דף הבית / חדשות / WSBK: תנאים הפכפכים באסן
hi_R04_Assen_Rea_GB48821

WSBK: תנאים הפכפכים באסן

ניצחון כפול לג'ונתן ראיי וקוואסאקי בסבב ההולנדי של אליפות הסופרבייק העולמי, בצמד מרוצים שונים אך מטורפים

מי שהגיע למסלול באסן בסוף השבוע האחרון נתקל במזג אוויר הפכפך שכמעט וטרף את הקלפים, אבל זכה לראות שני מרוצים שונים מאוד האחד מן השני ומרתקים באותה מידה. ענני הגשם שעברו בקרבת המסלול כפו על הרוכבים 3 אימונים חופשיים רטובים, בעוד שמקצי הדירוג והמרוץ הראשון התקיימו בתנאים יבשים לגמרי.

טום סייקס ממשיך לשבור שיאים עם פול פוזישן נוסף לזכותו, בעוד שג'ונתן ראיי מצליח רק בקושי להתמקם רביעי על הגריד בהקפה האחרונה של מקצה הדירוג. למזלו הוא מצליח לזנק היטב בשני המרוצים ומשאיר לעצמו סיכוי לניצחון.

טום סייקס וצמיגי הגשם
טום סייקס וצמיגי הגשם

בהמשך ישיר למקצי הדירוג, המקצה הראשון מספק גם הוא מספר התרסקויות והשורות הולכות ומדלדלות, כשבין הפורשים שלא מרצון נמצאים סייקס וגינטולי שמתרסקים כבר בשלב מוקדם, ויחד עם דווידה ג'וליאנו שסובל מתקלה טכנית משלימים את השלישייה הראשונה שעמדה על קו הזינוק מבלי שאף אחד מהרוכבים זוכה לסיים את המרוץ. מייקל ואן דר מארק נלחם על מקום בפודיום, ו-2 הקפות לסיום לוחץ חזק מדי ומאבד את הקדמי אל מול הקהל הביתי, כשקודם לכן הוא עוד היה חלק מדבוקת החוד שנלחמה עד להקפות האחרונות. ראיי מצליח לגבור בסופו של דבר על צ'ז דיוויס, שהוביל במשך מרבית שלבי המרוץ, וניקי היידן זוכה לעמוד על הפודיום בפעם הראשונה בקריירת הסופרבייק שלו עם מקום 3.

ראיי וסייקס
ראיי וסייקס

המקצה השני מוזנק 24 שעות אחרי הראשון כשהמסלול ברובו רטוב מהגשם שירד קודם לכן ועננים אפורים עדיין מרחפים בטווח הנראה לעין. רוב הרוכבים עולים עם צמיגי גשם, ומה שמתחיל כמרוץ רטוב הולך ונעשה טריקי למדי עבור הרוכבים שמגלים כי המסלול מתחיל להתייבש כבר בשלבים מוקדמים של המרוץ, אך לא ניתן לחזות אם זה יהיה המצב גם כמה הקפות מאוחר יותר. בינתיים ההפתעה של המרוץ מתגלה בדמותו של ג'וש ברוקס, אלוף הסופרבייק הבריטי לשנת 2015, שמכתיב קצב גבוה ועובר להוביל את המרוץ עוד בטרם מחליטים מרבית הרוכבים להיכנס לפיטס כדי להחליף לסליקס.

שנייה בודק משהו באספלט ובא
שנייה בודק משהו באספלט ובא

ראיי וסייקס, צמד רוכבי KRT, מחליטים – במה שבדיעבד נראה בהחלטה נכונה – לבצע את החלפת הצמיגים בשלב מוקדם יחסית לשאר. בשלב הזה קשה להבין מי באמת מוביל, אך אט אט התמונה מתבהרת כשכמעט כל הרוכבים נכנסים להחליף לצמיגים המתאימים לתנאים יבשים, חוץ מברוקס שמנסה לסיים למרות הכל על צמיגי הגשם ההולכים ונעלמים שלו – ניסיון שעולה לו בהתרסקות בסופו של דבר. ראיי שוב מסיים ראשון, כשמעט אחריו חברו לקבוצת המפעל של קוואסאקי, טום סייקס. מייקל ואן דר מארק מסיים במקום שלישי בודד למדי לקול צהלות הקהל הביתי, ומשלים את תמונת הפודיום.

טבלת האליפות לאחר הסבב הרביעי

  1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 181 נק'
  2. צ'ז דיוויס, דוקאטי, 136 נק'
  3. טום סייקס, קוואסאקי, 122 נק'
  4. מייקל ון דר מארק, הונדה, 80 נק'
  5. ניקי היידן, הונדה, 67 נק'

הסבב הבא יתקיים בסוף השבוע של ה-1.5 באימולה

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

פול גז

פול גז – להיט הקיץ הקולנועי ואופנועי השטח של ק.ט.מ

הסרט הישראלי 'פול גז', שייצא לאקרנים בתחילת אוגוסט, הוא דרמת מתח והתבגרות הכולל ספורט מוטורי ורכיבת שטח, ומככבים בן אופנועי ק.ט.מ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO