דף הבית / חדשות / מהינדרה רוכשת את החטיבה הדו-גלגלית של פיג'ו
PGT-Mahindra-w1200x800

מהינדרה רוכשת את החטיבה הדו-גלגלית של פיג'ו

החברה ההודית מהינדרה הודיעה על רכישת 100% ממניות חטיבת האופנועים של פיג'ו

קונצרן מהינדרה מהודו, שהחזיק עד כה 51% מהחטיבה הדו-גלגלית של המותג הצרפתי פיג'ו, רכש את שאר המניות ומחזיק כעת 100% ממניות החברה.  

בהודעה שהוציאו ההודים, הם הכריזו על השקעה גדולה ביצרנית הצרפתית, כשהכוונה להוציא שבעה דגמים חדשים בשנתיים הקרובות. לא דווח האם מהינדרה ופיג'ו מתכוונים לפתח גם אופנועים או להתרכז בחטיבת הקטנועים ותלת-גלגלי הקיימים היום. המטרה של המהלך הוא להתרחב עוד יותר לתוך השוק ההודי ושוקי אסיה, ובנוסף גם לתת מאמץ בשוק האירופאי. על-פי פיג'ו, קטנוע ה-50 סמ"ק שלהם – Kisbee – הוא הנמכר ביותר באירופה. לפיג'ו כיום יש מבחר קטנועים מ-50 סמ"ק ועד 400 סמ"ק. קרוב לוודאי שחלק מהייצור יתבצע בהודו, בעיקר כלים המיועדים לשוקים האסיאתים, אולם במהינדרה טרם פרסמו היכן יתבצע הייצור לשוקים השונים.

כתבנו על מהינדרה לאחרונה עם השתלטותם על מותג ג'אווה הצ'כי ועל BSA הבריטי – שני מותגים שקשורים ישירות להיסטוריה הדו-גלגלית במדינת ישראל. גם פיג'ו נמכרו כאן לתקופה מסוימת, בעיקר בנפחים הקטנים, ובימים הקרובים צפויים בד.ל.ב מוטוספורט, יבואני קטנועי פיג'ו לישראל, להכריז על חידוש הייבוא השיווק לישראל.

נמשיך כמובן לעדכן – גם על ההשקה המחודשת של קטנועי פיג'ו בישראל, וגם על מהלך ההשתלטות של מהינדרה על המותג הצרפתי והמשך פיתוח הקטנועים.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן