפה נוספת עם צמיגי סליקס וחוזר למסלול בדיוק כשראיי חולף על פניו, הישר אל המקום השני בו היה טרם החל לרדת הגשם, ותוך מספר פניות משיג את בן קבוצתו ואף עוקף אותו. פחות משתי הקפות לסיום עובר ראיי להוביל בעקבות מה שנראה כתקלה במערכת בקרת האחיזה באופנועו של סייקס, שמצליח למנוע מדיוויס לעקוף אותו עד לקו הסיום ומסיים שני, 9.3 שניות מאחורי ראיי. אלוף העולם המכהן גינטולי מסיים במקום החמישי במרוץ לא רע מבחינתו, אך על גבי ההונדה נראה רחוק מהיכולת שהפגין בעונה הקודמת.

תוצאות המקצה הראשון

 1. ג'ונתן ראיי
 2. טום סייקס
 3. צ'אז דיוויס
 4. דווידה ג'וליאנו
 5. סילבן גינטולי
בדיוק ככה!
בדיוק ככה!

מקצה שני

המחצית השנייה של הסבב ושל העונה כולה נפתחה כעבור שעתיים בלבד במזג אויר מצוין, למרוץ שהפעם התחיל וגם הסתיים יבש. ראיי שוב פותח היטב כדי להדביק את המתרחש מלפנים והשלישיה ג'וליאנו-סייקס-ראיי בורחת קדימה, משאירה את היתר להיאבק על מקומות 4 ומטה. בהקפה מספר 10 מצליח ראיי לעלות למקום הראשון, ומשם הוא פותח בהתמדה פער שגדל לכדי 5.4 שניות עד לקו הסיום.

המאבק על המקום השני (והשלישי) מוכרע כשמספר הקפות לסיום סייקס מאבד גובה במה שנראה כמו עוד תקלה טכנית בקוואסאקי שלו. שלישי מסיים האסלם, שבתום הסבב בפורטימאו מאבד את המקום השני בטבלת האליפות לטום סייקס, רביעי צ'אז דיוויס וחמישי ואן דר מארק, שבהקפה האחרונה גובר על אלוף העולם וחברו לקבוצת הונדה, גינטולי.

תוצאות מקצה שני

 1. ג'ונתן ראיי
 2. דווידה ג'וליאנו
 3. לאון האסלם
 4. צ'אז דיוויס
 5. מייקל ואן דר מארק
לחיים!
קחו שמפניה, פשוטי עם!

טבלת האליפות לאחר סבב מס' 7

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 330 נק'
 2. טום סייקס, קוואסאקי, 206 נק'
 3. לאון האסלם, אפריליה, 199 נק'
 4. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 184 נק'
 5. ג'ורדי טורס, אפריליה, 131 נק'

הסבב הבא יתקיים במסלול מיזאנו (איטליה) בסוף השבוע של ה-21.6.

בואי מאמי, אני אחתום לך
בואי מאמי, אני אחתום לך

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

MotoGP-Le-Mans-2019-001

MotoGP לה-מאן: מרקז סוגר להונדה 300 ניצחונות

לא היו דרמות גדולות בלה-מאן; מרקז מנצח בפער, אחריו 3 דוקאטים, רוסי הימאהה הראשון, ורינס ולורנזו נעלמו מאחור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO