דף הבית / חדשות / ב.מ.וו תגדיל את חתימת הרדאר של האופנועים
BMW-Radar-Signature

ב.מ.וו תגדיל את חתימת הרדאר של האופנועים

בב.מ.וו עובדים על פתרון פשוט להגדלת חתימת הרדאר לאופנועיהם על מנת להגדיל את הנראות במערכות הרדאר של רכבים על הכביש

רכבים מודרניים רבים מגיעים עם מערכות בטיחות המבוססות על רדאר ומזהות את מיקומם של כלי רכב סמוכים. בב.מ.וו עובדים על פטנט המגדיל את הנראות של האופנועים לאותן מערכות.

בעוד מערכות רדאר היקפיות, המיועדות להגביר את הבטיחות האקטיבית, מגיעות לדגמי פרימיום של יצרני אופנועים בצורה הדרגתית (כמו לדוגמא בדוקאטי מולטיסטראדה V4 רדאר), הטכנולוגיה כבר קיימת ונפוצה בקרב יצרני הרכבים. מערכת הרדאר מזהה את הרכבים מסביב ומפעילה מערכות עזר להתראה, סטייה ובלימה.

חיסרון מסוים של המערכות הן בעיות בזיהוי כלי רכב קטנים כמו אופנועים. חתימת הרדאר של הדו-גלגליים קטנה יותר, מאתגרת את מערכות הבטיחות של הרכבים, ובמקרים מסוימים 'תסתיר' את האופנוע מהמערכות ומהנהג שסומך על אותן התראות ופחות מחפש כלי רכב אחרים בסביבתו.

בב.מ.וו נדרשו לבעיה והגו פתרון שקיים בעולם כלי השייט הקטנים שרוצים להיראות במערכות הרדאר של הספינות הגדולות. הפתרון מתבסס על רפלקטורים (מחזירי אור) בצדי האופנוע הנמצאים על ציר הגלגלים בצדי הכידון, כך שבכל זווית תהיה השתקפות של מגביר אור שייקלט במערכות הרדאר. בב.מ.וו מדגישים שהרפלקטורים קלי משקל, וכנראה ניתן יהיה לרכוש אותם גם לאופנועים ישנים יותר. המוצר כרגע קיים כרישום פטנט ולא כמוצר מוגמר, וידוע שגם בסוזוקי עובדים על פתרון דומה. סביר להניח שיצרני אפטרמרקט יקדימו את היצרניות הגדולות לפתרון הפשוט הזה.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

5-Club-2-wheels-19

בשישי: מועדון החמש ישיק 2 אופנועים משופצים

מועדון החמש יקיים מחר בפתח תקווה השקה חגיגית של וספה ופנטיק משוחזרים ומשופצים משנות ה-70 וה-80; הכניסה חופשית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן