דף הבית / חדשות / WSBK: תהפוכות בלאוזיצרינג
hi_r10_lausitzring_worldsbk_2016_race-2_rea_gb41095-2

WSBK: תהפוכות בלאוזיצרינג

הסדרה חוזרת מפגרה ומספקת 'כמעט דרמה' בקרב על האליפות

הסבב העשירי של אליפות הסופרבייק העולמית עומד בסימן חזרה; הסדרה חוזרת מפגרה ארוכה בת חודשיים ושבוע לארבעת הסבבים האחרונים והקובעים של העונה, ונוחתת במסלול לאוזיצרינג שבמזרח גרמניה בו התארחה בעבר מספר פעמים, האחרונה שבהן ב-2007. מגרמניה, אגב, נעדרה הסדרה מאז 2013, אז התקיים הסבב האחרון על אדמתה במסלול נורגבורגרינג.

מספר רוכבים חוזרים מפציעות, ביניהם רייטרברגר, שנבצר ממנו להשתתף בסבב האחרון טרם הפגרה למרוץ ביתי, וסילבן גינטולי, שחוזר אחרי היעדרות בת 4 חודשים וחצי, מאז אותו היי-סייד כואב בסבב החמישי.

דיוויס משיג פול פוזישן וחוזר לזנק מראש הגריד בפעם השנייה העונה, כשהקודמת הייתה גם היא באותו סבב חמישי באימולה. סייקס שני על הגריד, סוואדורי, שהיה המהיר ביותר ביום האימונים הראשון, מתמקם רביעי, וראיי רק שישי אחרי טורס.

hi_r10_lausitzring_worldsbk_2016_race-1_rea_gb48396

מקצה ראשון

דיוויס וסייקס שומרים על המקומות שמהם זינקו, בזמן שראיי וג'וליאנו מצמצמים קדימה 'בחצי' ממקומות 6 ו-8, ל-3 ו-4 בהתאמה, אך בהמשך ג'וליאנו, שנראה כנאבק עם האופנוע נוכח סט-אפ לא מתאים של המתלים, מתדרדר לאחור ואת מקומו תופס לורנצו סוואדורי שמטפס מעלה. הרוקי הצעיר נראה כיחיד שעוד מצליח לשמור על הקצב של ראיי וסייקס בזמן שדיוויס מתרחק בקצב מסחרר מכל היתר בפער ממוצע של חצי שנייה להקפה כשהוא חוצה את קו הסיום כ-10.5 שניות לפני סייקס.

אלא שאז מגיעה ההקפה השמינית, שבה מתרסקים בנפרד גם ראיי וגם סוואדורי שהיו ממוקמים מאחורי וקרוב מאוד לסייקס שבמקום השני. היידן, שרק קודם לכן עוד היה במקום החמישי, מוצא את עצמו לפתע בעמדת הפודיום אך לא מצליח לאיים על סייקס ומסיים שלישי. רייטרברגר, שקיווה להרשים מול הקהל הביתי שלו, נאלץ לפרוש לאחר שאופנועו שבק חיים בשל תקלה טכנית.

בשלב הזה, מצטמצם הפער בצמרת מ-46 ל-26 נקודות בלבד!

צ'אז דיוויס - פער ענק
צ'אז דיוויס – מתרחק בקצב מסחרר

מקצה שני

בניגוד למרוץ הראשון שהיה יבש לגמרי והתקיים במזג אויר אידיאלי כמעט, הזינוק למרוץ השני נדחה פעמיים והוא נפתח באיחור של 46 דקות כשהוא מתקצר מ-21 הקפות ל-16 בלבד, וזאת בשל גשם זלעפות שמציף את המסלול הגרמני.

פתיחה טובה לרוכבי קוואסאקי ודוקאטי שמצליחים להוביל כבר מהפתיחה, כשראיי וג'וליאנו שוב עולים כמעט מיד למקומות 3 ו-4 בהתאמה. סייקס לוקח את ההובלה לכמה פניות, עד אשר ג'ונתן ראיי נוטל אותה ממנו. עוד בטרם סיום ההקפה הראשונה מחליק סייקס החוצה, אך הוא מצליח לשוב למסלול כשהוא אי-שם הרחק מהנקודות בשלב זה.

דיוויס שפרח ביבש מסתדר קצת פחות ברטוב ומאבד מספר מקומות בהקפות הראשונות. מי שהפתיע לטובה בגשם הוא האוסטרלי אנתוני ווסט, שתמיד מזכיר לצופים על קיומו במרוצים מסוג זה, אך הצטרף גם הוא למצבת הרוכבים שאספלט הרטוב מנע מהם לסיים את המרוץ, ביניהם ג'וליאנו שמתרסק כתוצאה מהיי-סייד במהירות נמוכה, התרסקות שמשאירה את ראיי בודד בצמרת עד לקו הסיום. עוד ברשימה ניתן למצוא את רייטרברגר, שלא משיג נקודות בבית, ואת סוואדורי, ששוב שומט מקום מבטיח, כשהפעם הוא ממוקם שני לפני שהוא מסיים את חלקו במרוץ.

במקום השני מסיים לא אחר מאשר אלכס דה-אנג'ליס, בפער של 9.3 שניות מהמקום הראשון, ואחריו צ'אבי פורס משלים את תמונת הפודיום. מי שיוצאים נשכרים מרשימת ה-DNF הארוכה הם דיוויס שמסיים שישי וסייקס שמוקדם יותר נראה כי יסיים מחוץ לנקודות, אך מצליח לסיים במקום ה-12 כשהוא מקדים במאית שניה את ויציאלו ומשיג נקודה יקרה נוספת במאבק האליפות שעדיין רחוק מלהיות מוכרע.

ג'ונתן ראיי - חוזר לעניינים
ג'ונתן ראיי – חוזר לעניינים

טבלת האליפות בתום סבב מספר 10

  1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 393 נק'
  2. טום סייקס קוואסאקי, 346 נק'
  3. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 295 נק'
  4. מייקל ואן דר מארק, הונדה, 195 נק'
  5. דווידה ג'וליאנו, דוקאטי, 194 נק'

הסבב הבא יתקיים במסלול מגני קור (צרפת) בסוף השבוע של ה-2.10.

טום סייקס - כמעט
טום סייקס – כמעט

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

Champ-Factory-Launch-047

בשישי: מסיבת פתיחת הקיץ של ק.ט.מ ואינדיאן

ק.ט.מ ואינדיאן פותחות את הקיץ במסיבה ללקוחות בחוף האון שבכנרת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO